072-371-8608

כתב אישום בגין נהיגה ללא טסט למעלה משנתיים, הסתיים ללא פסילה בפועל

נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף(טסט) היא עבירת תנועה חמורה בהתאם לסעיף 2 לפקודת התעבורה. כל נהג במדינת ישראל מחויב להעביר את רכבו טסט פעם בשנה במועד הנקוב וזאת בכדי לוודא שאין ברכב ליקויים כאלה ואחרים אשר עשויים לסכן הן את הנהג והן את משתמשי הדרך השונים. ביצוע עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף נושאת עימה סנקציות קשות החל מקנס כספי, רישום נקודות ועד לפסילת רישיון נהיגה בפועל.

 

כתב אישום בגין נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף מעל שנה

דור, במהלך נסיעה שגרתית ברכבו נעצר לפתע על ידי ניידת משטרה בטענה שאור בלם ימין ומרכזי אינם פועלים בעת בלימת הרכב שלו. בעת העלאת הפרטים של דור במוסף, התבשרו השוטרים לגלות כי לא היה טסט לרכב במשך שנתיים וחצי. בהתאם לכך, יוחס לנהג כתב אישום בגין ביצוע עביר נהיגה ברכב כשרישיון הרכב פקע בתקופה העולה על שנה וזאת בניגוד לסעיף 2 לפקודת התעבורה(סמל סעיף 7045) בצירוף של 6 נקודות חובה למרשם התעבורתי של דור. בנוסף, לאור הליקויים הרבים הקיימים ברכב, הוחלט על ידי השוטרים להוריד את הרכב מהכביש בהתאם לכך.

חומרת עבירת נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף

עבירת נהיגה ללא רישיון רכב היא עבירה חמורה, בזהה לכך שכל נהג בישראל נדרש ברישיון נהיגה, כך כל רכב בישראל מחויב ברישיון. חלה חשיבות רבה לעמידה בזמנים הנדרשים, בכדי לוודא שהרכב אכן עומד בתנאי הבטיחות הנדרשים ואין בו כל ליקוי אשר עשוי לסכן את הנהג ויתר משתמשי הדרך השונים.

במקרה שלנו, דור קיבל כתב אישום מכיוון שרישיון הרכב שלו פקע לתקופה העולה על שנה(שנתיים וחצי), לאור האמור, מדובר בעבירה בדרגת חומרה גבוהה. בזהה לעבירות תנועה אחרות, קיימת ענישה מדורגת לרבות:

  • פקיעת רישיון רכב לתקופה בת ארבעה חודשים לכל היותר – קנס כספי של 250 ₪.
  • פקיעת רישיון רכב לתקופה שנעה בין ארבעה חודשים לשנה – קנס על סך 1000 ₪
  • פקיעת רישיון רכב מעל שנה – כתב אישום

לאור האמור לעיל, העבירה שהתבצעה על ידי דור ממוקמת בדרגה הגבוהה ביותר מבחינת חומרתה והסנקציות בגינה. בעת קבלת כתב אישום, חשוף הנהג לעונשים משמעותיים בהגיעו לבית המשפט לתעבורה, ובהתאם להבנה זו, פנה דור למשרדה של עו"ד אוליאל.

 

עבודת עו"ד בתיק נהיגה ללא טסט

דור פנה למשרדנו בכדי לקבל ייצוג הולם ומקצועי בבית המשפט לתעבורה בידי עורכת הדין אוליאל, וזאת לאור החשיבות הרבה של רישיון הנהיגה לחייו. במסגרת עבודתה של עו"ד אוליאל, הוצגו מספר ראיות לתביעה בעניין זה אך ללא הצלחה. התביעה דרשה פסילה בפועל וקנס כספי, ואינה הייתה מוכנה לחזור בה מן דרישתה. עורכת הדין יערית אוליאל, החליטה שלא לקבל את הסדר שהוצע לה על ידי התביעה, ובחרה לטעון בפני השופט.

 

גזר הדין בגין נהיגה ללא רישיון רכב בתוקף

לאחר שטענה עו"ד אוליאל בפני השופט את דבריה בעניין, החליט בית המשפט לאור עברו התעבורתי של הנהג, הסרת המחדל ואורך פקיעת רישיון הרכב, לפסוק קנס כספי על סך 1500 ש"ח ופסילה על תנאי. במקרה דנן, דור קיבל את רצונו ורישיון הנהיגה שלו נשמר בכיסו.

 

חשיבות ייצוג משפטי בידי עורך דין בבית משפט לתעבורה

נהגים רבים לא מודעים לעובדה כי הליך תעבורתי הוא הליך פלילי לכל דבר ועניין, לכן בעת קבלת כתב אישום, יש להסתייע בידי עורך דין תעבורה המתמחה לטיפול בתיקכם. בהליך משפט תעבורתי חשופים הנהגים למתחם עונשים רחב שנע מקנס כספי ועד למאסר בפועל בהתאם לנסיבות. ייצוג משפטי בידי עורך דין תעבורה מיומן, הוא חשוב ואף הכרחי גם במקרים הנראים לכם כפשוטים לאור העובדה כי רישיון הנהיגה שלכם עשוי להיות בסכנה.

לאור האמור, אם קיבלתם כתב אישום או שמא דו"ח ברירת משפט הנושא עימו קנס ונקודות חובה, התייעצו עם עורך דין תעבורה בכדי לקבל את מסלול הפעולה הטוב ביותר במצבכם.

מצלמת מהירות - החלטה
במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print