מה לעשות אם קיבלת דו"ח עם ניקוד?

דו"ח עם ניקוד, לא רק מאיים לגזול לנו מאות שקלים ולהביא אותנו לתסכול וחששות בהמשך חיי הנהיגה – אלא גם מעניק לנו נקודות שבהצטברותן, עשויות להביא לשלילת רישיון ולמענה נוסף. אין ספק שנקודות תעבורה, מפתיעות נהגים רבים בהשלכות ועונשים שהם לא ציפו להם, ולכן חשוב להימנע מדו"חות כאלה ולהכיר מקרוב כמה נקודות כבר מסבכות אתכם – ומתי חשוב לפנות לעורך דין תנועה. לפניכם הכל על מה לעשות אם קיבלת דו"ח עם ניקוד?

מה היא שיטת הניקוד בישראל?

שיטת הניקוד נוגעת לעולם דיני התעבורה בישראל. שיטת הניקוד מסייעת למדינה להתמודד עם עברייני תנועה, שמבצעים ונתפסים על עבירות רבות בתקופת זמן קצרה. כך המשטרה והמדינה יכולות לעקוב אחר נהגים שמבעים מספר רב של עבירות באופן חזרתי. כל כמות מסוימת של נקודות בהתאם לנקבע בחוק, מחייבת את הנהג להשלכות מסוימות בניהם ביצוע קורס נהיגה בסיסי או מתקדם ומבחן בתומו, פסילת הרישיון למספר חודשים, מבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, ועוד. במידה וקיבלתם נקודות ואתם זקוקים לליווי בהתמודדות איתן או במחיקתן, מומלץ לפנות אל עורך דין תעבורה מומלץ.

 

האם נקודות התעבורה נמחקות לאחר תקופה מסוימת?

נקודות התעבורה לא נשארות על שמו של הנהג למשל כל החיים, אלא יש להן זמן התיישנות ומחיקה אוטומטי. ברוב המקרים, נקודות התנועה נמחקות לאחר שנתיים מיום קבלת דו"ח עם ניקוד. אין צורך להגיש בקשה ואין צורך לעשות דבר – הן הנמחקות באופן אוטומטי לאחר תקופת ההתיישנות הקבועה בחוק. מעבר למחיקה האוטומטית של הנקודות בתום תקופת ההתיישנות, הן יכולות להימחק גם על ידי מספר חלופות, ובסיוע של עורך דין המתמחה בעולם התעבורה – בניהן למשל בקשה להישפט, ערעור הדו"ח ובקשה לבטלו, וכדומה.

 

האם כל כמות של נקודות היא בעייתית?

ניקוד של כמה נקודות בלבד בשנתיים האחרונות, לא יגבה מאתנו השלכות ולמעשה הנקודות יימחקו בתום שנתיים מיום קבלתן. לכן כל עוד לא הגעתם ל- 12 נקודות – לא יהיו השלכות והנקודות יימחקו ויפנו את מקומן מהמספור. עם זאת, במידה וכן הגעתם ל12 נקודות ואפילו יותר מכך, אתם צפויים לעונשים והשלכות שונות, בהתאם לכמות הנקודות ולחומרת העבירות ובמקרה כזה כדאי לפנות לעורך דין. 

 

פנייה לעורך דין לאחר קבלת דו"ח עם ניקוד

לכן, במקרים בהם צבירת הנקודות כבר מגיעה לכמות גבוהה המתקרבת על עשר נקודות ויותר, חשוב מאד לפנות לעורך דין המתמחה בעולם התעבורה, ולנסות למחוק את הדו"ח והנקודות. נקודות המצטברות עשויות להגיע בקלות ל12 נקודות ויותר, ונהגים רבים נופלים בין הכיסאות ונאלצים לספוג שלילת רישיון או קורס נהיגה ומבחן, רק בגלל 2 דו"חות שהכילו כמות מסיבית של נקודות. עורך דין תעבורה הבקיא בתחום מכיר את עולם נקודות התעבורה מקרוב ויוכל לסייע למחוק אותן, לדחות אותן או לבטל אותן בכל דרך ותקדים שקיים בתחום.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
Police-Officer
הרישיון חשוב לך?
לא צוברים נקודות ברישיון! מטפלים ומוחקים!

משרדנו מטפל במספר גדול של דו"חות תעבורה כל חודש בכל בתי המשפט לתעבורה הארץ!! אפשר לעזור גם לך!

צוות המשרד עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם