לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל

אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל מהווה עבירת תנועה חמורה ומסכנת חיים. הצורך לעצור לפני מפגש מסילת ברזל מבטיח את הבטיחות ואת המשך החיים הבריא והתקין הן שלנו ושל הנמצאים ברכב שלנו, והן את הרכבים וכלי התחבורה מסביבנו. בהתאם, גם העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל הוא חמור ובעייתי. לפניכם הכל על העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל.

מה הסכנה והחומרה בעבירת אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל?

אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל, היא עבירת תנועה שקיימות לה בחוק התעבורה מספר דרגות חומרה לפי דרגת הסיכון וחומרת העבירה. אי עצירה לפני עצירת מסילת ברזל היא עבירה חמורה בעיקר בגלל ההשלכות הקטלניות שלה. חוק העצירה לפני מפגש מסילת ברזל נועד להגן על חיי הנוהגים והנמצאים ברכב ובכביש, ומעבר עליו עשוי לגרור תוצאות אכזריות במיוחד.

העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל
העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל

מה העונש על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל?

העונשים על אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל מתחלקים לפי סוג העבירה ודרגת החומרה שלו לפי החוק. לפניכם סוגי העבירות בחוק זה, והעונשים עליהם:

  • אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל כשיש אור אזהרה שאוסר נסיעה – העבירה נוגעת לאי עצירה של הרכב לפני מפגש מסילת ברזל בעת שהיש אות אזהרה על הגעת רכבת והבהוב אדום שאוסר על המשך נסיעה בדרך. ההשלכות לעבירה כזו יהיו הזמנה למשפט ושימוע בפני קצין משטרה, בהמשך לכך ייקבעו העונשים שעשויים להגיע לפסילת רישיון ו- 8 נקודות תעבורה.
  • אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל בעת שהמחסום נע – העבירה נוגעת לאי עצירה של הרכב בעת שיש מחסום שסוגר או נע לכדי סגירה או פתיחה של הדרך. הנסיעה בדרך מותרת רק כאשר המחסום פתוח ולא זז כלל. ההשלכות לעבירה זו יהיו הזמנה למשפט, לשימוע על ידי קצין משטרה, וכן לרוב גם פסילת רישיון, צו אישור שימוש ברכב ו- 8 נקודות תעבורה.
  • אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל כשלידו תמרור המורה עצור – רכב שנוסע בדרך של מפגש מסילת ברזל בלי ציות לתמרור העצור ובלי עצירה לפני המשך הדרך, יזומן למשפט ויקבל גם 8 נקודות תעבורה.

 

כיצד עורך דין מסייע במקרים של אי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל?

עורך דין תעבורה, מסייע בכל שנה לעשרות מקרים של נהגים שהואשמו באי עצירה לפני מפגש מסילת ברזל. מדובר בסיטואציה בה כדאי ומומלץ לפנות לעורך דין תעבורה – הן כי העבירה והעונשים לה חמורים במיוחד וחשוב להסתייע בכל העזרה שניתן לקבל כדי לבטל ולהקל על הסיטואציה, והן כי יש הבדלים רבים בין האישומים השונים בתוך התקנה, וניתן רבות להקל על העונש ולהביא לשינוי האישום עם הניסיון המתאים וההכרות המעמיקה עם החוק.

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה