לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

כיצד ביהמ"ש תעבורה מתייחס לעבירת נהיגה בזמן פסילה?

בזמן פסילת רישיון, כמובן ואסור בתכלית האיסור לנהוג, ומדובר בעבירה חמורה מאד שבית המשפט מתייחס אליה בחומרה וביד קשה. פסילות רישיון הן למעשה עונשים חמורים שניתנים לנהגים שביצעו עבירות תנועה חמורות, או מספר רב של עבירות בזמן קצר. לכן, על אחת כמה וכמה נהיגה בלתי חוקית תוך התעלמות מן פסילת הרישיון שחלה עלינו – היא בעייתית ותגרור השלכות משמעותיות וחריפות. לפניכם הכל על כיצד ביהמ"ש תעבורה מתייחס לעבירת נהיגה בזמן פסילה?

מה החומרה של עבירת נהיגה בזמן פסילה?

עבירת נהיגה בזמן פסילת רישיון היא אחת מהעבירות החמורות שיש במשפט התעבורה הישראלי, בהתאם גם העונשים וההשלכות הם משמעותיים וחמורים. ברוב המקרים בהם נהגים נתפסים בנהיגה בעת של פסילת או שלילת רישיון – העונשים הם חמורים ויכולים להגיע לא פעם למאסר בפועל. לעומת מגוון עבירות אחרות שגוררות קנס ונקודות בלבד, כאן כבר יהיה דיון על מאסר ומכאן ברורה החומרה של עבירות כאלו.

כיצד ביהמ"ש תעבורה מתייחס לעבירת נהיגה בזמן פסילה?
כיצד ביהמ"ש תעבורה מתייחס לעבירת נהיגה בזמן פסילה?

כיצד בית המשפט מתייחס לעבירות פסילת רישיון?

נהיגה ללא רישיון או לאחר פסילה של הרישיון, ובכל מקרה ללא רישיון תקף – היא נהיגה שבית המשפט לתעבורה תופס כחמורה ומסכנת במיוחד. נהיגה ללא רישיון מבחינת בית המשפט לתעבורה, היא נהיגה ללא כישורי נהיגה מתאימים ותוך סיכון אדיר של שאר בני האדם בכביש. בית המשפט בוחר להחמיר עוד יותר עם עבירות כאלו בכך שמעניש פעמים רבות גם את האדם שהרכב שלו, ושהעניק לנהג שביצע את העבירה, את הרכב למרות שאין לו רישיון תקף.

 

מה המענה וההשלכות לנהיגה בזמן פסילת רישיון?

בעקבות החומרה הרבה שדיני התעבורה הישראלי מייחסים לעבירות נהיגה ללא רישיון או לאחר פסילת רישיון – ההשלכות הן קשות ונהגים שנתפסו בגין עבירות כאלה, צריכים לפנות לעורך דין כדי להימנע ממענה חמור במיוחד. תביעות כנגד נהגים שנהגו ללא רישיון ולאחר פסילת רישיון, מסתיימות בסכומי עתק, וכן בעונש של כ- 3 שנים בפועל. לא קיימות עבירות תנועה רבות שגוררות מאסר בפועל – ומכך שעבירת נהיגה לאחר פסילה גוררת מאסר בפועל, ניתן לראות רבות על החומרה שבה בית המשפט לתעבורה מייחס לסיטואציות מסוכנות שכאלו.

 

האם ניתן להקל את העונש לאחר נהיגה בזמן פסילה?

מאחר ודיני התעבורה מייחסים משמעות וחומרה רבה לעבירות נהיגה בזמן פסילה – גם הקלה על העונש לא תהיה פשוטה, ויש כאן צורך בעורך דין תעבורה מנוסה המתמחה בתחום זה, כדאי לטעון לטובת הנהג שביצע את העבירה ולנסות להקל על העונש ולו במעט. העונשים בגין עבירת נהיגה בזמן פסילת רישיון הם חמורים, וכדי להימנע מקנסות אדירים ש לסכומי עתק, וממאסר בפועל לשנים הקרובות – אתם צריכים את עורכי הדין המנוסים ביותר לצדכם, כדי להוציא אתכם מהסיטואציה הזו בצורה הטובה ביותר וללא מאסר ומאות אלפי שקלים לשלם.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה