לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

58 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים ללא פסילה

עבירת נהיגה במהירות מופרזת הינה אחת מעבירות התנועה הנפוצות ביותר ברחבי כבישי ישראל. בהתאם לכך נעזרת משטרת ישראל במספר אמצעי אכיפה כדוגמת מכשיר הדבורה, מצלמות א'3, מולטנובה ובזהה לתיק הנ"ל במכשיר הממל"ז.

עבירת מהירות מופרזת, ההבדל בין דרגות העבירה

עבירת נהיגה במהירות מופרזת הינה עבירה מדורגת המכילה מספר עונשים שונים בהתאם למהירות הנסיעה בה נמדד הנהג ולכביש בו הוא נכח, לרבות:

  • נהיגה במהירות העולה על 20 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או לחילופין 25 קמ"ש מעל המותר – תעמיד לחובת הנהג דו"ח ברירת משפט על סך 230 ₪ ללא נקודות.
  • נהיגה במהירות של 21-30 קמ"ש מעל המותר בחוק בדרך עירונית או שמא 41-50 קמ"ש בדרך לא עירונית – תזקוף לנהג דו"ח על סך 750 ₪ בצירוף 8 נקודות תעבורה.
  • נהג שמהירות נסיעתו תימצא על 31-40 קמ"ש מעל המותר בדרך עירונית או מאידך 41-50 קמ"ש בדרך שאינה עירונית תזקוף לחובתו דו"ח על סך 1500 שקל בצירוף 10 נקודות.
  • במקרה החמור ביותר, בזהה למקרה של ויקטור, נהג שמהירות נסיעתו תעלה על 51 קמ"ש בדרך עירונית או 41 קמ"ש בדרך שאינה עירונית, יהיה צפוי להגשת כתב אישום חמור בגין ביצוע העבירה.

כפי שציינו, המקרה של ויקטור הינו החמור ביותר בעבירת נהיגה במהירות מופרזת, בהתאם לכך היה צפוי הנהג לעונשים מחמירים.

קיבלתם כתב אישום? להלן העונשים אליהם אתם צפויים

נמדד במהירות של 58 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים ללא פסילה בפועל

בעת קבלת כתב אישום צפוי היה הנהג לעונשים מחמירים בהגיעו לבית המשפט כדוגמת: פסילת רישיון הנהיגה בפועל, פסילה על תנאי, נקודות תעבורה, קנס כספי וכ"ו. חשוב לזכור כי קנס כספי עשוי לכאוב לנהג מעט בכיס, אך לשלילת רישיונו לפרק זמן ממושך יש אפקט משמעותי על חייו. רבים מן הנהגים נעזרים ברישיון הנהיגה שלהם בכדי להגיע למקום עבודתם, לסייע למשפחתם וכן הלאה. בהתאם לכך פנה אלינו ויקטור כאשר מטרתו העיקרית היא לסייע לו לשמור על רישיון הנהיגה שלו וכך היה.

 

עבודת עו"ד אוליאל בתיקי נהיגה במהירות מופרזת

בעת קבלת הזמנה לדין, עורכת הדין בודקת היטב את חומר הראיות שיש בידי המשטרה בכדי לראות האם קיימים כשלים ראייתיים מהותיים אשר עשויים להטיב עם הנהג הנאשם. במקרה דנן הצליחה עורכת הדין באמצעות בקיאותה הרבה ברזי הדינים השונים להגיע להסדר טיעון שלפיו הנאשם לא יקבל פסילה בפועל! התיק הסתיים עם קנס כספי על סך 1500 ₪ ופסילת על תנאי בלבד, רישיונו של ויקטור נשמר לעת עתה בכיסו ואיחלנו לו נסיעה טובה וזהירה.

58 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים ללא פסילה - uliel

חשיבות הייצוג המשפטי על ידי עורך דין המתמחה בתחום התעבורה

אנו נתקלים בלא מעט מקרים בהם נהגים מחליטים לגשת לבדם לבית המשפט מתוך הנחה שאם יספרו לביהמ"ש אודות מצבם התעבורתי הנקי, או לחילופין מצבם הכלכלי / נפשי, יטה בית המשפט להקל עימם בהתאם לכך. חשוב להבין כי מדובר בהנחה מוטעית ושגויה מראשיתה! בכדי להגיע להסדר מקל בבית המשפט, תידרשו להציג בפני התביעה כשלים מהותיים שהתקיימו בעניינכם. את הכשלים הללו אין אדם מן היישוב יוכל לאתר ולהציגם בפני בית המשפט, ולכן יש להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה בלבד! ייצוג משפטי מקצועי והולם עשוי להטיב עימכם בבית המשפט ולהביא להקלה משמעותית בעונשכם ואף לזיכוי מלא במקרים המתאימים.

נמדד במהירות של 58 קמ"ש מעל המותר

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

דוח

גזר דין

פרוטוקול

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

58 קמ"ש מעל המותר – התיק הסתיים ללא פסילה - uliel

שאלות נפוצות
נסיעה מעל המהירות המותרת הינה עבירה רחבה מאוד וכוללת מדרגות ענישה שונות בהתאם לגובה המהירות בה נסעתם. ככל שההפרש מהמהירות המותרת הינו גבוה יותר, כך העונש יהיה חמור יותר. העונש כולל בתוכו בדרך כלל קנס, נקודות ואף עשוי במקרים החמורים ביותר מדובר בהזמנה לבית משפט ועונש בהתאם לפסק דין של השופט.
במקרים של נהיגה מעל 50 קמ"ש, מדובר בהפרש הגבוה ביותר שקיים הן בדרך עירונית והן בדרך בינעירונית. המשמעות הינה שהעונש שניתן על מהירות זו הינה הזמנה לדין. בבית המשפט, העונש עשוי להיות, פסילה בפועל, פסילה על תנאי, קנס כספי, נקודות או שילוב של כמה מעונשים גם יחד. כל זאת בהתאם לנסיבות המקרה וחומרת המעשה.
באופן עקרוני בדו"חות עם זימון למשפט, תדרשו לטעון את חפותכם בפני שופט תעבורה. אתם תקבלו זימון לבית המשפט, שם התביעה המשפטית תציג את הראיות שלה ועליכם יהיה להציג את עמדתכם ואת הראיות שלכם. בסיום הדיון, השופט יכריע את גזר הדין.
לפי החוק בישראל ניתן לפנות לבית המשפט ללא ייצוג של עורך דין. אך, חשוב לדעת כי המשמעות של זה הינה הגנה מופחתת. הסיבה לכך הינה פשוטה מאוד, לעורך הדין יש ניסיון רחב וידע נרחב בכל הקשור בדיני תעבורה, ידע שלכם בדרך כלל חסר. בעזרת ידע זה, עורך הדין יבחן את התיק ויבדוק כשליים ראייתיים אפשריים שיאפשרו להקטין משמעותית את העונש. לשיחת ייעוץ עם עורך דין, לחצו כאן.
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה