הצלחות המשרד

אי כשירות אישיותית לנהיגה – בהמלצת המרב"ד

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – 15.07.21

נתנאל (שם בדוי), התמודד במשך שנים רבות מול החלטת המכון הרפואי בעניין אי כשירותו לנהיגה בגין שימוש עצמי בקנאביס במהלך שירותו הצבאי. לאחר שניסה להתמודד לבדו במשך ארבע שנים מול הגופים השונים, נחל אכזבה. נתנאל פנה למשרדנו בכדי שנסייע לו להשיב לו את רישיון הנהיגה שלו בחזרה. לאחר ליווי אישי ומקצועי של עורכת הדין אוליאל, הצליחה עו"ד להשיב לבחור הצעיר את רישיונו בחזרה.

כתב אישום לאור נהיגה בשכרות – ריכוז אלכוהול גבוה באוויר נשוף

בית המשפט לתעבורה בחיפה | 06.07.2021

נגד לקוח המשרד, הוגש דו"ח הזמנה לדין ורישום של 10 נקודות חובה, בגין נהיגה בשכרות. רישיונו של הנהג נפסל ל-30 ימים (פסילה מנהלית) וזאת לאחר שנמצא כי ריכוז האלכוהול בגופו עולה על המותר בחוק לפי דגימת אוויר נשוף. עבירת נהיגה בשכרות טומנת בחובה פסילה לפרק זמן של מינימום 24 חודשים. לאחר בחינת התיק בידי עו"ד, הוצע הסדר מקל המונה 5.5 חודשי פסילה בניכוי 30 ימי הפסילה המנהלית, לאור כשלים ראייתיים מהותיים.

תיקון כתב אישום בגין מהירות מופרזת ממצלמה אוטומטית – ללא נקודות

בית המשפט השלום לתעבורה בחיפה, 21.06.21

באופן יוצא דופן, הסכימה התביעה לשנות כתב אישום שניתן בגין מהירות מופרזת שתועד במצלמה אוטומטית, לעבירה מקלה שאין בגינה נקודות. באמצעות עבודתה הקפדנית של עורכת דין יערית אוליאל, אותרו כשלים רבים בתיק הנ"ל אשר הובילו למשא ומתן עיקש שלבסוף הסתיים בתיקון העבירה המיוחסת, לעבירה שאינה נושאת בחובה נקודות.

מהירות מופרזת 63 קמ"ש מעל המותר – נמדד בממל"ז

בית המשפט השלום לתעבורה בצפת, 23.06.2021

נגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום בצירוף 10 נקודות, בטענה כי נמצא נוהג בידי הממל"ז  156 קמ"ש בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי, כאשר המהירות המותרת עומדת על 90 קמ"ש. לאחר בדיקה מעמיקה של חומר הראיות בידי עו"ד יערית אוליאל, אותרו כשלים רבים שהובילו לשינוי כתב האישום לעבירה מקלה שאינה נושאת רישום נקודות בצידה.

בקשה לפסילה עד תום ההליכים (1)

כתב אישום בגין מהירות מופרזת לרכב שזהותו נגנבה

בית המשפט השלום לתעבורה במחוז תל אביב 13.05.2021

בכתב האישום שהוגש נגד לקוחת המשרד צוין כי הנהגת נסעה בדרך עירונית במהירות העולה על 40 קמ"ש מעל המותר בחוק ועל כך נרשם לחובתה 10 נקודות.
לטענת הלקוחה, זהות רכבה נגנב ואף הוגש על ידה תלונה במשטרה בעניין זה. בהסדר הטיעון שבוצע, תוקן כתב האישום ועל הנהג לשלם 500 ₪ בלבד.

דוח קנס מהירות מופרזת

תאונת דרכים פעם שנייה - ללא פסילת רישיון!

בית משפט השלום לתעבורה בעכו | 10.06.2020

נגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום בו נטען כי הנהג נהג ברשלנות כשנכנס לצומת באור אדום פגע ברכב שחצה את הצות באור ירוק וגרם לרכב לפגוע ברכב נוסף. כתוצאה מהתאונה נחבלו הנהגים המעורבים והנאשם וכלי הרכב ניזוקו.

מהירות מופרזת נמדד בממל"ז

בית משפט השלום לתעבורה בנצרת | 18.02.2020

לקוח המשרד נעצר ע"י שוטר לאחר שרכבו נמדד באמצעות הממל"ז נוסע במהירות מופרזת. הנהג קיבל דו"ח ע"ס 750 ש"ח ולחובתו היו נרשמות 8 נקודות במשרד הרישוי. 

לאחר בדיקת תקינות הדו"ח ע"י עו"ד תעבורה, יערית אוליאל, נמצאו כשלים רבים בעבודת השוטר, בהפעלת הממל"ז ובבדיקת תנאי השטח. המדינה השתכנעה לתקן את כתב האישום כך שעבירת המהירות המופרזת תוקנה לעבירה שאינה נושאת נקודות בצידה.

דו"ח טלפון נייד – שינוי סעיף העבירה ללא נקודות

בית משפט לתעבורה בחיפה 09.06.2021

לקוח המשרד קיבל דו"ח מסוג קנס על סך 1000 ש"ח ו-8 נקודות לחובתו בטענה כי בשעה שהאוטו היה בתנועה, אחז או השתמש הנהג במכשיר הטלפון שלו ללא שימוש בדיבורית. אם היה בוחר הנהג שלא לפנות לייצוג משפטי הולם, היה צפוי להיפרד מרישיון הנהיגה שלו לאור צבירת נקודות החובה ממשרד הרישוי שנוספו לו. לאחר חקירת התיק ובדיקת חומר הראיות בידי עו"ד יערית אוליאל, התקבל הסכם טיעון מקל שבו שונה סעיף העבירה לסעיף ללא נקודות

ביטול רמזור אדום- תיקון העבירה לרמזור צהוב

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה, 20.04.2021

לקוחה הגיעה למשרד בעת קבלת הודעת תשלום קנס, בגין אי ציות לכללי התעבורה.בטופס הנ"ל נטען כי הנהגת לא עצרה מלפניי מעבר חצייה, ואף חצתה את הצומת כאשר דלק האור האדום ברמזור.לטענתה, חציית הצומת בוצעה כאשר הופיע אור צהוב מהבהב, ולא אדום.לטענת המשטרה, ראות השוטרים הייתה טובה, ואף נבדקו תקינותם של הרמזורים, מה שביסס את עמדתם לגבי נתינת הקנס.

רמזור אדום – ביטול נקודות והפחתת הקנס

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה | 05.01.2020

לקוח המשרד, נהג מונית במקצועו, קיבל דו"ח תנועה משוטר ע"ס 1,500 ש"ח בטענה שהנהג לא ציית לאור אדום שדלק ברמזור בכניסה לצומת. אם היה הנהג משלם את הדו"ח היו נרשמות לחובתו 10 נקודות במשרד הרישוי. המדינה סירבה להגיע להסדר בתיק וזה והתיק נקבע לשמיעת ראיות בפני בית משפט לתעבורה בחיפה. עו"ד יערית אוליאל החלה בחקירת השוטר בערך את הדו"ח ומיד לאחר תחילת החקירה הציע בית המשפט למדינה לתקן את כתב האישום לאור הכשלים שעלו בחקירה.

עבירת הרמזור האדום תוקנה לעבירת אור צהוב (אשר בצידה אין נקודות) והקנס הופחת ל- 500 ש"ח בלבד.

כתב אישום בגין תאונת דרכים עם רמזור אדום

בית המשפט לתעבורה מחוז מרכז | 19.12.2019

נגד לקוחת המשרד הוגש כתב אישום לאחר מעורבותה בתאונת דרכים. בכתב האישום נטען שהנהגת נהגה בקלות ראש בכך שלא נתנה תשומת לב מספקת לדרך, נכנסה לצומת באור אדום וחסמה את דרכו של רכב שנכנס לצומת באור ירוק. שני כלי הרכב התנגשו וכתוצאה מההתנגשות נהדף הרכב הנפגע ופגע ברכב שלישי נוסף. כתוצאה מהתאונה נחבלו הנהגת הנאשמת ושני הנהגים ברכבים המעורבים. כמו כן ניזוקו כלי הרכב.

תאונת דרכים עצמית

בית המשפט לתעבורה בחיפה | 02.12.2019

נגד לקוחת המשרד הוגש כתב אישום בגין תאונת דרכים. על אף שהיה מדובר בתאונה עצמית, בה נפגעה הנאשמת בלבד הוגש נגדה כתב אישום בגין אשמתה בגרימת התאונה. 

  "אני לא מבינה, לא פגעתי באף אחד, למה מאשימים אותי ?" כך טענה בפנינו הנהגת. 

לא הרבה יודעים אבל גם אם עשיתם תאונה ואתם היחידים שנפגעתם בתאונה ייתכן ויוגש נגדכם כתב אישום בגין גרימת תאונת דרכים!

בית המשפט לתעבורה בחיפה | 06.05.2019

לקוח המשרד נסע יום יום בדרכו לעבודה דרך מנהרות הכרמל. יום בהיר אחד הגיע דואר רשום ממשטרת ישראל – דו"ח תעבורה בגין מהירות מופרזת. הדו"ח היה על סך של 250 ש"ח בלבד ובו צויין כי נסע כ- 15 קמ"ש מעל המהירות המותרת. לא היו נקודות בצידו הדו"ח והנהג תכנן לשלם אותו ועל אף שהוא נוהג למעלה מ- 20 שנה ומעולם לא קיבל דו"ח תנועה אמר לעצמו שייתן תשומת לב לעניין ויקפיד להבא שלא לעבור אפילו במעט את המהירות המותרת. משמע – הלקח נלמד. 

ביטול שלושה חודשי פסילת רישיון משרד הרישוי – שיטת הניקוד

תדפיס ניקוד לנהג | 04.06.2020

לקוח המשרד צבר 36 נקודות במשרד הרישוי ולאחר שחויב בביצוע שני קורסים, נפסל רישיונו לתקופה של 3 חודשים. הנהג הגיע למשרד עורכת דין יערית אוליאל בטרם החלה הפסילה. על אף התנגדות המאשימה, בית המשפט קיבל את טענותינו והצלחנו לבטל 24 נקודות מתוך ה- 36 וכך להביא לביטול פסילת רישיונו של הנהג.

פסילת רישיון

ביטול כתב אישום

בית משפט השלום לתעבורה חיפה | 10.01.2018

נדירים המקרים בהם מסכימה המאשימה לבטל את כתב האישום שהוגש נהג הנהגת. עורכת דין יערית אוליאל הצליחה לשכנע את התביעה לחזור בה מכתב האישום במקרה שבו נתגלה כי השוטר שגה במתן דו"ח לא מוצדק בשל נסיעה בנת"צ. לאחר שהשוטר נחקר בבית המשפט ע"י עו"ד אוליאל, ביקשה המאשימה לחזור בה מכתב האישום נגד הנהגת.

בית משפט השלום לתעבורה באשדוד | 25.10.20

נהגים רבים נזכרים לפנות לעורך דין תעבורה לייצוג רק אחרי שצברו יותר מדי נקודות ומשרד הרישוי דורש לפסול את רישיון הנהיגה שלהם לשלושה חודשים. כך קרה לרפאל. רפאל הגיע למשרדנו כשהפסילה מרחפת מעל ראשו. לאחר בחינת רישום הנקודות שלו הוגשה בקשה להארכת מועד להשפט בדו"ח שנרשם נגדו לפני כשנה וחצי. ברור שההרשעה בדו"ח זה השתכללה מזמן ולצערנו, לא היה בפיו של רפאל הסבר סביר לכך שלא פעל לביטול הדו"ח במועד. יחד עם זאת, סברנו שניתן יהיה לשנות את רוע הגזירה לאור כשלים מהותיים שנפלו בדו"ח. השוטרת שכחה למלא פרטים חשובים לביסוס ההרשעה.

דו"ח על טלפון נייד – ביטול נקודות והפחתה בקנס

בית המשפט לתעבורה בחיפה | 26.11.19

אורי קיבל דו"ח על שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה 1,000 ש"ח קנס ו-8 נקודות. אורי פנה למשרדנו – עורכי דין תעבורה ולאחר בדיקת הדו"ח ואיתור כשלים עריכתו הצלחנו להגיע להסדר עם התובע לפיו סעיף העבירה של טלפון נייד ימחק ובמקומו הנהג יודה בעבירה של אי אחיזת הגה בשתי ידיים – עבירה שאין בצידה נקודות.

סכום הקנס הופחת אף הוא ל- 800 ש"ח. 

בית המשפט לתעבורה בחיפה כיבד את ההסדר.

ניסה להוציא רישיון לאוטובוס במשך שנתיים - עד שהגיע אלינו

המרב"ד | 08.05.2021

מנשה (שם בדוי), תושב חוזר מארצות הברית, החליט לחזור ארצה ולהתחיל לעבוד כנהג. עם הגעתו ארצה, ניסה מנשה להוציא רישיון על אוטובוס במשך למעלה משנתיים. מנשה נשלח למכון הרפואי לבטיחות בדרכים לצורך בחינת כשירותו לנהיגה על דרגת הרישיון המבוקשת ומאז החלה מסכת ייסורים. משרד הרישוי מסרב לאפשר לו להתחיל בהליך הוצאת הרישיון המבוקש והמרב"ד מסרבים להמליץ על כך. אובד עצות, הגיע מנשה למשרדנו לעזרה. בסיום הטיפול שארך כשלושה שבועות, התקבלה הבשורה המשמחת – הבקשה התקבלה. מנשה יכול להתחיל בלימודיו, מה שיאפשר לו להתפרנס בכבוד ולהתאקלם במהרה.

משרדנו מתמחה בטיפול מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

נגן וידאו
בית משפט השלום לתעבורה חיפה | 03.03.2021

נגד הנאשמת הוגש כתב אישום על אי מתן זכות קדימה בעת שנהגה ברכבה ונכנסה לתוך מעגל תנועה שלפניו מונח תמרור 303 ולא נתנה זכות קדימה לרכב שנמצא בתוך הכיכר אשר נאלץ לבלום את רכבו.

משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל קיבל את הייצוג בתיק זה ולאחר בחינת חומר הראיות, אותרו כשלים ראייתים רבים בתיק שהביאו לתיקון כתב האישום לעבירה מקלה.

התיק הסתיים ללא פסילה בפועל, ללא נקודות ועל הנאשמת הוטל קנס בסך 600 ש"ח בלבד.

בית המשפט לתעבורה בחיפה | 09.03.2021

נגד נהג הוגש כתב אישום בגין נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים, רכבו הושבת מיידית ל-30 יום ורישיונו נפסל פסילה מנהלית לחודש. הנאשם היה צפוי לעונש מינימום שלא יפחת מ-24 חודשי פסילה בפועל. התיק הגיע לטיפול משרדנו ובבחינת ראיות התביעה נמצאו כשלים רבים… התיק הסתיים בפסילה של 4 חודשים בתוספת הפסילה המנהלית, קנס ותנאי. כנסו לקרוא עוד על התיק המסקרן הזה.

בית המשפט לתעבורה בחיפה | 03.03.2021

נגד הנאשם הוגש כתב אישום בדין עקיפה מסוכנת. בכתב האישום נטען כי בעת שהנאשם נהג ברכבו ביצע עקיפה של רכב אחר כאשר הדרך שלפניו לא הייתה פנויה במרחק מספיק כדי לאפשר ביצוע העקיפה בביטחה ובכך גרם לסיכון נסיעתו של רכב אחר בניגוד לתקנה 47(ד) לתקנות התעבורה.

עקיפה מסוכנת נחשבת לעבירה חמורה והעונש שהתבקש ע"י התביעה הוא מינימום 3 חודשי פסילת רישיון. עורך דין תעבורה ממשרדנו שטיפל בתיק זה איתר כשלים חמורים בראיות התביעה, סתירות בגרסאות השוטרים וטעויות מהותיות אשר הביאו לתיקון כתב האישום לנהיגה בחוסר זהירות. בתחילת הדרך, הנהג היה צפוי לעונש של מינימום 3 חודשי פסילה, 10 נקודות, קנס כספי גבוה ופסילה על תנאי.

טיפול בדו"ח רמזור אדום | 08.04.2021

לקוח המשרד,  קיבל בדואר דו"ח בגין מעבר ברמזור אדום. העבירה צולמה לכאורה ע"י מצלמת  א3.

לאחר בחינת הדו"ח, הצילום ונסיבות נוספות, הגשנו בקשה לביטול הדו"ח.

התוצאה – הדו"ח בוטל! כן, גם הקנס וגם הנקודות! 

טיפול בכתב אישום - נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף | 28.04.2021

לקוח המשרד,  קיבל כתב אישום בגין נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף. בסופו של דבר התיק הסתיים בלי שלילה ובלי תנאי!