החזרת רישיון אחרי 4 שנים שמרב"ד פסל

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא הגוף המוסמך לבצע בדיקות בריאותיות בכדי לבדוק את כשירותם הרפואית של הנהגים לנהיגה. על סמך בחינת כלל המסמכים הרפואיים ותוצאות הבדיקות הרלוונטיות, מעביר המכון הרפואי את חוות דעתו בעניין כשירות הנהג למכון הרישוי. ההחלטה הסופית בעניין השבת/שלילת רישיון הנהיגה של כלל הנהגים היא בידיי מכון הרישוי בלבד. בדרך כלל, מכון הרישוי יקבל את המלצת המרב"ד ויפעל לפיה.

 

להאזנה למאמר לחצו כאן:

 

כיצד חיילים מדווחים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

קיימים מספר גופים שונים אשר מכוח סמכותם ומחובתם לפי החוק, לדווח על ליקויים בריאותם כאלה ואחרים, אשר עשויים להשפיע על טיב הנהיגה של הנהג. ניתן לראות כי במקרים בהם חיילים מורשעים בעבירת סמים או אלכוהול, מחויב צה"ל לדווח על כך למרב"ד.

במקרה שלנו, לקוח המשרד – נתנאל(שם בדוי), עישן קנאביס במהלך שירותו הצבאי ונידון על כך ל180 ימי מאסר בכלא הצבאי. חשוב לזכור כי באזרחות, שימוש עצמי בקנאביס או איננו עבירה פלילית אלא מנהלית, אך במקרה של עישון עצמי במסגרת הצבא, מדובר בעבירה חמורה ביותר.

כיצד מתקיים הקשר בין שימוש בסמים לתעבורה ורישיון הנהיגה?

כפי שצוין, צה"ל מדווח למכון הרפואי על כל חייל וחייל שהשתמש בסמים במהלך השירות הצבאי, ללא כל קשר לרישיון הנהיגה שלהם. לאור האמור, חיילים שצרכו בסמים במהלך שירותם, עשויים למצוא עצמם מסובכים בעתיד עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

 

החזרת רישיון אחרי 4 שנים שמרבד פסל
החזרת רישיון אחרי 4 שנים שמרבד פסל

 

החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בעת התייצבותו של נתנאל במכון הרפואי במרב"ד, נערכו מספר בדיקות שונות כאשר במהלכן נדרש בשיחה עם פסיכולוג (שיחה קצרה שלא ערכה יותר מחמש דקות). לאחר המבדקים, התקבלה ההחלטה מטעם המכון הרפואי לעניין רישיון הנהיגה ובהחלטה צוין כך – אי כשירות אישיותית לנהיגה.

נתנאל, בחור צעיר עם שאיפות גדולות, נחל אכזבה במשך למעלה מ4 שנים בהם לא הצליח להבין מדוע הוא לא רשאי לקבל את רישיון הנהיגה שלו בחזרה. במהלך הזמן הזה, עבד, פיתח זוגיות ואף נרשם ללימודים להשכלה גבוהה.

לאור המצוקה הקשה שחווה, וחוסר היכולת להבין את "אי הצדק" שנגרם לו, פנה למשרדנו בכדי שנוכל לסייע לו במקרה זה.

עבודת עורך דין תעבורה מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בעת התמודדות מול המרב"ד, חשוב להבין כי המונח "אי התאמה אישיותית" מתקבל לאחר שיחה קצרה עם פסיכולוג. אי התאמה אישיותית הינו מונח ערטילאי של ניתן למדידה ולכן קיים קושי רב להבין מה בדיוק פירוש הביטוי. קיימת חשיבות מרבית להיוועץ עם עורך דין תעבורה המנוסה בעבודה מול המרב"ד, בכדי שזה ידע לבקר את החלטתם ולהמליץ על דרכי פעולות שונות להשבת הרישיון לאלו המתאימים.

עורכת דין תעבורה יערית אוליאל, ליוותה באופן אישי וצמוד את נתנאל בכל הקשור לתיק, הכולל הגשת ערר לוועדת הערר. התוצאה שהושגה הוכיחה לנתנאל באופן אישי כי באמצעות סיוע הולם, ניתן לשפר את המצב.

אנו מאחלים לו, ולכל כלל הנהגים, המשך נהיגה בטוחה.

Play Video about רישיונו הוחזר! תלאחר שנפסל במשך 4 שניס, ע''י המרב''ד
במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד​, אנחנו כאן

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם