למה לא כדאי להכנס לבימ"ש בלי עורך דין תעבורה?

דיון הקראה ראשון בתיק של נהג שנתפס נוהג עם רישיון שפג תוקפו.
נכנסת לאולם השופטת בעכו ומחכה לתורי. האולם מלא סנגורים, אזרחים ונאשמים. חלקם הגיעו עם עורך דין מטעם וחלקם הגיעו לבד.

הקראת כתב אישום

אז הגיע תורו של נהג שהוגש נגדו כתב אישום על נהיגה בחוסר זהירות שגרמה לתאונת דרכים. השופטת מתחילה להקריא לו את כתב האישום והוא מביט לאחור, אל חברו שישב בספסל. החבר קם והסביר לכבוד השוטת שהנאשם אינו מבין עברית וביקש את אישורה לתרגם. השופטת הסכימה.
עד כה הכל רגיל.


מהקראת כתב האישום אפשר היה להבין שהנהג לא מואשם בעבירות חמורות. תאונת דרכים קלילה בה נגרם נזק קל לרכב בלבד. אין נפגעים בגוף. הנהג לא ביצע שום עבירת תנועה חמורה שגרמה לתאונת הדרכים. חוסר תשומת לב רגעי בלבד. זה כל חטאו ע"פ כתב האישום.

כבר בשלב הזה מרבית הסנגורים שנכחו באולם בית המשפט הרימו גבה בפליאה. אי מתי המאשימה מגישה כתבי אישום בתאונות קלות כל כך? לרוב, זה לא קורה. אבל ניחא, מותר להם.

המשך הדיון

הדיון ממשיך, והשופטת שואלת את הנאשם האם הוא מודה בעובדות המיוחסות לו בכתב האישום או כופר בהן. החבר מתרגם. הנהג הנאשם שואל בתמימות מה המשמעות של הדברים והשופטת מסבירה. השופטת גם הסבירה מה יקרה אם יבחר לכפור, הסבירה על דיון ההמשך, על הזמנת העדים וחקירתם בבית המשפט ועל כלל ההליך של ניהול הוכחות. והחבר תרגם. השופטת הסבירה מה יקרה אם יורשע אחרי ניהול הוכחות. והחבר תרגם.

לבסוף, הסבירה השופטת שיש לו אפשרות נוספת. הנהג הנאשם יכול עכשיו לדבר עם התובע ולנסות להגיע איתו להסדר. החבר תרגם והנאשם הסכים. אז קם התובע והציע לו לסיים את התיק בעונש של 3 חודשי פסילה, פסילה על תנאי וקנס. החבר תרגם והנאשם הסכים. כל הסנגורים באולם נעו באי נוחות בכסאם. ההצעה הייתה חמורה בכל קנה מידה. גם השופטת חשה אי נוחות מכך.


הדיון המשיך. הנאשם הסכים להסדר. השופטת שאלה את התובע לכמה זמן תחול הפסילה על תנאי, והתובע, שהרגיש שיש לו יד חופשית לעשות בנאשם כרצונו, ביקש להטיל עליו עונש של 3 חודשי פסילה לתקופה של 3 שנים. החבר תרגם והנאשם הסכים.

התערבות השופטת

כאן סופסוף השופטת החליטה להתערב והביעה את כעסה על התובע ועל העונש המוגזם שהוא דורש להשית על הנאשם בהסכמה.


רק אז התובע הסכים להקל מעט בעונשו. חודשיים פסילה, קנס גבוה ופסילה על תנאי של חודשיים למשך שנתיים. החבר תרגם והנאשם אישר. בית המשפט הרשיע את הנאשם וגזר את עונשו תוך קבלת ההסדר.

לכולם נשאר טעם מר מהתיק הזה. לכולם, חוץ מלנאשם שבכלל לא מבין איזה עוול נגרם לו היום.

במאמר זה דיברנו על:
משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל
משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל

משרד עו"ד הכולל מומחים בתחום התעבורה בעלי ניסיון עשיר ומעשי בייצוג נהגים, חשודים, נאשמים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות. משרדנו שם דגש על שירות אישי, מקצועי ואדיב לכלל לקוחות המשרד.

עורכת דין אוליאל, מנהלת המשרד, משמשת אף כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין בהשתלמויות מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. למשרד ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל, חוקר תאונות דרכים מקצועי ופסיכולוגית המלווה את לקוחות המשרד בתיקי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
מוזמנים לקרוא בהרחבה על צוות המשרד ועבודתנו, נשמח לעזור גם לך!

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

עוד בנושא
לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
הקודם
הבא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו