לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שלילת רישיון נהיגה מסיבות נפשית

נסיבות החיים עלולות להוביל להופעתן של בעיות נפשיות כאלו ואחרות, ללא כל התראה מוקדמת. קיימים לא מעט מקרים בהם, נהגים המחזיקים ברישיון נהיגה שנים רבות, נדרשים להתייצב ביום מבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים בגין בעיות רפואיות או פסיכולוגיות. מדובר בבשורה העשויה להבהיל גם את אלו הוותיקים, עם עבר תעבורתי נקי.

היות ומדובר בנושא מורכב ומסועף, ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי לעניין שלילת רישיון נהיגה מסיבות נפשיות, בכדי לעשות מעט סדר בעניין.

מה הקשר בין סיבה נפשית לרישיון נהיגה?

לצערנו הרב, אנו עדים מדי יום להתרחשותן של תאונות דרכים ברחבי הכבישים השונים, כאשר הגורמים לכך הינם מגוונים כדוגמת טעויות אנוש, אי הקפדה על חוקי התעבורה וכן מוגבלות התנהגותית אישיות אשר עשויה להיווצר מטעמים נפשיים. בעיות נפשיות עשויות לשבש את יכולותיו של הנהג בשעת הנהיגה לרבות:

  • קושי בריכוז
  • אי מתן תשומת לב
  • ירידה משמעותית ביכולת לעבד מידע
  • דריכות נמוכה
  • יכולת שיפוט מוטעית
  • קושי בקבלת פתרון לבעיה

בכדי לאבחן את כשירותו של הנהג לעניין נהיגתו, מזמן המכון הרפואי לבטיחות בדרכים את הנהג ליום מבדקים הכולל בין היתר שיחה עם פסיכולוג / פסיכיאטר. אם אכן זיהה איש המקצוע ליקויים מהסוג הנוכחי, תתקבל המלצה שלילית בגין "אי התאמה אישיותית"

אובדן רישיון הנהיגה בעקבות בעיה נפשית

אנו נתקלים לא מעט בשאלה – האם רישיון הנהיגה בסכנה, כאשר קיימת לנהג בעיה נפשית כזו או אחרת. חשוב להבין כי תפקידו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא לוודא את כשירותם הרפואית של הנהגים לעניין נהיגה בטוחה ובכך למזער את התרחשותן של תאונות הדרכים.

כאשר קיימת לנהג בעיה נפשית, עשוי להיות מועבר דיווח אודות כך למרב"ד. הדיווח מתבצע על ידי הגוף המטפל למשל: אם אדם אושפז בביה"ח פסיכיאטרי עקב מחלת נפש או שמא הרופא המטפל מתרשם כי קיימות לאדם מחשבות אובדניות, מחויבים הם להעביר דיווח. ברם, חשוב לדעת כי לא כל הפרעה נפשית תמנע מן האדם לשוב מאחורי ההגה.

כיצד עו"ד תעבורה יכול לסייע לכם בהשבת רישיונכם?

במקרה בו קיבלתם המלצה שלילית מהמרב"ד לעניין רישיון הנהיגה שלכם, באפשרותכם לערער על ההחלטה הנוכחית בפני ועדת הערר הממוקמת בתל השומר, תוך 30 ימים מיום קבלת ההודעה ממשרד הרישוי.

את הליך הגשת הערר יש לעשות באמצעות עורך דין תעבורה מקצועי ומיומן הבקיא בניהול תיקים בעניין המרב"ד. שימו לב, הגעה עצמית ללא כל ייצוג ראוי בוועדה, לא יניב עבורכם את התוצאה הרצויה! לכן, אם רישיון הנהיגה חשוב לכם, אל תתמהמהו, היוועצו בהקדם האפשרי עם עו"ד תעבורה מנוסה ומיומן והבטיחו לעצמכם ניהול הליך כנדרש.

 

 

שאלות נפוצות
אדם הסובל מבעיות נפשיות כאלו ואחרות, עשוי להוות סכנה הן לעצמו והן ליתר משתמשי הדרך בהיותו על הכביש בגין חוסר ריכוז, דריכות נמוכה וכ"ו. לכל המידע, כנסו לאתר.
במקרה בו קיבלת המלצה שלילית מהמרב"ד, ניתן להגיש ערר תוך 30 ימים מיום קבלת ההחלטה בעניינך במשרד הרישוי. עו"ד תעבורה מקצועי ומיומן ידע לבחון את כל החומר הנדרש וכן עשוי להפוך את החלטת המרב"ד.
חשוב להבין כי כל מקרה נבדק לגופו, לכן לא קיימת קביעה אחידה לעניין. ניתן להיוועץ עם עו"ד תעבורה, בכדי לקבל הערכה מקצועית בעניינכם. לעוד בנושא, באתר.
במקרה בו הינך סובל מבעיות נפשיות, על הרופא המטפל חלה החובה להעביר דיווח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בעניינך.
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה