לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הזמנה לדין על נהיגה ברכב שטח בכביש, מה צפוי לי?

נהיגה ברכב שטח כוללת מספר כללים וחוקים בדין הישראלי, כאשר עבירה עליהם עשויה להיחשב לעבירה חמורה שמסכנת את שאר נהגי הכביש. אחד מן החוקים האלה, הוא שאסור לרכב על כבישים עם רכבי שטח. אך מה בדיוק ההשלכות לחוק הזה, והאם אוכפים אותו? לפניכם הכל על הזמנה לדין על נהיגה ברכב שטח בכביש, מה צפוי לי?

האם אסור לנהוג בכביש עם רכבי שטח?

רכבי שטח הם רכבים המיוחדים לתנאי שטח בלבד ולא מונגשים ומתאימים לנהיגה בכבישים, גם בגלל הגודל והמטרה שלה נועדו, אך גם בגלל המהירות הקטנה לרוב שהם מסוגלים להגיע אליה, ועוד. מהסיבה הזו כיום בארץ אסור לנהוג ברכבי שטח על הכבישים, אך כן מותר לחצות את הכבישים עמו. לכן, החוק אוסר על נהיגה ברכב שטח שלא לשם חצייתו – ומדובר בעבירה חמורה שתעניק לנהג המבצע אותה לרוב גם נקודות תעבורה, וגם קנס כספי – ואפילו הזמנה לדין. לעוד מידע ולסיוע משפטי מומלץ ללחוץ כאן.

הזמנה לדין על נהיגה ברכב שטח בכביש, מה צפוי לי?
הזמנה לדין על נהיגה ברכב שטח בכביש, מה צפוי לי?

מה ההשלכות והעונש בגין נהיגה ברכב שטח בכביש?

כל עבירה תהיה חמורה יותר ופחות ובהתאם ההשלכות שלה עשויות להשתנות מאדם לאדם, ומקרה למקרה. ההשלכות המקובלות בחוק לעבירה של נהיגה ברכב שטח, שלא עבור חציית כביש – הן קנס כספי, 6 נקודות, והזמנה לדין. ההשלכות משתנות ממקרה למקרה ויכולות להיות גם חמורות יותר כמו למשל פסילת רישיון, אך גם קלות יותר כמו קנס כספי ללא נקודות, ואפילו ביטול הדו"ח במקרים מסוימים בהם עלה ספק סביר לקיום עבירת התנועה.

 

מה צפוי לנהג לאחר הזמנה לדין על נהיגה ברכב שטח בכביש?

נהיגה בשטח רכב בכביש מחייבת גם השלכות שונות בניהן מלבד נקודות תעבורה, נהיה חייבים גם בהגעה לדין. בעת קבלת הדו"ח נקבל את ההזמנה לדין, לבית משפט לתעבורה. במהלך המשפט עצמו, נעבור כמה שלבים:

  • ייעוץ עם עורך דין – לפני הגעה למשפט נתייעץ עם עורך דין תנועה, חשוב לשכור עורך דין בקיא שיסייע כמה שיותר טוב בליווי והיערכות לקראת המשפט.
  • בתחילת המשפט, השופט יקריא תחילה את העבירה בה אנחנו אשמים. אנחנו בעזרת עורך דין מומחה המנוסה בעולם התעבורה והדרכתו – נגיב אם אנחנו מודים באשמה או כופרים. 
  • במידה ואנחנו כופרים באשמה, המשפט יעבור למעבר על הראיות עם כלל העדים שהיו באירוע כולל השוטרים שנתנו את הדו"ח.
  • תוצאות המשפט יכולות להיות מגוונות בהתאם לטענות והממצאים העלו בו. כך ניתן לקבל עונשים חמורים במיוחד שיכולים להגיע לפסילת רישיון בפועל, אך גם ניתן להביא לביטול הדו"ח והאישום, או לסגור פשרה בה נצטרך כן לשלם קנס כספי, אך ללא נקודות תעבורה. התוצאות מגוונות וישתנו בהתאם לכל מקרהו מקרה. היערכות יחד עם עורך דין תוכל לסייע לכוון את תוצאות המשפט לתוצאות הרצויות לנו.
המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה