לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

למה חשוב לדאוג לביטוח חובה?

ביטוח חובה הוא ביטוח שחשוב לדאוג לו גם מאחר והוא חובה לכל נהג בישראל ואסור לנהוג בלעדיו מבחינה חוקית – אך גם בגלל הערך הרב שלו בהגנה על חיינו וגופינו במקרים של תאונות ופציעות ברכב. ישנם מספר דברים חשובים שכדאי להכיר לפני שאנחנו ניגשים לחתום על ביטוח לרכב, ולהבין איזה ביטוח כדאי לעשות – לפניכם הכל על למה חשוב לדאוג לביטוח חובה?

מה הוא ביטוח חובה ומה כולל?

ביטוח חובה הוא ביטוח שכשמו כן הוא, חובה לעשות אותו לפי החוק בישראל ואין כאן בחירה האם לבצע אותו או לא כמו בביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג'. ביטוח החובה, לא מבטח את הרכב שלנו למעשה אלא את הנהג והנוסעים בו – וכך במקרה של תאונות דרכים או פציעות מ- עבירות תנועה חמורות אחרות, ביטוח החובה יהיה זה שיכסה את הטיפול הרפואי שנגרם לנמצאים ברכב כתוצאה מכך. הביטוח כולל כיסוי לפציעות ונזקי גוף ונפש ואינו מוגבל בסכום הביטוח, כלומר מדובר בטיפול רפואי שאינו מוגבל בסכום גג וזה אחד מיתרונותיו הגדולים.

 

מה החשיבות של ביטוח החובה?

  • ציות לחוק – ראשית, ביטוח חובה הוא חשוב והכרחי לכל נהג ובעל רכב בעיקר בגלל שמדובר בביטוח חובה שאין לנהוג בלעדיו. נהיגה ללא ביטוח חובה, היא עבירה על החוק והנוהגים ללא ביטוח, יהיו צפויים לעונשים והשלכות בעייתיות בהתאם למקרה – החל מקנס בלבד ועד פסילת רישיון למספר חודשים.
  • ההגנה שלנו – ביטוח חובה הוא ההגנה שלנו ולמרות שנראה שיש לרכב מספר רב של ביטוחים וכיסויים, הוא הכיסוי היחיד שמגן על הגוף שלנו ולא על הרכב. בעוד וביטוח צד ג' וביטוח מקיף דואגים לנזקי הרכב עצמו, ביטוח החובה הוא היחיד שמכסה נזקי גוף ונפש וטיפול רפואי לאחר פציעות.

למה חשוב לדאוג לביטוח חובה?
למה חשוב לדאוג לביטוח חובה?

מה ההשלכות והסכנות של נהיגה ללא ביטוח חובה?

  • נהיגה ללא ביטוח חובה מסוכנת גם בגלל שאנחנו עשויים להיתפס על ידי משטרה, ולקבל עונשים חמורים – שכן לרוב נהיגה ללא ביטוח חובה תגרור זימון לבית משפט, קנס, ולעיתים גם פסילת רישיון לתקופה מוגבלת. חשוב להכיר שמי שנושא בעונש הוא לא תמיד הנהג אלא גם בעל הרכב, שנתן לנהג ללא ביטוח חובה על הרכב לנהוג בו.
  • השלכות וסכנות נוספות של נהיגה ללא ביטוח חובה, הן שבמקרים בהם ניפצע חלילה, או נגרום נזק גופני לאחרים – לא יהיה לנו את חברת הביטוח לצדנו ונצטרך לכסות את הנזקים כולם בעצמנו, הוצאה כלכלית כבדה שרבים לא יכולים תמיד לעמוד בה.

 

נהגתי ללא ביטוח חובה ונתפסתי – מה לעשות?

במקרה בו נהגתם בלי ביטוח חובה על הרכב ונתקלתם במשטרה, ככל הנראה אתם צפויים לקבל זימון לבית המשפט, שם אירועי המקרה יעלו לדיון ולסופם יתקבלו הכרעה ועונשים. מאחר ומקרים רבים של נהיגה ללא ביטוח חובה מסתיימים בפסילת רישיון לשנה ומעבר לכך, חשוב לקבל ייצוג וסיוע של עורך דין, ולצאת מהסיטואציה בצורה המיטבית עם כל הידע והליווי הנדרש.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה