העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל

אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל מהווה עבירת תנועה חמורה ומסכנת חיים. הצורך לעצור לפני מפגש מסילת ברזל מבטיח את הבטיחות ואת המשך החיים הבריא והתקין הן שלנו ושל הנמצאים ברכב שלנו, והן את הרכבים וכלי התחבורה מסביבנו. בהתאם, גם העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל הוא חמור ובעייתי. לפניכם הכל על העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל.

מה הסכנה והחומרה בעבירת אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל?

אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל, היא עבירת תנועה שקיימות לה בחוק התעבורה מספר דרגות חומרה לפי דרגת הסיכון וחומרת העבירה. אי עצירה לפני עצירת מסילת ברזל היא עבירה חמורה בעיקר בגלל ההשלכות הקטלניות שלה. חוק העצירה לפני מפגש מסילת ברזל נועד להגן על חיי הנוהגים והנמצאים ברכב ובכביש, ומעבר עליו עשוי לגרור תוצאות אכזריות במיוחד.

 

מה העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל?

העונשים על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל מתחלקים לפי סוג העבירה ודרגת החומרה שלו לפי החוק. לפניכם סוגי העבירות בחוק זה, והעונשים עליהם:

  • אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל כשיש אור אזהרה שאוסר נסיעה – העבירה נוגעת לאי עצירה של הרכב לפני מפגש מסילת ברזל בעת שהיש אות אזהרה על הגעת רכבת והבהוב אדום שאוסר על המשך נסיעה בדרך. ההשלכות לעבירה כזו יהיו הזמנה למשפט ושימוע בפני קצין משטרה, בהמשך לכך ייקבעו העונשים שעשויים להגיע לפסילת רישיון ו- 8 נקודות תעבורה.
  • אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל בעת שהמחסום נע – העבירה נוגעת לאי עצירה של הרכב בעת שיש מחסום שסוגר או נע לכדי סגירה או פתיחה של הדרך. הנסיעה בדרך מותרת רק כאשר המחסום פתוח ולא זז כלל. ההשלכות לעבירה זו יהיו הזמנה למשפט, לשימוע על ידי קצין משטרה, וכן לרוב גם פסילת רישיון, צו אישור שימוש ברכב ו- 8 נקודות תעבורה.
  • אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל כשלידו תמרור המורה עצור – רכב שנוסע בדרך של מפגש מסילת ברזל בלי ציות לתמרור העצור ובלי עצירה לפני המשך הדרך, יזומן למשפט ויקבל גם 8 נקודות תעבורה.

 

כיצד עורך דין מסייע במקרים של אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל?

עורך דין תעבורה, מסייע בכל שנה לעשרות מקרים של נהגים שהואשמו באי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל. מדובר בסיטואציה בה כדאי ומומלץ לפנות לעורך דין תעבורה – הן כי העבירה והעונשים לה חמורים במיוחד וחשוב להסתייע בכל העזרה שניתן לקבל כדי לבטל ולהקל על הסיטואציה, והן כי יש הבדלים רבים בין האישומים השונים בתוך התקנה, וניתן רבות להקל על העונש ולהביא לשינוי האישום עם הניסיון המתאים וההכרות המעמיקה עם החוק.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד​, אנחנו כאן

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם