לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

עורך דין מהירות מופרזת

נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת? אתם עתידים לעמוד בפני קנסות גבוהים ונקודות תעבורה. אתם יכולים לפנות אל עורך דין מהירות מופרזת במקרה בו נהיגתכם במהירות מופרזת הובילה לעבירת עבירות תעבורה נוספות או לתאונת דרכים, אתם ניצבים בפני עונשים מחמירים יותר כמו שלילת רישיון ואפילו עונש מאסר.

עורך דין המתמחה בדיני תעבורה ובמהירות מופרזת יוכל להגן עליכם ועל רישיונכם, ולכן בכל מקרה בו נתפסתם עוברים עבירת תעבורה, ובייחוד במקרים בהם אתם מחזיקים בנקודות תעבורה רבות, מומלץ כי תיצרו קשר בהקדם עם עורך דין מהירות מופרזת. 

מהי המהירות המותרת?

המהירות המותרת משתנה בהתאם לסוג הרכב והדרך בה הוא נוסע. טבלה זו מופיעה בתקנות התעבורה, ומפרטת את המהירות המותרת המקסימלית הנמדדת בקמ"ש. לשם הבהרה, תמרור 426 מגביל את המהירות המקסימלית ל- 40 קמ"ש עד לצומת הבאה או עד לתמרור שקובע אחרת, ותמרור 426פ מגבילה את המהירות המקסימלית ל- 60 קמ"ש עד לצומת הבאה או עד לתמרור שקובע אחרת.

עורך דין מהירות מופרזת - uliel

עורך דין מהירות מופרזת
עורך דין מהירות מופרזת

 

בדרך עירונית

דרך עירונית דרך עירונית שמוצב בה תמרור 426 או 426פ
רכב מנועי 50 כמצוין בתמרור
אוטובוס שאינו אוטובוס זעיר 50 כמצוין בתמרור
רכב מסחרי אשר משקלו הכולל עולה 12,000 ק"ג וברכב עבודה וטיולית 50 כמצוין בתמרור ולא יעלה על 50
רכב איטי, טרקטור ומכונה ניידת. 40 כמצוין בתמרור ולא עולה על 40

בדרך שאינה עירונית

דרך שאינה עירונית דרך שאינה עירונית שמוצב בה תמרור 426 או 426פ דרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי
80 כמצוין בתמרור 90
80 כמצוין בתמרור 90
80 כמצוין בתמרור ולא יעלה על 80 80
40 כמצוין בתמרור ולא עולה על 40 40

בדרך מהירה

דרך מהירה דרך מהירה שמוצב בה תמרור 426 או 426פ
110 כמצוין בתמרור
100 כמצוין בתמרור ולא עולה על 100
80 כמצוין בתמרור ולא עולה על 80
סגורה בפניו סגורה בפניו

 

תקנה 54(א) קובעת כי "לא ינהג אדם ברכב בדרך במהירות העולה על הקבוע בטבלה שלהלן".

אם כן, מהירות מופרזת היא כל מהירות העולה על המותר כפי שמצוין בטבלה לעיל. השוני העיקרי טמון בענישה הניתנת בהתאם לגובה קמ"ש העולה על המותר.

 

עורך דין מהירות מופרזת – מה העונש על נהיגה במהירות מופרזת?

עונש על נהיגה במהירות מופרזת בדרך עירונית

  • מ- 1 ועד 20 קמ"ש מעל המהירות החוקית – הנהג ייאלץ לשלם קנס בסך 250 ₪, או שיוכל לבחור בברירת משפט.
  • מ- 21 ועד 30 קמ"ש מעל המהירות החוקית – הנהג ייאלץ לשלם קנס בסך 750 ₪ ויקבל 8 נקודות תעבורה, או שיוכל לבחור בברירת משפט.
  • מ- 31 ועד 40 קמ"ש מעל המהירות החוקית – הנהג ייאלץ לשאת בקנס בסך 1500 ₪ ויקבל 10 נקודות תעבורה, או שיוכל לבחור בברירת משפט.
  • 41 קמ"ש מעל המהירות החוקית ומעלה – הנהג יקבל 10 נקודות תעבורה ויוזמן לדין.

עורך דין מהירות מופרזת – עונש על נהיגה במהירות מופרזת בדרך בין עירונית

  • מ- 1 ועד 25 קמ"ש מעל המהירות החוקית – הנהג יישא בקנס בסך 250 ₪ או שיוכל לבחור בברירת משפט במקום.
  • מ- 26 ועד 60 קמ"ש מעל המהירות החוקית – הנהג יישא בקנס בסך 750 ₪ ויצבור 8 נקודות תעבורה, או שיוכל לבחור בברירת משפט.
  • מ- 41 ועד 49 קמ"ש מעל המהירות החוקית – הנהג ייאלץ לשאת בקנס בסך 1500 ₪ ויצבור 10 נקודות תעבורה, או שיוכל לבחור בברירת משפט.
  • 50 קמ"ש מעל המהירות המותרת ומעלה – הנהג יקבל 10 נקודות תעבורה ויוזמן לדין.

כפי שניתן לראות, מנעד הענישה על עבירה זו משתנה באופן דרסטי בהתאם למהירות שבה נסע הנהג. בעוד דו"ח של 250 ₪ הינו דו"ח סטנדרטי בהחלט שרוב הנהגים יכולים לשאת בו, בעוד צבירת 8 או 10 נקודות תעבורה ותשלום קנס בסך 750 ₪ ומעלה הוא עונש כבד שעשוי לפגוע בנהג באופן משמעותי ואפילו להוביל לשלילת רישיונו בשל צבירת נקודות תעבורה מרובות.

 

מה הסכנה בצבירת נקודות תעבורה רבות?

עבירות רבות מובילות לצבירת נקודות תעבורה. צבירה מרובה של נקודות תעבורה תוביל לכך שהנהג יישא בסנקציות מסוימות בגינן –

עורך דין מהירות מופרזת - uliel

צבירת 12-22 נקודות תעבורה

אדם שצבר 12 עד 22 נקודות תעבורה יידרש לעבור קורס בסיסי לנהיגה נכונה, ולשלם עליו מכיסו. בסוף הקורס, יהא עליו לבצע מבחן ולעמוד בו בהצלחה.

 

צבירת 24-34 נקודות תעבורה

אדם שצבר 24 עד 34 נקודות תעבורה יידרש לעבור קורס מתקדם לנהיגה נכונה, אשר סיומו מותנה בהצלחת הנהג במבחן הסופי שבסוף הקורס.

 

צבירת 36 נקודות תעבורה ומעלה

צבירת 36 נקודות תעבורה ומעלה תוביל לפסילת רישיון של הנהג לשלושה חודשים מלאים. אדם שצבר 36 נקודות נוספות ויותר בתוך שש שנים מצבירת 36 הנקודות הראשונות, רישיונו ייפסל למשך תשעה חודשים.

במקרה בו הנהג רוצה לחדש את רישיונו לאחר הפסילה, הוא יידרש לעבור מבחן תיאוריה נוסף ומבחן מעשי (טסט) נוסף. כמו כן, הוא יחויב לעבור בדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת לבחון את כשירותו הפיזית, הנפשית והאישיותית לנהיגה.

כפי שניתן לראות, צבירת נקודות מרובה עשויה להוביל לנזק משמעותי עבור הנהג. על אף שקורסים לנהיגה נכונה אינם נשמעים מאיימים במיוחד, חשוב לזכור שמדובר בקורס שגוזל את זמנכם וכרוך בהוצאת משאבים כספיים, אשר כל עוד לא תירשמו אליו רישיונכם יותלה. בנוסף, הדרך מ- 22 נקודות ל- 36 נקודות היא קצרה, ולכן בכל מקרה בו קיבלתם נקודות מרובות מומלץ להיעזר בעורך דין על מנת לנסות לבטל אותן.

 

כיצד עורך דין מהירות מופרזת יוכל לעזור לי?

זכרו – אין תחליף לידע וניסיון משפטי. לעורך דין מיומן המתמחה בתחום התעבורה יש כלים טובים משלכם על מנת לייצג אתכם בבית המשפט ולטעון לחפותכם או לנסות להפחית את עונשכם. עורך דין תעבורה הבקיא בפסיקה האחרונה ובחוקי התעבורה הרבים והמסורבלים יוכל להוציא אתכם מצרה בקלות, בעוד אתם עשויים למצוא את עצמכם מבזבזים משאבים כספיים ונפשיים רבים לבדכם ועדיין לסיים עם עונש חמור משקיבלתם מלכתחילה.

כאשר אתם שוכרים את שירותיו של עורך דין, אתם מבטיחים כי לצידכם ישנו משפטן מיומן וכי אינכם מכניסים את עצמכם לבוץ עמוק יותר. חשוב לזכור כי נקודות תעבורה בודדות עשויות להצטייר כתמימות בהתחלה, אך הצטברותן עשויה לפגוע באופן משמעותי בעתידכם כנהגים.

לכן, גם אם חטפתם דו"ח לא גדול ומספר נקודות תעבורה מועט, עדיין מומלץ שתצרו קשר עם עורך דין המתמחה בדיני תעבורה על מנת למנוע את הצטברות הנקודות. כך תוכלו להבטיח שבמקרה בו תעברו עבירת תעבורה גדולה לא תמצאו את עצמכם נטולי רישיון למשך שלושה חודשים.

משרד עורכת הדין יערית אוליאל מתמחה בדיני תעבורה ובטיפול בתיקים הנוגעים במהירות מופרזת בפרט. משרדנו מזמין אתכם ליצור קשר בכל מקרה בו אתם או יקיריכם נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת, על מנת שנוכל לייצג אתכם באופן הטוב ביותר ולהבטיח כי תצאו מבית המשפט עם פגיעה מינימלית ברישיונכם ובחייכם האישיים.

שאלות נפוצות
מהירות הנסיעה משתנה בהתאם לדרך ולסוג הרכב. לכן יש לוודא האם אתם נוסעים בדרך עירונית/בין עירונית, ואם מוצב תמרור 426 במקום. לעוד מידע, באתר.
עבירת נהיגה במהירות מופרזת מחולקת ל4 דרגות שונות בהתאם לחומרת העבירה. לכן, תלוי איזו עבירה מיוחסת לנהג. למידע נוסף, ניתן לקרוא באתר.
נהיגה במהירות מופרזת עשויה לזקוף לחובת הנהג עונשים שונים החל מקנס כספי ועד לפסילה בפועל, לכן יש להסתייע בעורך דין תעבורה. בקרו באתר.
עורך דין תעבורה מיומן הבקיא ברזי הדינים השונים עשוי לסייע לנהג בהתמודדות עם דו"ח מהירות מופרזת, החל מהקלה בענישה ועד לזיכוי מלא. לקריאה נוספת, באתר.
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
עבירת מהירות – נהגים חדשים

בהתאם למחקרים שהתבצעו, עולה כי נהגים חדשים נוטים להיות מעורבים יותר בתאונות דרכים מאשר נהגים וותיקים, כאשר הגורם העיקרי לכך

עונש על נהיגה במהירות מופרזת

כולנו יודעים שנהיגה במהירות מופרזת היא עבירה על החוק אשר יכולה להוביל לענישה מחמירה, ועדיין רבים מאיתנו לא מהססים לנהוג

משרדנו מתמחה רק בתעבורה