לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

10 נקודות תעבורה בגין נסיעה במהירות של 49 קמ"ש מעל המותר – קנס כספי בלבד, ללא נקודות!

נהיגה במהירות מופרזת נתפסת כאחת מן עבירות התנועה הנפוצות ביותר ברחבי כבישי ישראל. לצורך מיגור התופעה מפעילה משטרת ישראל מספר מכשירי אכיפה שונים כדוגמת: מכשיר הממל"ז, דבורה, מולטנובה וכן מצלמות המהירות האוטומטיות המכונות א'3. חשוב לדעת כי בדיוק כפי שמצופה מאוכלוסיית הנהגים לשמור על כללי התעבורה השונים, כך גם אנשי האכיפה נדרשים לעמוד בנהלים הנדרשים. במקרה דנן, דורון נדרש לעצור בצד הדרך לאחר ששוטר תנועה בניידת סמויה מדד את מהירות נסיעתו באמצעות מכשיר הממל"ז.

רישום דו"ח מהירות מופרזת בהתאם למדידה במכשיר הממל"ז

מכשיר הממל"ז או בשמו המלא – מד מהירות לייזר, הינו מכשיר האכיפה הנפוץ ביותר לצורך איתור עבירת נהיגה במהירות מופרזת. במקרה דנן נכח השוטר בכביש 20 לדרום בניידת סמויה בשטח הפרדה בטוח ורחב. בהיותו יושב במושב הנהג עם דלת פתוחה למחצה, כיוון השוטר את מכשיר הממל"ז למרכז רכבו של דורון. התוצאה שהתקבלה על צג המכשיר הינה 144 קמ"ש לפני הפחתה, בכביש בו מהירות הנסיעה המותרת היא 90 קמ"ש!

לאחר התוצאה שהתקבלה, יצא השוטר עם הניידת לנסיעה בעקבות רכבו של דורון, ובהיותו ממוקם במקביל לרכב, כרז לנהג לעצור בשול ימין. לאחר שהוסבר לדורון אודות מהות העבירה וביצוע הפחתה של 5 קמ"ש מן המהירות שהתקבלה, נרשם כנגד דורון דו"ח תנועה חמור בגין נסיעה במהירות של 49 קמ"ש מעל המותר, בניגוד לתקנה 54(א) לתקנות התעבורה.

הסכנות שהיו צפויות לדורון בגין עבירת המהירות המיוחסת לו

כנגד דורון נרשם דו"ח תנועה מסוג ברירת המשפט הנושא עימו קנס כספי על סך 1500 ₪ בצירוף 10 נקודות תעבורה. בהתאם לשיטת הניקוד של משרד הרישוי, מספר הנקודות המרבי אותו ניתן לייחס לנהג בגין ביצוע עבירת תנועה הינו 10 נקודות!! זאת אומרת, שכנגד דורון יוחסו מספר הנקודות המקסימאליות אשר ניתן לתת, בגין העבירה המיוחסת לו.
במקרה דנן, מדובר בנהג בעל ותק רישיון נהיגה משנת 2015, אשר קיימות לחובתו 6 הרשעות קודמות בגין ביצוע עבירות תנועה כאלו ואחרות. רישום של 10 הנקודות בדו"ח הנוכחי, עשויות היו להביא את דורון לפסילה ממושכת של רישיונו מטעם משרד הרישוי.

הנהג הנאשם השכיל להבין את המצב הבעייתי אליו נקלע ופנה למשרדנו בכדי שנבדוק עבורו את הדו"ח והאם נפלו כשלים מהותיים אשר עשויים להטיב עימו בתוצאה הסופית.

עבודתה של עו"ד בתיק מהירות שנמדד בממל"ז

כפי שציינו גם בהקדמה, בזהה לנהלים אשר מוטלים על ציבור הנהגים, כך גם קיימים נהלים אשר נדרשים אנשי האכיפה לעמוד בהם. כאשר מדובר בתיק מהירות אשר נמדד בממל"ז, קיים צורך לראות את כל הראיות הקיימות בעניין המכשיר הנוכחי.

במקרה דנן נרשם כנגד דורון דו"ח ברירת משפט ולכן, לשם סיוע לו בהתמודדות מול נקודות התעבורה המיוחסות לו, הגישה עורכת הדין בקשה להישפט וכן בקשה לקבלת חומר הראיות בתיק. חשוב לדעת כי כאשר מדובר במכשיר מדידה כדוגמת הממל"ז, קיימת דרישה נוספת להגיש בקשה מיוחדת בפני התביעה בעניין חומר החקירה של מכשיר המדידה עצמו, חומר אשר לא מתקבל באופן ישיר. לאחר קבלת כל אלו לידיה של עורכת הדין, נבדקו כלל הממצאים בצורה מקיפה ומקצועית לשם איתור כשלים בתיק. עו"ד אוליאל הצליחה לזהות ליקויים בראיות התביעה אשר מהווים עילה מהותית לחוסר ביסוס הרשעה כנגד דורון ובהתאם לכך הסכימה התביעה להציע הסדר טיעון מקל.

גזר הדין בתיק נהיגה מהירות מופרזת ממל"ז

בגין מקצועותיה הרבה של עו"ד אוליאל בתחום התעבורה, התקבל הסדר טיעון לפיו כתב האישום יתוקן לעבירה של : נהיגה במהירות בלתי סבירה, תקנה 51 לתקנות התעבורה, סמל ס' 2569. העבירה המיוחסת כעת לדוד אינה נושאת עימה נקודות תעבורה! חשוב לזכור כי מדובר בנהג בעל ותק רישיון נהיגה של 7 שנים, ולחובתו 6 הרשעות קודמות.
דורון נדרש בתשלום קנס כספי על סך 500 ₪ בלבד! עו"ד אוליאל הצליחה להביא עבור דוד תוצאה טובה מעבר למצופה לרבות: ביטול 10 הנקודות המיוחסות לו בדו"ח המהירות וכן הפחתת הקנס מ1500 ₪ ל 500 ₪ בלבד!

איחלנו לדורון נסיעה טובה והקפדה על כללי התעבורה!!!

אם גם אתם קיבלתם דו"ח תנועה בגין נסיעה במהירות מופרזת, אל תתמהמהו! פנו בהקדם האפשרי למשרד עו"ד תעבורה יערית אוליאל, וקבלו את הייצוג המשפטי הראוי ביותר.

10 נקודות תעבורה בגין נסיעה במהירות של 49 קמ"ש מעל המותר

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

דוח

גזר דין

פרוטוקול

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה