מדוע חשוב לטפל בדו"חות תנועה בזמן?

דוחות תנועה, עשויים לגרום לנו למצבים מתסכלים ולא נעימים במיוחד שכן רבות אנחנו מרגישים שהדוח לא הגיע לנו, שנתפסנו על חם אך ללא סיבה מספקת, ושפשוט היה לנו יום רע. למרות התסכול ותחושת חוסר הצדק שעשויה לאפוף את תשלומי הדוחות הגבוהים – מדובר בעניין שחשוב לטפל בו מהר, וחלילה לא להיגרר לאיחורים בתשלום ולצבירת ריביות שרק יכניסו אותנו לתסכול ולהוצאות נספות. לפניכם הכל על מדוע חשוב לטפל בדו"חות תנועה בזמן?

כיצד ניתן לטפל בדו"חות תנועה בזמן?

לאחר שקיבלנו דוח תנועה, יש למעשה כמה אפשרויות שעומדות בפנינו ושאנחנו יכולים לפעול לפיהן בהתאם לסיטואציה ולרמת האשמה שלנו בתוכה. בעוד ואנחנו יכולים פשוט לשלם, ניתן גם להתייצב בבית משפט ולערער, יחד עם עורך דין דו"חות תנועה שיסייע להציג את טענותיכם כראוי ולהציג כמה שניתן את המצב לטובתכם. לפניכם 3 האפשרויות המקובלות לטיפול בדו"חות התנועה:

  • תשלום הדו"ח, תוך 90 יום ממועד קבלתו. איחור בתשלום ותשלום לאחר 90 יום יגרור ריבית שתגדל בכל חודש ותגבה ממכם עוד מאות שקלים לפחות.
  • הגשת בקשה לביטול הדו"ח –בקשה לביטול הדו"ח ניתנת להגשה רק עד 30 ימים מאז יום קבלת הדו"ח. בבקשה לביטולו יש צורך בנימוקים, מסמכים ותצלומים שונים שיסבירו את המצב ויתנו למשטרת ישראל את כל המידע הנדרש.
  • התייצבות בבית משפט – ניתן להגיש בקשה להישפט, עד 90 ימים מיום קבלת דו"ח התנועה. ניתן להגיש את הבקשה אונליין באתר המשטרה. לאחר הגשת הבקשה, תקבלו זימון לבית המשפט, ותוכלו להיעזר בעורך דין מתאים ולהציג את טענותיכם.

 

מה קורה לנהגים שמאחרים בטיפול בדו"חות התנועה?

אי תשלום והתעלמות מדו"ח התנועה, הם בעייתיים במיוחד ורק יביאו לכם צרות נוספות בהמשך ותשלומים נוספים. למעשה, יש מספר השלכות לדו"ח שלא שולם שחשוב להכיר מראש. קודם כל, הדו"ח צובר כמובן ריבית פיגורים בשיעור של כ- 50 אחוזים, סכום רב שישפיע משמעותית על סכום הדו"ח העתידי ביום התשלום. מעבר לכך, חשוב להכיר שבמידה וקיבלתם נקודות בדו"ח התנועה, הם עדיין ייכנסו לתוקפן לאחר 90 ימים ולכן אתם לא מרוויחים דבר אלא רק מפסידם מכספכם, שצובר ריבית רצינית עם כל חודש וחודש שעובר.

 

כיצד עורך דין מסייע בטיפול בד"וחות תנועה?

מאחר ודוח"ות תנועה עשויים להגיע לבסוף לאלפי ואף מאות אלפי שקלים במקרים בהם הם צברו ריבית פיגורים, מדובר בתחום קריטי שלא כדאי להתעלם ממנו וחשוב להיעזר בעורך דין בכל מקרה בו אינכם מעורים וזקוקים לליווי מקצועי. חשוב להיעזר בעורך דין לענייני תעבורה במקרים בהם מבקשים להישפט, לבטל דו"ח תנועה או להמירו לאזהרה בלבד, וכן במקרים בהם קיבלנו נקודות בדו"ח התנועה, ורישיוננו עשוי להיפסל. הפנייה לעורך דין תנועה ותעבורה כבר הצילה אלפי אנשים משלילת הרישיון שלהם ומדובר בייצוג מקצועי שיוציא אתכם ע הצד הטוב ביותר בכל סיטואציה.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
Police-Officer
הרישיון חשוב לך?
לא צוברים נקודות ברישיון! מטפלים ומוחקים!

משרדנו מטפל במספר גדול של דו"חות תעבורה כל חודש בכל בתי המשפט לתעבורה הארץ!! אפשר לעזור גם לך!

צוות המשרד עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם