לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

8 נקודות בגין שימוש בטלפון נייד – התיק הסתיים בביטול הנקודות ובתשלום הקנס המקורי בלבד.

בשנים האחרונות אחת מן עבירות התנועה הנפוצות ביותר ברחבי כבישי ישראל הינה – עבירת שימוש בטלפון נייד במהלך הנהיגה, בניגוד לתקנה 28(ב)(1) לתקנות התעבורה. בהתאם לכך, הוגברה האכיפה על ידי אגף התנועה, הן באמצעות שוטרי תנועה בשטח והן באמצעות מצלמות סטטיות. במקרה דנן, דוד נצפה על ידי שוטר תנועה בשטח בטענה כי אחז/השתמש במכשיר הנייד שברשותו שלא באמצעות דיבורית ובהתאם לכך נרשם לחובתו דו"ח תנועה מסוג ברירת משפט עם קנס כספי ונקודות תעבורה.

מדוע היה חשוב לדוד להסתייע בייצוג משפטי בדו"ח טלפון שקיבל?

חשוב להבין כי מעבר לקנס הכספי הקיים בדו"ח בגין עבירת שימוש בטלפון נייד בנהיגה, לצד הקנס קיימות 8 נקודות תעבורה! כפי שכל נהג בישראל מכיר ויודע, בהתאם לשיטת הניקוד הנהוגה בישראל, ריבוי נקודות במרשם התעבורתי של הנהג, עשוי להביא למצב בו נדרש הנהג בביצוע אמצעי תיקון לרבות:

  • קורס נהיגה בסיסי – ראשון
  • קורס נהיגה ייעודי – שני
  • פסילת רישיון הנהיגה לתקופה של שלושה חודשים / תשעה חודשים
  • מבחן עיוני(תיאוריה) מחדש
  • מבחן מעשי(טסט) מחדש
  • מבדקים במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

לאור הבנת המצב אליו נקלע דוד, התקבלה החלטה על ידו שלא לקבל את רוע הגזירה, אלא להתמודד עם המיוחס לו בדו"ח בצורה הטובה ביותר – באמצעות ייצוג משפטי על ידי עו"ד אוליאל אשר מתמחה בתחום התעבורה בלבד.

עבודתה של עו"ד אוליאל בדו"ח ברירת משפט בגין שימוש בטלפון נייד

הרבה נהגים נוטים להניח כי לא ניתן לעשות דבר בעניין הדו"ח שנרשם לחובתם בגין המחשבה כי מדובר ב"מילה שלי אל מול המילה של השוטר" אך אין כך הדבר. בית המשפט לתעבורה פועל כערכאה פלילית לכל דבר ועניין, בהתאם לכך בכדי שאכן יורשע הנהג בעבירה המיוחסת לו יש להראות כי הנהג הנאשם ביצע את העבירה מעל לכל ספק סביר. במסגרת עבודתה של עו"ד תעבורה יערית אוליאל, נבדקים שלל חומרי החקירה אשר קיימים בידי התביעה. באמצעות בקיאותה הרבה של עו"ד, עשויים לעלות ליקויים כאלו ואחרים בראיות הפוגמים את ביסוס התביעה להרשעה.
בתרחיש הנוכחי, הצליחה עו"ד אוליאל לאתר כשלים ראיתים מהותיים וכתוצאה מכך הוצע הסדר טיעון מקל מצידה של התביעה.

גזר הדין בתיקו של הנהג הנאשם בביצוע עבירת שימוש בטלפון נייד בנהיגה

בגין הכשלים הראיתים שאותרו, התקבל הסדר טיעון מקל לפיו נדרש הנהג הנאשם בתשלום הקנס המקורי העומד על סך 1000 ₪ וביטול מלא של כל 8 הנקודות המיוחסות לדוד בדו"ח הנוכחי. התביעה תיקנה את כתב האישום לתקנה 28(א) לתקנות התעבורה, סמל סעיף 5381 ועל כן לא נדרש הנהג הנאשם בביצוע אמצעי תיקון מטעם משרד הרישוי.
מתלבטים בין ייצוג עצמי לייצוג על ידי עורך דין תעבורה? כדאי שתדעו
היות ובית המשפט לתעבורה פועל כערכאה פלילית, קיימת חשיבות להסתייע בשירותיו של עורך דין תעבורה מקצועי ומיומן. אנשים רבים נוטים להניח כי אם ילכו לבדם לבית המשפט ויאמרו את אשר על ליבם, ייטה השופט להתחשב במצב ולפסוק לטובתם. חשוב להבין כי אין כך הדבר!! בכדי שתתקבל התוצאה הרצויה בעניינכם, תידרשו להציג בפני התביעה ליקויים בראיותיה, אם אין בידכם את הליקויים הללו, אין כל סיבה שהתביעה תציע הסדר טיעון מקל.
לכן, אם רישיון הנהיגה חשוב לכם, אל תתמודדו לבד! הסתייעו בייצוג משפטי ראוי והולם ובכך הבטיחו לעצמכם את ההגנה הטובה ביותר שתוכלו לקבל במצבכם.

דו"ח ברירת משפט עם 8 נקודות בגין שימוש בטלפון נייד שלא באמצעות דיבורית

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

דוח

פרוטוקול

גזר הדין

אל תגידו יהיה בסדר! אתה צריך עו"ד שמומחה אך ורק בתעבורה לצידך! 

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה