לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

דו"חות תנועה לאופניים חשמליים וקורקינט ממונע

האם יצא לכם לקבל פעם דו"חות תנועה לאופניים חשמליים או קוקינט ממנוע – במאמר הבא נסקור מה עושים במקרה כזה.

 

אופניים חשמליים וגלגינוע – קורקינט ממונע

החל מחודש יולי 2019 תיאסר הרכיבה על אופניים חשמליים או גלגינוע – קורקינט ממונע, למי שאין ברשותו רישיון נהיגה או מי שטרם עבר בהצלחה מבחן תיאוריה רגיל או בחינה ייעודית לרכיבה. ניתן לגשת למבחן מגיל 15 וחצי. הרכיבה מותרת מגיל 16 בלבד.

 

 

דוחות תנועה לאופניים חשמליים וקורקינט ממונע
דוחות תנועה לאופניים חשמליים וקורקינט ממונע

 

העבירה ומה העונש?

דו"חות תנועה לאופניים חשמליים וקורקינט ממונע - uliel

העבירה

מה העונש?

רכיבה על אופניים חשמליים כשטרם מלאו לך 16 שנים קנס 1000 ₪
רכיבה על קורקינט ממונע כשטרם מלאו לך 16 שנים קנס 1000 ₪
קורקינט ממונע ללא תווית סימון או צמיגים ללא סימון קנס 1000 ₪
רכיבה או הרכבה על אופניים חשמליים ללא קסדה קנס 250 ₪

 

רכיבה על אופניים חשמליים כשטרם מלאו לך 16 שנים

רכבת על אופניים עם מנוע עזר וטרם מלאו לך 16 שנים בניגוד לתקנה 39טז לתקנות התעבורה.

קנס 1000 ₪.

 

רכיבה על קורקינט ממונע (גלגינוע) כשטרם מלאו לך 16 שנים

רכבת על גלגינוע וטרם מלאו לך 16 שנים, בניגוד לתקנה 122 א(א) לתקנות התעבורה.

קנס 1000 ₪.

 

קורקינט ממונע (גלגינוע) ללא תווית סימון או צמיגים ללא סימון

השתמשת בגלגינוע ללא תווית סימון כאמור בחלק ג' לתוספת השניה או עם צמיגים שלא סומנו על ידי היצרן או יבואן לפי הוראות תקן גלגינוע, בנניגוד לתקנה 39 יח 2 לתקנות התעבורה.

קנס 1000 ₪.

דו"חות תנועה לאופניים חשמליים וקורקינט ממונע - uliel

רכיבה או הרכבה על אופניים חשמליים ללא קסדה

רכבת על אופניים שמותקן בהם מנוע המניע אותם או מסייע בכך או הרכבת אחר כשאינך חובש או המורכב אינו חובש קסדת מגן הקשורה ברצועה שתמנע את נפילתה, בניגוד לסעיף 65 ג(א) לפקודת התעבורה. חובת חבישת קסדה באופניים חשמליים חלה בכל גיל ובכל כביש.

קנס 250 ₪.

יערית אוליאל, עו"ד תעבורה

נושא האופניים החשמליים נידון ממושכות, היות והיה מדובר בכלי ביניים ובסיכון רב לרוכבים ולמשתמשי הכביש הנוספים. החל מיולי 2019 הוגדר כי רכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט ממונע תתאפשר רק מגיל 16 וזאת רק בתנאי שלרוכב יש רישיון נהיגה או לכל הפחות הרוכב עבר מבחן תיאורה או בחינה ייעודית לרכיבה על אופניים חשמליים.

הרכיבה על אופניים חשמליים וקורקינט ממונע מהווה תפר בין רכיבה על אופניים לבין נהיגה ברכב, לכן ישנם חוקים ייעודים לרוכבים. ראשית ישנה חובה לרכב ולהרכיב אנשים עם קסדה בלבד, נוסף לכך החוק מגדיר כי הרכיבה מותרת רק למי שמלאו לו 16 שנים וכי לקורקינט חייבת להיות תווית סימון.

העונשים משתנים בהתאם לסוג העבירה שבוצעה. רכיבה או הרכבת נוסע ללא קסדה מהווה קנס של 250 שקלים. רכיבה על אופניים חשמליים או קורקינט ממונע למי שטרם מלאו לו 16 שנים מהווה עבירה חמורה והעונש עליה הינו 1,000 שקלים. גם רכיבה על קורקינט ממונע ללא תווית סימון או צמיגים ללא סימון תגרור קנס של 1,000 שקלים.

בכל מקרה של קבלת דו"ח תנועה ובפרט כשמדובר בדו"חות תנועה לאופניים חשמליים וקורקינט ממונע, מומלץ לקבל ייעוץ מעורך דין המתמחה בנושא. המטרה של הייעוץ הינה לבדוק האם ניתן לבטל את הדו"ח או לכל הפחות להקטין את הקנס. לשיחת ייעוץ עם עורך דין תנועה לחצו כאן.

המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
בדיקת מצב רישיון נהיגה

נתחיל ונאמר כי, רישיון הנהיגה שלנו מהווה אסמכתה רשמית לכך שאנו זכאים לנהוג ברחבי כבישי הארץ באופן חוקי. יחד עם

עורך דין דו"חות תנועה

הוצאתם רישיון נהיגה? מזל טוב! עלייה מאחורי ההגה ונסיעה ברחבי הכבישים השונים דורשת ממכם אחריות רבה וציות לכללי התעבורה השונים.

משרדנו מתמחה רק בתעבורה