לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

מהירות מופרזת 63 קמ"ש מעל המותר – נמדד בממל"ז

כחלק מדרכי אכיפת עבירת מהירות מופרזת, מפעילה משטרת ישראל מספר מכשירים כדוגמת הממל"ז. הממל"ז (מד מהירות לייזר) מופעל על ידי שוטר מוסמך, כאשר מטרתו להראות את מהירות הרכב. נהג שרכבו ימצא במהירות העולה על המותר בחוק, צפוי לקבל דו"ח מסוג תשלום קנס, או הזמנה לדין בהתאם למהירות המופרזת שבו נמצא הנהג. במקרה דנן, קיבל עבד (שם בדוי) הזמנה לביהמ"ש בגין המהירות בה נטען שהוא נתפס (63 קמ"ש מעל המותר לאחר הפחתה).

מהירות מופרזת 63 קמ"ש מעל המותר – נמדד בממל"ז
מהירות מופרזת 63 קמ"ש מעל המותר – נמדד בממל"ז

חומרת עבירת נהיגה במהירות מופרזת

עבד נתפס ע"י שוטר נוהג במהירות של 153 קמ"ש במקום 90 קמ"ש (לאחר שהופחתו 5 קמ"ש מהמדידה). השוטר מדד את מהירות נסיעותו באמצעות אקדח הלייזר – הממל"ז, ומיד הורה לו לעצור בצד הדרך. עבד עוכב ע"י המשטרה ומיד נערך שימוע בפני קצין במקום ורישיונו נפסל ל- 30 יום פסילה מנהלית.

עבד קיבל כתב אישום והזמנה לדין המורה לו להתייצב למשפטו כ- 3 חודשים לאחר מכן. בנוסף, הגישה המדינה בקשה להמשיך ולפסול את רישיונו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

מהירות מופרזת 63 קמ"ש מעל המותר – נמדד בממל"ז - uliel

 

רישום נקודות חובה, מהם אמצעי התיקון המוטלים בגינם?

עבד הגיע למשרדנו מספר ימים לפני תום הפסילה המנהלית. לאחר בירור מעמיק התברר שלעבד יש עבירות רבות נוספות ורישיונו בסיכון לפסילה לא רק בהליך המשפטי זה, אלא גם בשל ריבוי נקודות שצבר במשרד הרישוי. עבד צבר כבר 32 נקודות ואם היה מורשע בעבירה המיוחסת בכתב האישום בתיק זה, היה מגיע ל- 42 נקודות – דבר שהיה מביא לפסילת רישיונו לתקופה של 3 חודשים במשרד הרישוי, זאת, בנוסף לכל עונש שייגזר עליו בתיק זה.

עבד הודה בפנינו שנסע במהירות אבל שאין סיכוי שנסע במהירות שמייחסים לו. לטענתו, השוטר מדד רכב אחר שנסע בסמוך אליו.

נתפסת נוהג במהירות מופרזת? רישיונך בסכנה!
רגע… זה לא אומר שאין מה לעשות! 

משרדנו מתמחה בייצוג נהגים הנאשמים בנהיגה במהירות מופרזת 
בין הצלחות משרדנו באישום חמור כזה הצלחנו אף לסיים תיקים כאלו בלי קנס! בלי נקודות!  והיו גם תיקים בהם בוטל כתב האישום לגמרי! 

  • 67 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים בלי פסילת רישיון
  • נמדד בממל״ז 143 קמ"ש – התיק הסתיים בביטול הפסילה והחזרת הרישיון לנהגת
  • נהג שנמדד בממל"ז במהירות של 63 קמ"ש מעל המותר, הסתיים בהסדר מקל.

לחץ כאן לעוד מקרים דומים לשלך בהם הצלחנו לשמור על הרישיון 
צור קשר ונציל גם לך את הרישיון!

עבודת עורך דין תעבורה בתיק מהירות מופרזת

התחלנו לעבוד על התיק של עבד, צילמנו את כלל חומר הראיות מהתביעה המשטרתית הכולל – סרטונים, בדיקות מעבדה של מכשיר הממל"ז, בדיקות כיול, דו"חות פעולה ומזכרים של השוטרים שהיו מעורבים באכיפת העבירה ועוד. בסיום ההליך, איתרנו כשלים רבים בחומרי החקירה וניהלנו משא ומתן עם התביעה על מנת להגיע להסדר מקל לעבד. עבד היה צפוי לענישה של מספר חודשי פסילה נוספים בבית המשפט, קנס ופסילה על תנאי, זאת, בנוסף לפסילה של 3 חודשים שהיה מטיל עליו משרד הרישוי לאור ריבוי הנקודות שצבר.

אז אמנם הממל"ז זכה לאמינות בית המשפט אך אין זה אומר שתוצאות המדידה מתקבלות תמיד כפי שהן כראיה. עדיין, על התביעה המשטרתית להוכיח מעבר לכל ספק סביר שהממל"ז הופעל בהתאם להוראות היצרן, לנהלים ולפסיקה המנחה. כמו כן, על התביעה המשטרתית להוכיח כי מכשיר הממל"ז הספציפי שבו נעזרו למדוד את מהירות נסיעתו של עבד טופל כראוי במעבדה מוסמכת וכן כי השוטר שהפעיל את הממל"ז אכן מוסמך ומיומן בהפעלתו.

מהירות מופרזת 63 קמ"ש מעל המותר – נמדד בממל"ז - uliel

הצלחות המשרד בתיקי נהיגה במהירות מופרזת

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

דו"ח מהירות מופרזת – הסתיים לא נקודות!

מאה ש"ח קנס בלבד בתיק מהירות מופרזת!

מהירות מופרזת מצולמת! נתפס ע" מצלמה ועדיין התיק הסתיים ללא נקודות!

במשרדנו נוהלו מאות תיקי מהירות מופרזת, אפשר לעזור גם לך! 

אנחנו כאן כי הרישיון שלך חשוב 

 

כתב אישום מתוקן – שינוי סעיף העבירה

כאמור, לאחר בדיקת ראיות התביעה איתרנו כשלים רבים אשר יכולים להטיל ספק באמינות המדידה שבוצעה לעבד. ניהלנו משא ומתן עם התביעה המשטרתית, הצגנו בפניה את הכשלים בראיותיה ודרשנו לשנות את סעיף האישום לעבירה של "מהירות בלתי סבירה". משמעות הדבר היא כי עבד מודה שנסע במהירות אך לא 63 קמ"ש מעל המותר. שינוי סעיף העבירה הביא מיד למחיקת 10 הנקודות והציל את עבד מפסילה במשרד הרישוי.

לעניין העונש בתיק זה, הוסכם כי עבד יפקיד את רישיונו ל- 15 יום נוספים (לאחר שסיים את הפסילה המנהלית), ישלם קנס בסך 1,500 ש"ח ופסילה על תנאי.

ורק נזכיר כי בתיק הזה המשטרה הגישה בקשה לפסול את רישיונו של עבד עד תום ההליכים נגדו. אם בקשתה הייתה מתקבלת, עבד היה ללא רישיון נהיגה חודשים ארוכים.

כמעט בכל תיק יש מה לעשות! חשוב לפנות לעורך דין העוסק אך ורק בתחום התעבורה ע"מ להבטיח את מקצועיותו ובקיאותו בהליך המתנהל נגדכם.

ממל"ז הינו ראשי תיבות של מד מהירות לייזר. מדובר במכשיר מדידת מהירות. במכשיר זה משתמשים בעבודת שטח על ידי שוטר שהוסמך לשימוש בממל"ז והוכשר לכך. בניגוד למצלמות הממל"ז מודד רק את מהירות הרכב ולא את פרטי הרכב שנצפה. לכן, קבלת הדו"ח מתבצעת במקום ולא לאחר תקופה בדואר.

נהיגה במהירות של 63 קמ"ש עומדת בטווח הגבוה ביותר של חריגות ממהירות שקבע החוק. במקרים אלו אוטומטית השוטר יכול לבצע שלילה מנהלית של הרישיון. נוסף לכך, הנהג צפוי לקבל 10 נקודות וזימון להתייצב מול בית המשפט.

שיטת הנקודות מאפשרת למשרד הרישוי לעקוב אחרי נהגים שמבצעים מספר עבירות תנועה לאורך תקופה מוגדרת. צבירה של מספר רב של נקודות ידרוש מכם לבצע קורס של נהיגה מונעת ואף עשוי להוביל לפסילה של הרישיון לתקופה.

בהחלט כן, חשוב לוודא כי הדו"ח והראיות בתיק התביעה אינן מכילות כשלים טכניים או עקרוניים אשר יכולים להוות ספק סביר בגין חומרת המעשה. חשוב מאוד לפנות במקרים מהסוג לעורך דין המתמחה בעבירות תעבורה, זאת לצורך בחינת התיק וקיום משא ומתן מול התביעה המשטרתית להורדת האישומים והקטנת הדו"ח והעונש. לשיחת ייעוץ עם עורך דין, לחצו כאן.

המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
עבירת מהירות – נהגים חדשים

בהתאם למחקרים שהתבצעו, עולה כי נהגים חדשים נוטים להיות מעורבים יותר בתאונות דרכים מאשר נהגים וותיקים, כאשר הגורם העיקרי לכך

עונש על נהיגה במהירות מופרזת

כולנו יודעים שנהיגה במהירות מופרזת היא עבירה על החוק אשר יכולה להוביל לענישה מחמירה, ועדיין רבים מאיתנו לא מהססים לנהוג

משרדנו מתמחה רק בתעבורה