לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עבירת נסיעה במהירות של 36 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים ללא נק' ובתשלום הקנס המקורי בלבד.

בניגוד לתקנה 54(א) לתקנות התעבורה, מירית נהגה ברכב בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי בה מהירות הנסיעה המרבית היא 90 קמ"ש במהירות של 126 קמ"ש לאחר הפחתה. בהתאם לכך כנגד הנהגת נרשם דו"ח תנועה עם 8 נקודות תעבורה וקנס כספי על סך 750 ₪, לפי סמל סעיף 6554. מירית השכילה להבין שרישום של נקודות תעבורה אלו במרשם התעבורתי שלה בשלב זה עשויות לסכן את רישיון הנהיגה שלה ולכן פנתה למשרד עו"ד תעבורה יערית אוליאל בסמוך לקבלת הדו"ח.

 

רישום דו"ח מהירות ממל"ז כנגד הנהגת

להפתעתה הרבה של מירית, נרשם לחובתה דו"ח מהירות מופרזת לאחר שהייתה בדרכה לעבודתה בשעות הבוקר. בנסיבות המקרה תואר כך: במהלך פעילות אכיפה שגרתית של משטרת התנועה, עמד השוטר מחוץ לניידת בקטע הסמוך לשול הימין. בעת הפעלת מכשיר הממל"ז לעבר התנועה המתקרבת, הבחין השוטר ברכבה של מירית כשהוא מגיע בנסיעה מהנתיב הימני מבין השניים למערב. לטענת השוטר כוונה הנקודה האדומה שבמכשיר דרך העינית לעבר מרכז חזית רכבה של הנהגת ולאחר שהתקבל צליל המדידה, נקלטה התוצאה – 131 קמ"ש. בהתאם לכך סומן למירית לעצור את רכבה בצד הדרך בסמוך למקום ההפעלה, ונרשם לחובתה דו"ח תנועה בגין נסיעה במהירות של 126 קמ"ש לאחר הפחתה בכביש בו מהירות הנסיעה המרבית הינה 90 קמ"ש.

 

לאילו עונשים הייתה צפויה הנהגת בעבירת נהיגה במהירות מופרזת?

בהתאם לעבירה שהתבצעה על ידי מהירות, נרשם לחובתה דו"ח מסוג ברירת משפט הנושא עימו קנס כספי על סך 750 ₪ וכן 8 נקודות תעבורה. מעבר לעונשים הנוכחים אליהם אנחנו חשופים כבר בשלב זה בדו"ח, חשוב להבין כי בהתאם לשיטת הניקוד מטעם משרד הרישוי, לרישום הנקודות עשויה להיות משמעות מהותית על רישיון הנהיגה.
לפי שיטת הניקוד, נהג שצבר לחובתו מספר נקודות תעבורה, יידרש בביצוע אמצעי תיקון, לרבות:

  • 12 נקודות ואילך – קורס נהיגה בסיסי
  • 24 נקודות ומעלה – קורס נהיגה ייעודי
  • 36 נקודות – פסילה לתקופה של שלושה חודשים בפועל
  • 72 נקודות(או 36 בפעם השנייה תוך שש שנים) – פסילה לתקופה של תשעה חודשים בפועל

בנוסף, ייתכנו מקרים בהם יידרשו הנהגים בביצוע אמצעי תיקון נוסף כדוגמת מבחן עיוני(תיאוריה), מבחן מעשי(טסט), וכן בדיקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. נקודות התעבורה נזקפות לנהג בשתי דרכים אפשריות כאשר האחת מתבצעת לאחר תשלום הקנס הכספי בדו"ח ואילו השנייה בגין הרשעה בבית משפט לתעבורה. במקרה דנן, אם הייתה בוחרת מירית לשלם את הקנס הכספי, היו נזקפות לחובתה באופן אוטומטי 8 נקודות תעבורה!

 

חשיבות הייצוג המשפטי על ידי עורך דין תעבורה בעבירת מהירות מופרזת ממל"ז

אנחנו נוטים לשמוע לא מעט פעמים נהגים אשר מאמינים שבית המשפט ייטה להתחשב בעונשם בגין מצבם האישי, הכלכלי, המשפחתי וכיוצ"ב. חשוב להבין כי בית המשפט לתעבורה הינו ערכאה פלילית לכל דבר ועניין, לכן, בכדי שאכן תתקבל התוצאה הרצויה כדוגמת מחיקת נקודות התעבורה, יידרשו הנהגים להציג בפני התביעה וכן בפני בית המשפט כשלים שאותרו בראיות. כשלים אלו עשויים לפגום את ביסוס הרשעתם ולהביא לקבל הסדר טיעון מקל או לעיתים לזיכוי מן העבירה.

בכדי לאתר את הליקויים הללו, יש להסתייע בייצוג משפטי ראוי והולם על ידי עורך דין תעבורה. עו"ד מקצועי ומיומן ידע לבחון את כל החומר הראיות הקיים בתיק, הן לעניין תקינות המכשיר עצמו והן לעניין אופן התנהלות השוטר בשטח ולראות האם התקיימו כל הנהלים הנדרשים. אדם מן היישוב לא ידע לבדוק את החומר הראיות ולכן חשוב להיעזר בעורך דין תעבורה בעניין בדיוק כפי שעשתה מירית.

 

גזר הדין בעבירת נהיגה במהירות של 36 קמ"ש מעל המותר

לאחר שהציגה עורכת דין אוליאל את ממצאיה בתיק, החליטה התביעה להציע הסדר טיעון לפיו סוכם כי על הנאשמת יוטל הקנס המקורי על סך 750 ₪, ללא נקודות תעבורה!

בגין הכשלים שאותרו בראיות התביעה, כתב האישום תוקן באופן שהמהירות תשונה למהירות של 115 קמ"ש במקום 126 קמ"ש, בהתאם לסמל סעיף 6553, וכתוצאה מכך נמחקו כל 8 נקודות התעבורה אשר היו מיוחסות לנהגת בדו"ח המקורי.

לאור האמור, במקרה שקיבלתם דו"ח ברירת משפט עם קנס כספי ונקודות, אל תמהרו לשלם לפני שאתם בודקים את כל הסיכונים שניצבים למולכם. משרד עו"ד תעבורה יערית אוליאל מעניק שירות ייעוץ טלפוני ללא התחייבות. צרו עימנו קשר עוד היום, ונשמח לעמוד לשירותכם.

8 נקודות אשר סיכנו את רישיונה של הנהגת בגין עבירת נסיעה במהירות של 36 קמ"ש מעל המותר

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

גזר הדין

פרוטוקול

דוח תנועה

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה