לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

10 דו"חות ממצלמות מהירות, תוצאה – מחיקתן של 80 נקודות, וללא פסילה!

מי מאיתנו ציבור הנהגים לא מכיר את שיטת הניקוד? שיטת הניקוד מיושמת על ידי משרד הרישוי, כאשר המטרה העיקרית היא לבצע מעקב אחר נהגים רצידיביסטים אשר מבצעים עבירות תנועה לעיתים קרובות, ובכך להרחיק אותם מרחבי הכבישים השונים. כיום, כל עבירת תנועה נושאת עימה ניקוד החל מ-0 נקודות ועד ל-10 לכל היותר. החשש הגדול ביותר של הנהגים הוא לצבור מספר נקודות תעבורה אשר יעמיד אותו במצב בו הוא נדרש להתלות את רישיונו לפרק הזמן הנבחר(שלושה חודשים / תשעה חודשים) בהתאם למספר נקודות התעבורה אותם הוא צבר.

סיפורה של לקוחת המשרד אשר נרשמו לחובתה 80 נקודות תעבורה בגין עשר דו"חות מצולמים

פותחים את השנה האזרחית עם בשורה משמחת במיוחד. 80 נקודות שנצברו לחובת נהגת נמחקו כלא היו! הנהגת הייתה צפויה לסנקציות של קורסים, פסילת רישיון ל9 חודשים, חיוב בתיאוריה, טסט ומבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד). הכל בוטל! לפני עשרה חודשים קיבלה עו"ד אוליאל שיחת טלפון. על הקו נשמע קולה של אישה. קול שברירי, רועד. "אני חייבת שתעזרי לי. אני פשוט אבודה", אמר הקול. חדווה סיפרה לנו בקצרה לאיזו צרה היא נקלעה.

יום אחד, הגיע מכתב בדואר מהמרכז לגביית קנסות. במכתב צויין שחדווה לא שילמה במועד שני דו"חות שקיבלה ואלה צברו ריביות. אם היא לא תשלם, יטילו עיקול על חשבונה. כמו כל אזרח נורמטיבי החושש מעיקולים על חשבונו, ניגשה חדווה לסניף הדואר לתשלום הקנסות על דו"חות תנועה שמעולם לא קיבלה ולא ידעה על קיומם. במעמד התשלום בסניף הדואר, ציינה בפניה הפקידה כי יש לה דו"חות נוספים שמועד התשלום שלהם מתקרב והציעה לה לשלם אותם באופן מיידי שלא יצברו גם ריביות. חדווה שילמה. מספר שבועות לאחר מכן, הגיע מכתב ממשרד הרישוי. במכתב צויין שחדווה צברה למעלה מ-36 נקודות ועליה להפקיד את רישיונה באופן מיידי לתקופה של 3 חודשים.

חדווה לא ידעה לספר לנו איזה דו"חות קיבלה ועל איזה דו"חות שילמה. דבר אחד היה ברור – תשלום הדו"חות מהווה הודאה באשמה! הסיכוי לסייע לה לבטל את הנקודות שנצברו לאחר ששילמה את הדו"חות קלוש ביותר. הוסבר לחדווה את הסיכוי הנמוך לסייע לה. חדווה הודתה לעו"ד אוליאל על כנותה בעניין אך יחד עם זאת התעקשה שנאמר לה האם יש איזושהי דרך לעזור לה. "לפחות לנסות, אני מבינה את הסיכון". הוסבר לה על ידי עורכת הדין שתמיד אפשר לנסות אך טרם הרגיש לעו"ד אוליאל נכון לגבות תשלום על עבודה שאינה מאמינה שתצליח לסייע.

צבירת נקודות תעבורה, והסנקציות הצפויות לנהגת בגינן

לא חלפו מספר ימים ועל הקו שוב חדווה. בוכה. היסטרית ממש. חדווה ערכה בירור מקיף של מצב הנקודות שלה והדו"חות שנרשמו לחובתה. מתברר שבשנה האחרונה נשלחו לביתה 10 דו"חות ממצלמות המהירות, כאשר כל דו"ח נושא בצידו 8 נקודות!! חדווה לא קיבלה לידיה אף אחד מהדו"חות הללו. מצבה החמיר. כעת, חדווה הייתה צפויה לתשעה חודשי פסילה, חידוש רישיון רק לאחר תיאוריה, טסט ובדיקות במרב"ד. "אני לא יכולה לחיות יום אחד בלי רישיון. אאבד את מקום עבודתי. בבקשה, בואי ננסה". האמת, ליבה של עו"ד תעבורה יערית אוליאל יצא אליה. אי אפשר להתעלם מתחושת חוסר ההוגנות במקרה שלה. נסיבותיה החריגות של חדווה נסכו בעורכת הדין את הרצון לעזור לה. לפחות לנסות.

10 דו"חות ממצלמות מהירות, תוצאה - מחיקתן של 80 נקודות, וללא פסילה! - uliel

גזר הדין בתיקה של לקוחת המשרד

היום הגיע ההליך בעניינה לסיומו. בעזרתו הרבה של בית המשפט ובהגינותה של התביעה המשטרתית, נמחקו 80 הנקודות ועימן בוטלו כל הסנקציות של משרד הרישוי. חדווה שילמה את הקנסות הכספיים וחתמה על התחייבות להימנע מביצוע עבירות נוספות. רישיונה נשאר בכיסה ללא יום אחד של פסילה!

10 דו"חות ממצלמות מהירות

במשרדנו נוהלו מאות תיקי עם כתבי אישום של דוחו"ת מצלמת מהירות- גם התיק הזה נגמר ללא פסילת הרישיון! אנחנו כאן כי הרשיון שלך חשוב!

אפשר לעזור גם לך! 

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

פרוטוקול – התוצאה, הכי טובה שיכולה להיות!

זה מה שהלקוחה רשמה לנו בתחילת הטיפול בתיק 

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

10 דו"חות ממצלמות מהירות, תוצאה - מחיקתן של 80 נקודות, וללא פסילה! - uliel

כתבה מומלצת – מחיקת נקודות תעבורה

שאלות נפוצות
שיטת הניקוד, הינה הדרך של משרד הרישוי לעקוב אחרי נהגים אשר מבצעים מספר רב של עבירות נהיגה לאורך תקופות קצרות יחסית. כשהמטרה העיקרית של שיטה זו הינה לשנות את התנהלותם של נהגים אלו בכביש. בשיטה זו, לכל עבירה יש עלות של נקודות, בהתאם לחומרה. ולאחר הגעה למכסת נקודות ספציפית ישנו עונש, ככל שכמות הנקודות גדולה יותר, כך העונש הינו חמור יותר.
בהחלט כן, חשוב לדעת כי תשלום הקנס מהווה הודאה באשמה וקבלת כלל העונש, כולל הנקודות. במקרים בהם אתם חושבים כי לא ביצעתם את העבירה, חשוב מאוד לערער על הקנס ולבקש להישפט במקום לשלם את הקנס. לאחר תשלום הקנס קשה משמעותית לבטלו ולבטל את הנקודות.
העונשים בשיטת הניקוד משתנות בהתאם לכמות הנקודות שצברתם. נהג שצבר 22 נקודות יידרש בקורס בסיסי בנהיגה נכונה ותקופת צבירת הנקודות תוארך ל-4 שנים. מעל 36 נקודות, מובילות לפסילת רישיון הנהיכה לתקופה של 3 חודשים ודירשה בצע מבחן תאוריה מחודש. במקרה של 72 נקודות, מדובר בפסילה לתקופה של 9 חודשים וחידוש רישיון רק לאחר ביצוע תיאוריה, טסט ובדיקה במרב"ד.
התשובה לשאלה הזו מסובך יותר ממה שנדמה. חשוב להבין כי מחיקת נקודות או ביטול קנס, תלוי כולו בנסיבות המקרה המלאות. האם הדו"ח התקבל על ידי הנהג, באיזה דו"ח מדובר, האם מדובר בדו"ח ממצלמה או משוטר תנועה וכו'. לכן, חשוב מאוד בכל מקרה להתייעץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בתחום. למידע נוסף, לחצו כאן.
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה