עורך דין המכון הרפואי – מה תפקידו

המכון הרפואי לביטוח בדרכים הוא רשות שחשוב להכיר, אשר רבים מאתנו ייתקלו בה במהלך החיים. המכון הרפואי, אחראי להמליץ ולאשר עבור רשות הרישוי, על טיבו וכשירותו הרפואית של הנהג הנבדק, כאשר רק בעזרת אישורו נוכל לקבל את הזכות לנהוג. במקרים רבים נזדקק לעורך דין המכון הרפואי, שיתמחה בעולם זה ולסייע לנו להשיג את התוצאות המגיעות לנו. לפניכם הכל על עורך דין המכון הרפואי – מה תפקידו

מה סמכותו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא רשות השייכת למשרד הבריאות, האחראית לקבוע בנושאי רפואה תעבורתית ובסמכותה לקבוע מי יכול לעלות על ההגה, ומי לא זכאי לרישיון בשל בעיות בריאותיות שונות ומצב פיזי ונפשי. המכון עורך ביקורות רפואיות ומאתר ליקויי בריאות אצל הנהגים הנבדקים. לכל המידע על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ולליוויי של עורך דין מומלץ, לחצו כאן.

 

מה התהליך הצפוי במכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

התהליך נפתח בכך שהנהג מקבל זימון לבדיקת כשירות רפואית על ידי המרב"ד, בעקבות שלל סיבות כמו תאונת דרכים שהיה בה מעורב, אישום ע לנהיגה בסמים, ועוד רבים. בהמשך, יגיע הנהג לשלל בדיקות ומבחנים שונים בהתאם למצבו: בדיקה פסיכולוגית ופסיכיאטרית, בדיקת נרקולוג, מבחן אישיות, ועוד. לאחר המבדים והתוצאות שתוכיחו בבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יגבש המרב"ד את המלצתו לאור הממצאים וכך גם את התשובה הסופית בנוגע להוצאת הרישיון או שלילתו.

האם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פסל את רישיונכם?

 

מה תפקידו של עורך דין המכון הרפואי?

עורך דין המכון הרפואי, נמצא כאן כדי ללוות אתכם בכל תהליך ובדיקה שאתם עוברים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. הוא יכול לסייע במגוון הליכים מול המכון הרפואי, כמו גם בפניות שונות וערעורים. עורך דין המכון הרפואי מסייע לנהגים רבים במגוון מצבים, למשל:

  • עברייני תנועה מורשעים, נהגים שנמצאים מול אישום בבית המשפט, נהגים שנמצאו נוהגים תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים, וכדומה. 
  • נהגים המבקשים רישיון אך סובלים מבעיות רפואיות המצריכות אישור לכך, או נהגים שמופנים למבדקים בריאותיים בגלל חשד בחוסר כשירות לנהוג.
  • נהגים שמעוניינים לרכוב ברכבים מיוחדים כמו רכבי משא כבד ועוד.

 

מה חשיבותו של עורך דין המכון הרפואי?

מאחר ומדובר ברישיון שלכם ובזכות לנהוג על הכביש ברכבכם, חשוב להיעזר בסיוע האפשרי ולהעלות את הסיכויים לטובתכם. כך, עורך דין המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שמעורה בתחום ומכיר את תהליך הבדיקות בו מקרוב, יוכל לסייע לכם להשיג את האישורים הנדרשים ולצאת מהבדיקות הללו על הצד הטוב ביותר, וחלילה שלא יישלל רישיון הנהיגה שלכם וחופש התנועה יחד אתו. לא מעט נהגים נפסלים על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, בעקבות אי התאמות שונות ומזעריות שעשויות להסתיים בפסילת רישיון – לכן היעזרו בסיוע המיטבי של עורך דין המומחה בתחום זה, שילווה וידריך אתכם בתהליך לא מוכר, וגורלי בהחלט.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד​, אנחנו כאן

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם