072-371-8608

תשלום דוחות משטרה

בהתאם לנתונים של הלמ"ס, ניתן לראות כי מדי יום מחולקים בין מאות לאלפי דו"חות לנהגים בגין ביצוע עבירות תנועה כאלו ואחרות. חשוב להבחין בין דו"חות ברירת משפט הנושאים עימם קנס כספי ולעיתים גם נקודות, לבין הזמנה לדין. בעת קבלת דו"ח עם קנס, נדרש הנהג להסדיר תשלום דוחות משטרה במסגרת הזמן הנקוב ואילו בדו"חות מסוג הזמנה לדין, על הנהג הנאשם להתייצב בבית המשפט בהיותו חשוף לסנקציות קשות ומשמעותיות.

קיבלתם דו"ח עם קנס כספי? במאמר זה, ריכזנו עבורכם את כל המידע אודות האפשרויות העומדות לפניכם. מעוניינים לדעת מהם הזמנים הנדרשים לתשלום? היכן ניתן לבצע את התשלום ומהן ההשלכות? המשכו לקרוא.

 

קיבלתי דו"ח תנועה עם קנס כספי, מה ניתן לעשות ואיך מצבעים תשלום דוחות משטרה?

במקרה שקיבלת דו"ח בגין ביצוע עבירת תנועה, עומדות בפניך מספר אפשרויות:

  1. תשלום הדו"ח תוך 90 ימים, וזאת בהתאם לסכום שנקבע בהתאם לעבירה ע"פ החוק. שימו לב, ספירת הימים תחול מיום המצאת הדו"ח.
  2. הגשת בקשה לביטול הדו"ח, וזאת בתוך 30 ימים ממועד המצאת הדו"ח ובכפוף לעילות הקבועות בחוק.
  3. הגשת בקשה להישפט, עד 90 ימים לכל היותר מיום המצאת הדו"ח.
  4. הגשת בקשה להמרת הדו"ח לאזהרה. שימו לב כי קיימים תנאים להגשת הבקשה כדוגמת ותק רישיון נהיגה, עבר תעבורתי ללא הרשעות וכן הלאה.

שימו לב, אם החלטתם לשלם את הודעת הקנס, שאר הדרכים נחסמות עבורכם מכיוון שתשלום זה מהווה הודאה באשמה. מומלץ טרם התשלום לוודא כי בחנתם את כלל האפשרויות העומדות בפניכם, וכי זאת האפשרות הטובה ביותר בהתאם לנסיבות.

 

אני חושש שיש לי דו"ח עם תשלום דוחות משטרה שלא שולם, כיצד אני יכול לברר על כך?

אנו נתקלים בלא מעט מקרים בהם נהגים מאבדים את הדו"ח שקיבלו, או שמא זרקו אותו בשעת כעס. בהתאם לכך חשוב לדעת כי אי תשלום הקנס במועד הנקוב, יחייב את הנהג בכפל קנס ובסנקציות עתידיות נוספות כדוגמת עיקולים. לכן, מומלץ לפנות למפנ"א (מרכז פניות נהגים ארצי) במספר הטלפון: 110, שלוחה: 2, ולוודא האם רשומים לחובתכם דו"חות תנועה כאלו ואחרים.

 

קיבלתי דו"ח עם קנס כספי, איך אני יכול לשלם אותו?

במקרה שקיבלתם דו"ח ברירת משפט הנושא עימו קנס כספי, ניתן לשלם אותו במסגרת הזמן המצוין בדו"ח באמצעות מספר אפיקים שונים, לרבות:

אפיקי התשלום השונים: כיצד ניתן לשלם:
בנק הדואר ניתן לשלם את הקנס המצוין בדו"ח בכל אחד מסניפי בנק הדואר השונים, הן במזומן והן בכרטיס אשראי. שימו לב כי עליכם להביא את הדו"ח איתכם, או את מספר הודעת תשלום הקנס.
עמדות שירות עצמאיות ניתן לגשת לכל תחנות המשטרה, ולשלם את הקנס הכספי המופיע בדו"ח בכרטיס אשראי.
תשלום מקוון באתר האינטרנט ניתן לשלם את הודעת הקנס בדו"ח שקיבלתם באמצעות אתר האינטרנט של גביית קנסות. התשלום יכול להיעשות באמצעות כרטיס אשראי או בהעברה בנקאית, בכפוף לתנאים הנדרשים.


לא שילמתי את דו"ח המשטרה בזמן, למה אני צפוי?

כפי שצוין במאמר, ניתן לשלם את הקנס הכספי בדו"ח המשטרה תוך 90 ימים מיום המצאת הדו"ח. נהג שלא עמד בזמנים הנדרשים צפוי לתוספת פיגורים בשיעור של פי 1.5 מהקנס המקורי. זאת אומרת, תוספת העומדת על 50%, לדוגמא: אם גובה הקנס המקורי הוא 1000 ₪ לאחר תוספת הפיגורים, הקנס יעמוד על 1500 ₪ בנוסף, אם לאחר תוספת הפיגורים הראשונה הקנס לא שולם, יתווספו לאחר שישה חודשים תוספת פיגורים נוספת בשיעור של 5% מגובהו של הקנס המקורי. חשוב לדעת כי במקרה שלא שולם הדו"ח, פרטיו של בעל הדו"ח הנוכחי, מועברים לרשות האכיפה והגבייה ומעמידים אותו בסכנת עיקול וכדומה.

 

קיבלתי הודעה מהמשטרה בעניין תוספת פיגורים על דו"ח שלא שולם, כיצד אני יכול לשלם כעת?

בשלב זה, אתה יכול לשלם את הקנס עם תוספת הפיגורים באמצעות מספר דרכים שונים:

  1. תשלום מקוון – ניתן לשלם את הקנס עם תוספת הפיגורים באמצעות כרטיס האשראי, באתר של רשות האכיפה והגבייה.
  2. תשלום בסניפי הדואר השונים – ניתן לגשת לכל אחד מסניפי הדואר הקרובים למקום מגוריכם, ולהציג את מספר הודעת התשלום בצירוף של אמצעי מזהה כדוגמת דרכון או תעודת זהות.
  3. מענה אוטומטי – ניתן לפנות למרכז המידע במספר הטלפון: 0732055000 או בחיוג מקוצר 35592*, ולשלם באמצעות המענה האוטומטי.
במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print