לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף – התיק הסתיים ללא פסילה בפועל

מדי יום מתרחשות במדינת ישראל תאונות דרכים רבות בדרגות חומרה שונות, החל מנזקים לרכוש ועד לפציעות חמורות ואובדן נפשות. בהתאם לכך, משטרת ישראל הגבירה את האכיפה ברחבי הכבישים לצורך מיגור עבירות התנועה, לרבות: שימוש במכשירים טכנולוגיים כאלו ואחרים כדוגמת מכשיר הממל"ז, דבורה, א'3 ומולטנובה אשר מודדים מהירות נסיעה, הצבת מחסומים מאולתרים בכדי לאתר נהגים שיכורים, הגברת נוכחותם של שוטרי התנועה בכבישים, ואף שימוש ב"שומרי הדרך" לצורך איתור עבירות מסוכנות כדוגמת עקיפות בזהה למקרה דנן.

כיצד תועד אוהד מבצע את העבירה המיוחסת לו?

במקרה דנן, אוהד קיבל דואר רשום לביתו לאחר שתועד במצלמה של "שומרי הדרך" מבצע עבירת עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף, בניגוד לתקנות התעבורה. טרם נדון על חומרת העבירה המיוחסת לאוהד, יש צורך להסביר מי הם אותם "שומרי הדרך". מיזם זה פותח על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים יחד עם משטרת ישראל(אגף התנועה) ועמותה המכונה "נתיב בטוח". תיעוד העבירה מתבצע באמצעות שימוש ביישומון שפותח במיוחד למיזם הנ"ל, כאשר במהלך הנסיעה נותן הנהג הוראה קולית ליישומון והתצלום עובר באופן אוטומטי מהאפליקציה למרכז הבקרה ברשות הלאומית. כל עבירה שתועדה עוברת סינון ותיעדוף בהתאם לחומרתה.

 

 

הגשת כתב אישום בגין עקיפה מסוכנת

לאחר שתועד אוהד על ידי אחד מאלפיי שומרי דרך הנמצאים במיזם, הוחלט להגיש נגדו כתב אישום בגין ביצוע עבירת תנועה בעלת סיכון ממשי לביטחונם של משתמשי הדרך השונים. חשוב לדעת כי אוהד היה צפוי לעונשים מחמירים בהגיעו לביהמ"ש לתעבורה כדוגמת:

  • פסילת רישיון הנהיגה בפועל
  • פסילה על תנאי
  • קנס כספי
  • נק' תעבורה

וכן עונשים נוספים בהתאם לעבירה ותוצאותיה. בנוסף, הרשעה במשפט שכזה, עשויה להטיל על הנהג הנאשם סנקציות נוספות מטעם משרד הרישוי כדוגמת: מבדקים במרב"ד, קורסי נהיגה, מבחן עיוני / מעשי וכן הלאה. לאור חומרת העבירה והעונשים החמורים, פנה אוהד למשרדנו בתקווה שעורכת דין אוליאל תוכל לשמור על רישיונו בכיסו לעת עתה. קנס כספי אומנם עשוי לכאוב לנהג בכיסו, אך אובדן רישיון הנהיגה לתקופה כה ממושכת עשוי להגביל את חירותו ואופן התנהלותו בשגרה בצורה משמעותית!

עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף – התיק הסתיים ללא פסילה בפועל - uliel

עבודתה של עו"ד אוליאל בהתמודדות מול דו"ח של שומרי הדרך

יש לציין כי שומרי הדרך מתעדים את העבירה באמצעות סרטון וידיאו, על כן קיים צורך להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני התעבורה בלבד! במקרה דנן, בחנה עורכת הדין את הסרטון הנ"ל ויתר הראיות הקיימות בתיק, במטרה לאתר כשלים מהותיים בראיות התביעה. חשוב להבין כי אדם מן היישוב לא ידע לאמוד את הכשלים הנ"ל ולהציגם בבית המשפט בצורה אשר עשויה להטיב עימם, לכן אין להקל ראש בדבר.

 

 

פסק הדין בתיק עקיפה מסוכנת

במקרה דנן, באמצעות בקיאותה הרבה של עורכת דין אוליאל בתחום התעבורה, הצליחה לסיים את התיק ללא פסילה בפועל. כנגד הנהג הנאשם הוטלו העונשים הבאים: פסילה על תנאי למשך שנה, וקנס כספי על סך 1000 ₪ בלבד.

רישיונו של הנהג נשמר בכיסו לעת עתה, ואנו מאחלים לו נסיעה זהירה והקפדה על חוקי התעבורה השונים. חוששים לאבד את רישיונכם? אל תתמודדו לבד! פנו למשרדנו וקבלו ייעוץ מקצועי וראוי.

הזמנה לדין בגין עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

כתב אישום

גזר הדין

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף – התיק הסתיים ללא פסילה בפועל - uliel

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה