"מילה שלי נגד מילה של השוטר"

"זו מילה שלי נגד מילה של השוטר, ברור שהשופט יאמין לשוטר"

אם קיבלתם פעם דו"ח תעבורה אתם בטח מכירים את ההרגשה. אין אחד שלא חושב שאין לו סיכוי מול השוטר, שמילה של שוטר שווה יותר בעיניי בית המשפט ושחבל על המאמץ.

"מה כבר עורך דין יכול לעשות?" זוהי שאלה שנשאלת לא מעט בקרב הלקוחות. חשוב להבין כי הגישה הזו מוטעית מיסודה ואין לנו כל כוונה להוכיח לבית המשפט שהשוטר שקרן. זו לא המטרה. בעת התייצבות בבית המשפט לתעבורה, על הנהג או מייצגיו להציג כשלים מהותיים שנמצאו בדו"ח מתוך מטרה להוכיח את חפותו של הנהג הנאשם בביצוע העבירה.

להאזנה למאמר לחצו כאן:

 

התמודדות מול דו"ח תעבורה שנרשם על ידי שוטר

כדי לסייע לכם להתמודד עם דו"חות תנועה שקיבלתם על עורך הדין להראות לבית המשפט שהשוטר לא רשם את הדו"ח כנדרש. לא פירט ברמה מספקת את העובדות הנדרשות.

צריך להבין, דו"ח תעבורה מתנהל ככל הליך פלילי וככזה, על מנת שבית המשפט יוכל להרשיע את הנאשם, התביעה צריכה להוכיח את אשמתו מעבר לכל ספק סביר.

אם ניקח לדוגמה תיק רצח- לא מספיק שיבוא עד לבית המשפט ויגיד "אני ראיתי את קין רוצח את הבל". על העד לספר לפרטי פרטים איפה התרחש הרצח, איך בדיוק בוצע הרצח, איפה הוא עמד כשראה את הרצח וכו'. הפרטים הללו נדרשים על מנת שבית המשפט יוכל להתרשם מאמינות הגרסה.

כך גם בכל תיק תעבורה. ישנה רשימה שהשוטר חייב לציין בנסיבות אחרת קיים סיכון שבית המשפט לא יוכל להרשיע. הרשימה משתנה בהתאם למספר דברים:

  • סוג העבירה
  • מיקום העבירה
  • סטטוס הנהג
  • נסיבות ספציפיות של התיק.

תפקידו של עורך דין תעבורה הוא לאתר את אותם כשלים מהותיים, אותם שכח השוטר לציין במפורש בדו"ח ולהציגם בבית המשפט כראייה הפוגעת באמינותו של השוטר ובמקצועיות שלו.

מילה שלי נגד מילה של השוטר
מילה שלי נגד מילה של השוטר

 

האם כל כשל בדו"ח עשוי לערער על החלטת השוטר ולהביא לביטולו?

חשוב להבין כי ישנם פריטים מהותיים אשר עשויים להוביל לביטול הדו"ח או לפחות להפחתתו, ולעומת זאת ישנם פריטים שמשקלם מופחת ולכן לא יטיבו עם הנהג הנאשם בהגיעו לבית המשפט.

בדרך כלל ניטה לראות כי מרבית התיקים בבית משפט לתעבורה יסוכמו על ידי הסדר מקל מכיוון שהתביעה לא תרצה לקחת סיכון שבית המשפט יזכה את הנהג והסניגור לא ירצה לקחת סיכון שבית המשפט ירשיע. לכן, מוצאים דרך ששני הצדדים יכולים לחיות איתה בשלום.

למשל, במקרה שקרה בבית משפט לתעבורה בחיפה: נהג מונית קיבל דו"ח על חצייה ברמזור אדום על סך 1,500 ש"ח קנס ו-10 נקודות שירשמו לחובתו במשרד הרישוי. כואב בכיס וכואב עוד יותר הסיכון לרישיון הנהיגה. במקרה דנן, הנהג משוכנע שלא חצה באור אדום אבל מטיל ספק ביכולתו לשכנע את בית המשפט בצדקתו. לאחר שפנה לעזרת משרדנו, הצלחנו להציג בפני בית המשפט כשלים חמורים בדו"ח, אשר הובילו לכך שבית המשפט הפעיל לחץ על התביעה ורמז שכדאי להגיע להסדר מקל. בסופו של דבר, כתב האישום תוקן מעבירת רמזור אדום לעבירת רמזור צהוב. הקנס הופחת ל- 500 ש"ח בלבד והנקודות נמחקו כלא היו.

האם החלטת השוטר לרשום לנהג דו"ח, עשויה להשפיע על החלטת בית המשפט כנגד הנהג?

בית המשפט הוא גוף ניטרלי אשר מטרתו לספק משפט הוגן לשם אכיפת שלטון החוק. בהתאם לנאמר, תפקידו של בית המשפט לבצע הכרעה במקרה בו קיים חשד לעבירה על החוק ואף להכריע בסכסוכים בין רשויות השלטון לתושבים עצמם. כאשר נהג עומד לדין בבית משפט לתעבורה מתוך רצון להוכיח את חפותו, יידרש בית המשפט לבחון את כלל הראיות הקיימות בתיקו בכדי להבטיח משפט צדק. במקרה בו יימצא לנכון בית המשפט לזכות את הנהג בגין כשל ראייתי מהותי, אין כל השפעה של השוטר על ההחלטה.

מטרת בית המשפט הוא לעשות צדק!

חשיבות עורך דין תעבורה בעת קבלת דו"ח תעבורה

כפי שצוין, הליך משפט תעבורתי מתנהל באופן הזהה להליך פלילי לכל עניין ודבר. תחת סמכותם של בתי משפט לתעבורה סנקציות רבות החל מקנס כספי, שלילת רישיון הנהיגה לפרק זמן ארוך, מאסר על תנאי ואף מאסר בפועל לתקופה ממושכת. לאור האמור, קיימת חשיבות מרבית בהסתייעות על ידי עורך דין תעבורה בעת קבלת דו"ח תעבורה.

נהגים החוששים שמילתם תבוטל אל מול מילת השוטר, נדרשים בליווי אישי ומקצועי של עורך דין, בכדי שזה ידע לבחון עבורם את הדו"ח בצורה הטובה ביותר מתוך מטרה לאתר כשלים מהותיים בכתיבת הדו"ח אשר עשויים להוביל להקלה בענישה ואף לזיכוי מלא.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
Police-Officer
הרישיון חשוב לך?
לא צוברים נקודות ברישיון! מטפלים ומוחקים!

משרדנו מטפל במספר גדול של דו"חות תעבורה כל חודש בכל בתי המשפט לתעבורה הארץ!! אפשר לעזור גם לך!

צוות המשרד עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם