מי בדר"כ מקבל זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מזמן בכל שנה נהגים רבים לביצוע מבחנים, מבדקים, ובדיקות כשירות שמטרתן לבחון האם מדובר בנהגים כשירים או בנהגים שיש לשלול את רישיון הנהיגה שלהם ולהגביל את נוכחותם על הכביש. מי שבדרך כלל מקבל זימון לבדיקה כזו, מחויב להגיע אליה ולבצע את הבדיקות הללו, אך מי נדרש לבדיקות כאלה? מי בדר"כ מקבל זימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מה כוללות בדיקות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא מכון הפועל מטעם משרד הבריאות ומנהל בדיקות רפואיות ושגרתיות, הן בדיקות פיזיות והן נפשיות, לשלל נהגים בישראל שמזומנים ומחויבים לעבור בדיקה כזו. הבדיקות כוללות שלל מבחנים שונים כאשר כל נהג ונהג המזומנים לבדיקות יצטרכו לעבור את הבדיקות הנדרשות להם בכלל. מבין הבדיקות השונות קיימים מבחני האישיות, מבחני כשירות פיזיים, בדיקות פסיכולוגיות, פסיכיאטריות, ועוד.

 

מי עשוי לקבל זימון לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

נהגים רבים עשויים לקבל זימון לבדיקות במכון הרפואי, הן בעקבות הפניות של בעלי מקצוע המוסמכים לעשות זאת, והן על ידי עבירות רבות או התנהלות בעייתית על הכביש. לפניכם דוגמאות לסוגי נהגים שמזומנים לעיתים תכופות לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים:

  • הפניות – נהגים עשויים לקבל זימון לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות דרכים בעקבות הפניות של רופאים ומטפלים המחויבים לעשות זאת על פי חוק, הפניות של רשות הרישוי, הפניות של בית המשפט, ועוד מקצועות רבים אשר נדרשים להפנות נהגים כאשר עולה חשש לכשירות נהיגתם.
  • מעורבות בתאונת דרכים – לאחר מעורבות בתאונת דרכים, משטרת ישראל עשויה לדווח על נהגים מסוימים, שעלה לגביהם הצורך בבדיקות רפואיות ובבדיקות כשרות לנהיגה.
  • הצטברות של עבירות תנועה – עברייני תנועה או נהגים שהצטברו כנגדם עבירות תנועה רבות, עשויים לקבל זימון למכון הרפואי מאחר והצטברות עבירות באופן שכזה, מעלה חשד לבעיות רפואיות או פגמים בכשירות הנהיגה.
  • התמכרויות ושימוש באלכוהול וסמים – נהגים שעלה כנגדם החשד או שהתגלה כי הם משתמשים באופן תכוף באלכוהול או בחומרי סמים – יזומנו גם כן ברוב המקרים לבדיקות שונות אצל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי שתיבדק כשירותם.

 

מה ההשלכות האפשריות לבדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

בדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הן בדיקות משנות חיים לנהגים רבים מאחר והן עשויות להביא לשלילת הרישיון ולהרחקה מהכביש. לאחר ביצוע הבדיקות הרפואיות, המכון ידון וישכלל את תוצאות הבדיקות השונות ויגיע למסקנות שונות בנוגע לכשירות או לאי הכשירות של הנהג.
למעשה, לבדיקות במכון הרפואי יש כמה תוצאות אפשריות – המשך נהיגה רגיל וחידוש הרישיון, שלילה ופסילה של הרישיון, או המשך בחינת הנהג וכשרותו. לאחר קבלת התוצאות, ניתן לערער ולנסות לקבל תשובות והסברים להחלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. עם ליווי וסיוע של עורך דין תעבורה, תוכלו להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולמממש זכויותיכם לנהוג ככל שאתם כשירים לכך.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד​, אנחנו כאן

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם