לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הזמנה לדין נסיעה במהירות של 52 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים ללא פסילה וללא נקודות!

תיאור נסיבות המקרה בעניינו של הנהג הנאשם בעבירת מהירות מופרזת

כפי שציינו, שעות הצהריים המאוחרות, נדרש אבי לעמוד בצד הדרך בגין הטענה כי נסע במהירות מופרזת. לטענת השוטר, אלו הן נסיבות המקרה בהתאם לכתוב בדו"ח – במהלך משמרת צהריים עמד השוטר במקום בטוח עם ניידת לאותו כיוון נסיעה של רכבו של אבי. השוטר ישב במושב הקדמי עם דלת פתוחה ובהיותו צופה בתנועה המתקרבת כיוון את הנקודות האדומה הנמצאת במכשיר הממל"ז לעברו המרכז הקדמי האמצעי של רכבו של אבי. לטענת השוטר מהירות המדידה לאחר הפחתה הינה 142 קמ"ש בדרך שאינה עירונית עם שטח הפרדה בנוי בה מהירות הנסיעה המרבית המותרת הינה 90 קמ"ש. בהתאם לכך סימן השוטר לאבי לעצור את רכבו בצד הדרך ונרשם לחובתו דו"ח תעבורה מסוג הזמנה לדין בגין נסיעה במהירות מופרזת בניגוד לתקנה 54(א) לתקנות התעבורה.

לאילו עונשים היה צפוי הנהג הנאשם בבית המשפט בגין נסיעה במהירות של 52 קמ"ש מעל המותר?

כפי שאנו טורחים לציין ולומר בכל מאמר ומאמר, בית המשפט לתעבורה פועל כערכאה פלילית! למרבית הנהגים הנורמטיביים לא קיימת את ההבנה הבסיסית בעניין הנ"ל, מכיוון שהם יוצאים מנקודת הנחה שתחום התעבורה אינו תחום שעשוי לסבך אותם בעונשים מחמירים ויתרה מזאת, קיימת הנחה כי אם ייגשו לבדם לבית המשפט ויספרו מדוע נסעו מהר או מדוע יש להקל בענישתם, כך יהיה. במקרה דנן, לאחר שהוגש כנגד אבי כתב אישום, הוא פנה למשרד עו"ד תעבורה יערית אוליאל בכדי להבין בפני מה הוא צפוי בבית המשפט לתעבורה וכך היה. הוסבר לאבי כי העונשים הצפויים לו הינם:

  • פסילת רישיון הנהיגה בפועל
  • שלילת רישיון הנהיגה על תנאי
  • קנס כספי
  • 10 נקודות תעבורה

 

עבודתה של עורכת הדין בתיק מהירות מופרזת(ממל"ז)

כאשר אבי הגיע למשרדנו, עורכת דין אוליאל בחנה בראש ובראשונה באיזה מכשיר מדידה נמדדה מהירות נסיעתו של אבי, האם דרך מצלמת א'3, מולטנובה, דבורה או שמא מכשיר הממל"ז. חשוב לוודא כיצד מהירות הנסיעה נמדדה בכדי להבין כיצד על עורכת הדין לפעול בעניין. במקרה דנן רכבו של אבי נמדד על ידי מכשיר הממל"ז(מד מהירות לייזר), ובכדי להעניק לו את הייצוג המשפטי הראוי ביותר, הגישה עו"ד תעבורה יערית אוליאל בקשה לקבלת חומר הראיות בתיק לרבות יומן מכשיר הממל"ז, בכדי להבין שאכן כל הנהלים הנדרשים התקיימו. חשוב להבין כי מדובר בעבודה אשר דורשת יידע מקצועי רב בתחום התעבורה ובקיאות בעניין, ולכן התמודדות מול ביהמ"ש לבד, איננה יעילה ואיננה תפיק עבור הנהגים הנאשמים את התוצאה הרצויה בעניינם.

פסק הדין שהתקבל בעבירות מהירות מופרזת 52 קמ"ש מעל המותר

בבחינת שלל הממצאים, איתרה עורכת דין אוליאל ליקויים רבים בראיות התביעה אשר פגמו את ביסוס להרשעה וכתוצאה מכך התקבל הסדר טיעון מקל לפיו יודה הנאשם בכתב האישום המתוקן בעבירת נהיגה במהירות של 115 קמ"ש במקום 90 קמ"ש ויוטל עליו קנס כספי על סך 1,800 ₪.
אבי יצא מסופק מעניין מכיוון ש:

  • בוטלו 10 נקודות התעבורה
  • אין פסילה על תנאי
  • אין פסילה בפועל

הנהג הנאשם נדרש בתשלום קנס כספי בלבד, וכי רישיון הנהיגה שלו נשאר בכיסו לעת עתה ללא כל סכנה בעניין.

הזמנה לדין בגין נסיעה במהירות של 52 קמ"ש מעל המותר

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

הכרעת הדין

כתב אישום

פרוטוקול

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה