לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

דוח על מהירות – אלו סוגי מכמונות/מצלמות משמשות לאכיפה של עבירת מהירות?

אזרחים ישראליים רבים מקבלים בכל שנה דוחות תנועה ואחוז די רב מהם, מוקדש לדוחות על מהירות מופרזת. כל מהירות הגבוהה מהמהירות הרשומה בחוק אינה חוקית ובמקרה בו שוטר תופס אתכם, או מצלמת ומכמונת מהירות – אתם אף צפויים לקבל דוח וקנס, נקודות תעבורה, ואף הזמנה לדין. כדי להימנע ממקרים כאלו, לפני הכל על דוח על מהירות – אלו סוגי מכמונות/מצלמות משמשות לאכיפה של עבירת מהירות?

אילו סוגי מכמונות / מצלמות משמשות לאכיפת מהירות?

סוגי אכיפת המהירות השונים והמכמונות והמצלמות הקיימות כיום, מסייעות למשטרת התנועה לבצע את תפקידה ולתפוס נהגים כאשר הם נוסעים במהירות מופרזת. במידה ואחד הנהגים נתפס בנהיגה במהירות מופרזת, הוא יקבל דוח תנועה על מהירות מופרזת באותו הרגע במקרה ומדובר בניידת שתפה אותו, הוא שהדוח יישלח לביתו במקרה ומדובר במצלמת מהירות שאיתרה אותו על הכביש. לפניכם המכשירים הבולטים שמשמשים לאכיפת עבירות מהירות:

 

מכשיר ממל"ז (20-20 LTI)

מכשיר ממל"ז שנקרא גם 2020  LTI, הוא מכמונת מהירות אשר מודדת את מהירות הרכבים העוברים בכביש, שלא דרך מצלמת מהירות המותקנת בכביש אלא על ידי שוטר המתפעל אותה באופן ידני בזמן אמת. מכשיר הלייזר הזה מחשב את המהירות אליה מכוון, בעזרת פולסים שנעים אל עבר הרכב וחזרה.

 

מכשיר דבורה BEE3

מכשיר דבורה, הוא מכשיר שמותקן בתוך ניידת משטרה או רכב משטרתי, ואמון על מדידת מהירות לרכבים שעומדים מאחורי הניידת או מלפניה – מאחר שלמכשיר יש אנטנות הוא קולט גם את הרכבים הנמצאים לפני הניידת וגם אחריה. המכשיר פועל על ידי שידור של גלים אלקטרומגנטיים אל עבר הרכב הנבדק ומדידת מהירותם.

 

גאסטו א – 3

מצלמות המהירות מסוג גאסטו א – 3 הן מצלמות אשר מותקנות בכבישים ברחבי ישראל, ומודדות את מהירות העוברים והשבים בכביש באופן תמידי. למעשה, מתחת לכביש מותקנים שני פסים מגנטיים, והמצלמה מצלמת את הרכב שעובר בניהם תוך כדי שמחשבת את המהירות של הרכב במעבר מהפס המגנטי הראשון אל השני.

במידה והמצלמה תופסת נהגים שמהירותם גבוהה מהקבוע בחוק, הם עשויים לקבל דוח בדואר, עם נקודות תעבורה וגובה קנס המשתנה בהתאם למהירות בה נהגו.

דוח על מהירות - אלו סוגי מכמונות/מצלמות משמשות לאכיפה של עבירת מהירות?
דוח על מהירות - אלו סוגי מכמונות/מצלמות משמשות לאכיפה של עבירת מהירות?

האם ניתן לערער על דוח מהירות?

העונשים בגין נהיגה במהירות מופרזת משתנים בהתאם לדרגת החומרה, ורבות מדובר בעונשים בעייתיים של שלילת רישיון וקנסות גבוהים. לכן, מדובר בדוחות שחשוב לקחת ברצינות ולטפל בהם בכובד ראש, וכך במקרה בו אינכם מסכימים עם הדוח ומעוניינים לערער עליו, חשוב לעשות זרת כמה שיותר מהר ויחד עם עורך דין תעבורה בקיא בתחום.

עורך דין תעבורה המנוסה בעולם הערעור על דוחות מהירות יכול לסייע בביטול הדוח, בהטלת ספק באמינותו, וכך להקל על העונשים המוטלים על הנהג.

 

משרד עורכת דין תעבורה יערית אוליאל מחזיק מספר מרשים של הצלחות בתחום דוח"ות מהירות מופרזת, פנו אלינו עוד היום ונסייע גם לכם!

 

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
בדיקת מצב רישיון נהיגה

נתחיל ונאמר כי, רישיון הנהיגה שלנו מהווה אסמכתה רשמית לכך שאנו זכאים לנהוג ברחבי כבישי הארץ באופן חוקי. יחד עם

עורך דין דו"חות תנועה

הוצאתם רישיון נהיגה? מזל טוב! עלייה מאחורי ההגה ונסיעה ברחבי הכבישים השונים דורשת ממכם אחריות רבה וציות לכללי התעבורה השונים.

משרדנו מתמחה רק בתעבורה