לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

האם מצלמות מהירות הן אמינות

נכון לכתיבת מאמר זה ביום 16.02.2021 שאלה זו עדיין לא הוכרעה בבית המשפט. בעבר, ניתן פסק דין בבית המשפט לתעבורה בעכו שקבע כי לא הוכחה אמינות מצלמות המהירות. בית המשפט זיכה את כלל הנהגים בעבירת המהירות המופרזת שיוחסה להם מכוח אותן מצלמות. כיום, המדינה טוענת שיש בידה חוות דעת המוכיחה את אמינות המצלמות. בבתי המשפט ברחבי הארץ מתנהלים מספר הליכים הדנים בסוגייה זו וממתינים להכרעת בתי המשפט.

סוגיית המצלמות

מצלמות מערכת א'3 מפיקות שני סוגי דו"חות – דו"ח מהירות מופרזת ודו"ח רמזור אדום. במהלך השנים האחרונות החלה הסאגה של מצלמות המהירות, תחילה, במשפט שהתנהל בבית המשפט לתעבורה בעכו, שלאחר הזיכוי בתיק המצלמות המפורסם הפסיקה המשטרה את פעילות המצלמות ובמשך תקופה ארוכה לא חולקו דו"חות המבוססים על מצלמות א'3.

המדינה פעלה לקבלת חוות דעת מהטכניון שמטרתה להוכיח את אמינות הצילום. לאחר שהתקבלה חוות דעת מטעם הטכניון, נתנה הפרקליטות אישור לשוב ולהפעיל את מצלמות המהירות. זאת, על אף שחוות הדעת עדיין לא עמדה למבחן בית המשפט.

דו"ח תנועה ממצלמת מהירות – טענת התיישנות

קיבלתם דו"ח תנועה בדואר ממצלמת מהירות? רגע לפני שאתם בוחרים לשלם או לבצע כל פעולה רלוונטית, מומלץ לבדוק מהו תאריך ביצוע העבירה אל מול תאריך הנפקת הדו"ח.

להסבר המלא לחצו :

 

האם מצלמות מהירות הן אמינות - uliel

נתפסת נוהג במהירות מופרזת ע"י מצלמה? זה לא אומר שאין מה לעשות! במאמר הבא נציג את כל הדרכים להתמודד  עם כתב אישום או דו"ח מצולם .

נתפסת נוהג במהירות מופרזת? רישיונך בסכנה!
רגע… זה לא אומר שאין מה לעשות! 

משרדנו מתמחה בייצוג נהגים הנאשמים בנהיגה במהירות מופרזת 
בין הצלחות משרדנו באישום חמור כזה הצלחנו אף לסיים תיקים כאלו בלי קנס! בלי נקודות!  והיו גם תיקים בהם בוטל כתב האישום לגמרי! 

  • 67 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים בלי פסילת רישיון
  • נמדד בממל״ז 143 קמ"ש – התיק הסתיים בביטול הפסילה והחזרת הרישיון לנהגת
  • נהג שנמדד בממל"ז במהירות של 63 קמ"ש מעל המותר, הסתיים בהסדר מקל.

לחץ כאן לעוד מקרים דומים לשלך בהם הצלחנו לשמור על הרישיון 
צור קשר ונציל גם לך את הרישיון!

קיבלתי דו"ח מהירות או דו"ח רמזור אדום המבוסס על צילום מצלמת א3 – יש מה לעשות?

המשטרה גיבשה מדיניות כלל ארצית לפיה כל העבירות שבוצעו לפני יולי 2019 – עורך דין תעבורה שידע להציג טיעוני הגנה נכונים יוכל להגיע להסדר טיעון ולהביא לתיקון הדו"ח ע"י שינוי סעיף העבירה לעבירה ללא נקודות. עבירות שבוצעו לאחר יולי 2019 לא יהנו מהסדרי טיעון מקלים.

כל נהג המקבל דו"ח המבוסס על צילום של מערכת א3 רשאי להגיש בקשה להישפט ולכפור באמינות הצילום, שכן, נכון להיום, טרם הוכחה אמינותן בבית המשפט וחוות הדעת נדרשת לעמוד לבחינה.

הצלחות המשרד בתיקי נהיגה במהירות מופרזת

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

דו"ח מהירות מופרזת – הסתיים לא נקודות!

מאה ש"ח קנס בלבד בתיק מהירות מופרזת!

מהירות מופרזת מצולמת! נתפס ע" מצלמה ועדיין התיק הסתיים ללא נקודות!

במשרדנו נוהלו מאות תיקי מהירות מופרזת, אפשר לעזור גם לך! 

אנחנו כאן כי הרישיון שלך חשוב 

 

ניהול משפט מצלמות מהירות

אם בחרתם להגיש בקשה להישפט ובכוונתכם לכפור באמינות כדאי שתדעו שאתם ניצבים בפני הליך סבוך ויקר מאוד. חוות הדעת של הטכניון שאותה תצטרכו לתקוף מתבססת על אלפי עמודים של חומרים וככל הנראה, ההגנה תאלץ להיעזר במומחה הנדסי מטעמה.

המשמעות

נטל כספי כבד מאוד. לאור האמור, אם בחרתם להגיש בקשה להישפט, אנו ממליצים כי תבקשו מבית המשפט להמתין להכרעה בעניין אמינות בטרם ינתן פסק דין בתיק שלכם. זו האופציה הכלכלית הטובה ביותר עבורכם.

 

האם מצלמות מהירות הן אמינות
האם מצלמות מהירות הן אמינות

 

דו"ח מהירות מופרזת או דו"ח רמזור אדום

מצלמות א3 מתעדות הן עבירות של מהירות מופרזת והן עבירות של מעבר ברמזור אדום. הטענה בעניין האמינות משליכה על כלל הדו"חות המופקים ע"י המערכת אך מעבר לכך, אם קיבלתם דו"ח רמזור אדום המבוסס על מערכת א3, כדאי לפנות לייעוץ עורך דין תעבורה שיבחן את הצילום וידע לייעץ לכם האם בכל זאת יש טענות הגנה נוספות שיכולות לסייע לכם (למעט טענת חוסר אמינות).

בין אם קיבלתם דו"ח על מהירות מופרזת ובין אם קיבלתם דו"ח על רמזור אדום, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל לקבלת ייעוץ ראשוני.

האם מצלמות מהירות הן אמינות - uliel

מצלמות מהירות מסוג א3 הינן מצלמות אשר מזהות את מהירות התנועה של הרכב ומצלמות רכבים אשר נסעו מולן במהירות מופרזת. נוסף לכך, מצלמות אלו מזהות גם מעבר ברמזור אדום ומצלמות רכבים המבצעים עבירה זו גם כן.

בשנים האחרונות נטען כי מצלמות א3 אינן אמינות ולכן לא ניתן לחלק דו"חות בהתבסס בצילומים של המצלמות. יתרה מכך, בית המשפט לתעבורה בעכו פסק כי מצלמות אלו אינן אמינות וכתוצאה מכך משטרת ישראל הפסיקה להפעיל מצלמות אלו. במקביל המשטרה פנתה לטכניון לקבלת חוות דעת להוכחת האמינות של המצלמות.

אומנם חוות הדעת של הטכניון הובילה לכך שהפרקליטות אישרה את הפעלתן של המצלמות, אך נכון לפברואר 2021 (זמן כתיבת מאמר זה), חוות דעת אלו לא נדונו בבית המשפט ולכן לא התקבל אישור משפטי לאמינות המצלמות והתמונות המתקבלות מהן.

במקרים רבים, מלבד סוגיית האמינות של הצילומים ישנן אפשרויות נוספות לפעולה אם קיבלתם דו"ח ממצלמת מהירות. ראשית אם לא אתם נהגתם ברכב, יש לכם אפשרות לבצע הסבה של הדו"ח לנהג שביצע את העבירה בפועל. בנוסף, ניתן לבחון את הצילומים ולבדוק האם ניתן לערער על הדו"ח בטענות אחרות. לצורך כך מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. לשיחת ייעוץ, לחצו כאן.

המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
עבירת מהירות – נהגים חדשים

בהתאם למחקרים שהתבצעו, עולה כי נהגים חדשים נוטים להיות מעורבים יותר בתאונות דרכים מאשר נהגים וותיקים, כאשר הגורם העיקרי לכך

עונש על נהיגה במהירות מופרזת

כולנו יודעים שנהיגה במהירות מופרזת היא עבירה על החוק אשר יכולה להוביל לענישה מחמירה, ועדיין רבים מאיתנו לא מהססים לנהוג

משרדנו מתמחה רק בתעבורה