072-371-8608

החזרת רישיון אחרי 4 שנים שמרב"ד פסל

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא הגוף המוסמך לבצע בדיקות בריאותיות בכדי לבדוק את כשירותם הרפואית של הנהגים לנהיגה. על סמך בחינת כלל המסמכים הרפואיים ותוצאות הבדיקות הרלוונטיות, מעביר המכון הרפואי את חוות דעתו בעניין כשירות הנהג למכון הרישוי. ההחלטה הסופית בעניין השבת/שלילת רישיון הנהיגה של כלל הנהגים היא בידיי מכון הרישוי בלבד. בדרך כלל, מכון הרישוי יקבל את המלצת המרב"ד ויפעל לפיה.

 

להאזנה למאמר לחצו כאן:

 

כיצד חיילים מדווחים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

קיימים מספר גופים שונים אשר מכוח סמכותם ומחובתם לפי החוק, לדווח על ליקויים בריאותם כאלה ואחרים, אשר עשויים להשפיע על טיב הנהיגה של הנהג. ניתן לראות כי במקרים בהם חיילים מורשעים בעבירת סמים או אלכוהול, מחויב צה"ל לדווח על כך למרב"ד.

במקרה שלנו, לקוח המשרד – נתנאל(שם בדוי), עישן קנאביס במהלך שירותו הצבאי ונידון על כך ל180 ימי מאסר בכלא הצבאי. חשוב לזכור כי באזרחות, שימוש עצמי בקנאביס או איננו עבירה פלילית אלא מנהלית, אך במקרה של עישון עצמי במסגרת הצבא, מדובר בעבירה חמורה ביותר.

כיצד מתקיים הקשר בין שימוש בסמים לתעבורה ורישיון הנהיגה?

כפי שצוין, צה"ל מדווח למכון הרפואי על כל חייל וחייל שהשתמש בסמים במהלך השירות הצבאי, ללא כל קשר לרישיון הנהיגה שלהם. לאור האמור, חיילים שצרכו בסמים במהלך שירותם, עשויים למצוא עצמם מסובכים בעתיד עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בעת התייצבותו של נתנאל במכון הרפואי במרב"ד, נערכו מספר בדיקות שונות כאשר במהלכן נדרש בשיחה עם פסיכולוג (שיחה קצרה שלא ערכה יותר מחמש דקות). לאחר המבדקים, התקבלה ההחלטה מטעם המכון הרפואי לעניין רישיון הנהיגה ובהחלטה צוין כך – אי כשירות אישיותית לנהיגה.

נתנאל, בחור צעיר עם שאיפות גדולות, נחל אכזבה במשך למעלה מ4 שנים בהם לא הצליח להבין מדוע הוא לא רשאי לקבל את רישיון הנהיגה שלו בחזרה. במהלך הזמן הזה, עבד, פיתח זוגיות ואף נרשם ללימודים להשכלה גבוהה.

לאור המצוקה הקשה שחווה, וחוסר היכולת להבין את "אי הצדק" שנגרם לו, פנה למשרדנו בכדי שנוכל לסייע לו במקרה זה.

עבודת עורך דין תעבורה מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בעת התמודדות מול המרב"ד, חשוב להבין כי המונח "אי התאמה אישיותית" מתקבל לאחר שיחה קצרה עם פסיכולוג. אי התאמה אישיותית הינו מונח ערטילאי של ניתן למדידה ולכן קיים קושי רב להבין מה בדיוק פירוש הביטוי. קיימת חשיבות מרבית להיוועץ עם עורך דין תעבורה המנוסה בעבודה מול המרב"ד, בכדי שזה ידע לבקר את החלטתם ולהמליץ על דרכי פעולות שונות להשבת הרישיון לאלו המתאימים.

עורכת דין תעבורה יערית אוליאל, ליוותה באופן אישי וצמוד את נתנאל בכל הקשור לתיק, הכולל הגשת ערר לוועדת הערר. התוצאה שהושגה הוכיחה לנתנאל באופן אישי כי באמצעות סיוע הולם, ניתן לשפר את המצב.

אנו מאחלים לו, ולכל כלל הנהגים, המשך נהיגה בטוחה.

נגן וידאו
במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print