072-371-8608

עקיפה מסוכנת וחייצת קו הפרדה רציף – הסתייים בקנס בלבד

שרון, תושב מרכז הארץ, הגיע לטיול עם משפחתו בצפון. במהלך הטיול, "נתקע" הרכב המשפחתי מאחורי נהג איטי במיוחד. שרון, שראה שהכביש פנוי לחלוטין, החליט לצאת לעקיפה למרות קו ההפרדה הרצוף במקום. לרוע מזלו, מאחוריו נסע רכב בו נהג שומר דרך אשר זיהה את ביצוע העבירה ותיעד אותה באמצעות האפליקציה של שומרי הדרך. הסרטון המתעד את העבירה נשלח לבדיקת המשטרה ובתום הבדיקה, נשלחה אל שרון הזמנה לדין. שרון קיבל כתב אישום על ביצוע עקיפה מסוכנת וחייצת קו הפרדה רציף. העונש על עבירה זו הוא לרוב מספר חודשי פסילה, קנס כספי גבוה, פסילה על תנאי ועוד.

הכרעת הדין

בסיומו של משא ומתן עם המאשימה, התקבלו מרבית טענותינו והתביעה הסכימה לסיים את התיק ללא פסילה בפועל כלל! שרון קיבל קנס בסך 1,500 ש"ח ופסילה על תנאי של חודש לתקופה של שנה.

חשיבות ייצוג בתיקי עקיפה מסוכנת

לעיתים גם נהגים נורמטיביים עלולים להסתבך בביצוע עבירות חמורות. חשוב לדאוג לייצוג ראוי גם במקרים שנראים אבודים – כשלתביעה יש ראיית זהב ביד כמו הסרטון במקרה זה. עורך דין תעבורה יכול לסייע אך כמובן שהדרך הבטוחה ביותר היא להימנע מביצוע עבירות מסכנות חיים.

 

במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print