דו"חות תנועה בצבא – חידושים

תוכן עניינים
דו

עד לא מזמן, חיילים ומשרתי קבע שהיו עוברים עבירת תעבורה היו מקבלים זימון לבית הדין הצבאי לתעבורה. אם בסוף המשפט היה מחליט בית הדין להרשיעם בעבירה, היה נגזר עונשם – קנס, פסילת רישיון על תנאי או אפילו פסילה בפועל.

נגן וידאו

מוזמן לבית הדין הצבאי לתעבורה❓ קבל מידע חשוב מעורך דין תעבורה👨🏻‍🎓 יערית אוליאל – עורכי דין תעבורה

הסדר מובנה – דו"חות תנועה בצבא

בתחילת שנת 2020 החל צה"ל לעבוד עם מנגנון חדש – הסדר מובנה. חייל או משרת קבע ללא עבר תעבורתי שנהג ברכב ליסינג מחוץ לבסיס והוגש נגדו כתב אישום בגין עבירת תנועה יכול לבקש לסיים את התיק בהסדר מובנה. המשמעות היא שהעונש יהיה זהה לעונש הקבוע באזרחות. מקרים חמורים לא יוכלו ליהנות מההסדר המובנה.

הנה מספר דוגמאות לעבירות תעבורה שיכולות להסתיים בהסדר מובנה – אי ציות לרמזור אדום, נהיגה ללא חגורת בטיחות, שימוש בטלפון נייד שלא באמצעות דיבורית, נהיגה במהירות העולה על המותר, אי עצירה בתמרור עצור, ועוד.

ההבדל בין חיילים בשרות חובה למשרתי קבע

ההסדר המובנה המוצע למשרתי קבע שונה במהותו מההסדר המוצע לחיילים בחובה. עבור משרתי קבע ואזרחים עובדי צה"ל – עונש הקנס יקבע בהתאם לקבוע באזרחות. לדוגמה, עבירת טלפון נייד תסתיים בהסדר מובנה בקנס בסך 1,000 ש"ח בדומה לסכום הקנס שהיה מקבל אזרח רגיל.

חיילי החובה יוכלו לבחור באופציה הזו (קנס כמו באזרחות) או קנס כספי השווה לשליש מהקנס הקבוע בצו הקנסות האזרחי אך שלא יפח מ-100 ש"ח בנוסף לענישה צופת פני עתיד בדמות פסילה על תנאי של הרישיון האזרחי והצבאי ל-30 יום למשך שנה וחצי. 

דו"חות תנועה – רישום נקודות במשרד הרישוי

בכל מקרה בו הורשע חייל או משרת קבע בעבירת תעבורה ירשמו לחובתו נקודות במרשם הנקודות של משרד הרישוי על כל המשתמע מכך. שיטת הניקוד חלה על חיילים ומשרתי קבע באופן מלא וזהה לאזרחות.

עורך דין תעבורה בצבא – סניגור צבאי

רגע לפני שמסכימים להסדר מובנה כדאי לשקול להתייעץ עם עורך דין תעבורה הבקיא גם בדין הצבאי. לא מעט חיילים בחובה הם נהגים חדשים אשר עבורה הרשעה בעבירות תעבורה מסויימות עלולה להביא לאי חידוש רישונם ולחיובם בביצוע מבחנים מחדש.

לכן, חשוב מאוד לפני שמקבלים את ההחלטה האם להסכים להסדר מובנה, לקבל ייעוץ נכון ולהבין היטב מה ההשלכות של ההסדר על רישיון הנהיגה בעתיד. כדאי לזכור, המערכת האזרחית והצבאית מתייחסות בחומרה רבה לנהגים חדשים המורשעים בביצוע עבירות תעבורה. פנו לעורך דין תעבורה מומלץ או לסניגור צבאי מנוסה וקבלו ייעוץ נכון.

כתבי אישום בצה"ל על דו"חות תנועה

התביעה הצבאית מוסמכת להגיש כתבי אישום נגד חיילים עד 180 יום לאחר שהשתחררו מצה"ל. כתב האישום עומד בעינו גם לאחר השחרור. מומלץ להיוועץ בעורך דין תעבורה לפני הדיון הראשון. עורך דין תעבורה מקצועי ילמד את חומר הראיות שאספה התביעה בכדי להוכיח את האשמה וידע לבחון האם ניתן לבטל את כתב האישום או להגיע להסדר מקל עבור הנאשם בין אם מדובר בעבירה קשה או בין אם מדובר גם בדו"חות שהם דו"חות תנועה קלים.

כדי לסייע לעורך הדין לבחון את החומר ולהגיע להסדר הטוב ביותר בנסיבות העניין, מומלץ לאסוף כל מסמך, ראייה או עדות הרלוונטיים לביצוע העבירה וכן כל מסמך שיכול לסייע להקלה בעונש כגון מסמכים המעידים על נסיבות אישיות המצדיקות הקלה או התחשבות, המלצות ממפקדים וכו'. עורך דין תעבורה מנוסה ידע לעשות שימוש נכון בחומרים אלו. לנאשם יש זכות להתייעץ עם עורך דין תעבורה לפני משפטו והוא אף רשאי לבקש לדחות את הדיון על מנת לאפשר לו למצוא עורך דין תעבורה מומלץ.

איך יכול לעזור עורך דין תעבורה?

לא מעט מכתבי האישום בגין תאונות דרכים המוגשים לבית הדין הצבאי לתעבורה נסמכים על הערכות שמאי ראשוניות. בלא מעט מקרים מתגלה כי עלות תיקון הנזק בפועל היתה נמוכה מ-6,000 ש"ח. עורך דין תעבורה הבקיא בדין הצבאי ידע להביא לביטול כתב האישום במקרים המתאימים ולהעביר את ההליך לדין המשמעתי במקום. כמו כן, במקרים רבים מוגשים כתבי אישום כשבפועל אין די ראיות להרשעת הנאשם. זיכרו, על התביעה להוכיח מעבר לכל ספק סביר את הנטען בכתב האישום.

עורך דין תעבורה מקצועי ידע למצוע חורים בראיות וכשלים שינוצלו לטובתכם. עורך דין תעבורה יוכל להביא לביטול כתב האישום, להסדר מקל או להמרתו לדין משמעתי. כל מקרה ונסיבותיו. זיכרו, לבית הדין הצבאי יש סמכות להורות על פסילת רשיון הנהיגה הצבאי והאזרחי של הנאשם ואף להשית עונשי מאסר בפועל במקרים חמורים. בית הדין הצבאי מחמיר בעונשיו ביחס לבית המשפט האזרחי – מקרים שהיו נגמרים בקנס בלבד באזרחי, בית הדין הצבאי יורה על פסילת הרישיון.

ייצוג עורך דין תעבורה בצבא

במקרה שתבחר לנהל את המשפט ולהילחם על חפותך יש לך זכות להתייעץ עם עורך דין תעבורה ולהיות מיוצג על ידו במשך כל ההליך. עורך דין תעבורה מקצועי יסביר לך את ההשלכות על רישיון הנהיגה שלך כך שתוכל לקבל החלטה מושכלת ונכונה יותר עבורך. עורכת דין יערית אוליאל מייצגת חיילים ומשרתי קבע בבית הדין הצבאי בעבירות תעבורה ותאונות דרכים. אם הוגש נגדכם כתב אישום בבית הדין הצבאי, הנכם מוזמנים ליצור קשר ולתאם פגישה ייעוץ ראשונה ללא עלות עם עורכת דין תעבורה יערית אוליאל.

עו
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

חוות דעת
ללא ספק הכי טובה בתחום, ממליצה בחום!!!
Shelly Fadida
Shelly Fadida
12:57 16 Aug 20
יערית תותחית ! עזרה לנו מאוד
Roni Ruff
Roni Ruff
15:36 21 Jun 20
ממליצה בחום רותח! הכי מקצועית! נהדרת!
Rotem Saar Kless
Rotem Saar Kless
08:39 11 May 20
ממליצה בחום על עו"ד יערית אוליאל. מפגש בין אשת מקצוע מבריקה לבין אישיות ערכית ואנושית שיודעת להוביל וללוות מצבים... מורכבים בחכמה,רגישות ותחושה אמיתית שיש על מי לסמוך. בולטת מאוד בנוף הקולגיאלי של עורכי הדין . ישר כוח.קראו עוד
Meirav Glanz
Meirav Glanz
08:58 03 Feb 20
יערית שירותית מאוד , פתרה לי בעיה במסירות רבה והכי חשוב במקצועיות ובאדיבות!!
ממליצה לכולם
Rachel Keydar Fadida
Rachel Keydar Fadida
08:07 03 Feb 20
ממליצה בחום!!
עו"ד קשובה ללקוח ומקצועית.תותחית!!
Reut Shtochel-Dvir
Reut Shtochel-Dvir
19:36 23 Jan 20
תותחית בתחום התעבורה אלופה ממליץ בחום
אלי כהן
אלי כהן
18:02 10 Oct 19
בתור לקוח התרשמנו ממקצועניות יושר ואמינות יערית לא רק הייתה עורכת הדין שלי היא הייתתה לי לעזר גם בפן האישי בכל מה... שהייתי צריך במשך כל זמן המשפט ממליץ בחום תודה לך על הדרך הארוכה שעברת איתי ועם משפחתיקראו עוד
קייטרינג בצל האורן ברוכי
קייטרינג בצל האורן ברוכי
16:49 05 Jan 19
יערית מקצוענית, שרות מדהים, הצליחה להוציא אותי ממקרה שנראה אבוד, מומלץ להכניס את מס. הטלפון לזיכרון, שלא נצטרך, טוב... שיהיה! תודה והרבה הצלחה!קראו עוד
Amir Maor
Amir Maor
19:25 31 Dec 18
מדהימה!!!!!
המון תודה על השירות!!
מקצוענית אמיתית + ליווי לאורך כל הדרך.
Liran Hatuka
Liran Hatuka
15:20 31 Dec 18
מדהימה, קשובה, מקצועית.
שלא נצטרך אבל אם נצטרך- אז רק את יערית אוליאל!
Liat Benyamin
Liat Benyamin
11:49 31 Dec 18
דף הפייסבוק שלנו
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו