לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה העונש על עבירות של הפרעה לתנועה?

עבירות של הפרעה לתנועה הן עבירות די נפוצות שאין להן בדיוק הגדרה או מקרים ברורים שכן מדובר בתחום שרבים מפרשים באופן שונה. הפרעה לתנועה עשויה להיות כל הפרעה שהרכב שלנו גרם לתנועה ולשאר נהגי הרכבים בכביש – ולכן היא פתוחה לכמה פרשנויות ונגרמת מהרבה סיבות. כדאי להבין יותר על העבירה ועל העונש הקבוע שלה, לפניכם הכל על מה העונש על עבירות של הפרעה לתנועה.

איך מוגדרת עבירה של הפרעה לתנועה?

עבירה של הפרעה לתנועה מוגדרת בחוק באופן די מעורפל ולכן כל שוטר ופקח יכולים לחשוב לנכון שמדובר בהפרעה לתנועה, והתחום הזה הוא די פתוח וחסר גבולו. בעקרון לפי התקנה בחוק, הפרעה לתנועה היא כל עצירה, חניה או העמדה של רכב באופן שמעכב את התנועה, מסתיר תמרור, וכדומה. מאחר וההגדרה הזו היא די רחבה מקרים רבים נכנסים תחתה, וחשוב להכירה באופן מעמיק כדי להימנע ממנו ולדעת מה עומד לפניכם.

מה העונש על עבירות של הפרעה לתנועה?
מה העונש על עבירות של הפרעה לתנועה?

אילו מקרים למשל נחשבים לעבירת הפרעה לתנועה?

כדי לעשות קצת סדר ולהבהיר לפניכם מה בדיוק נחשב לעבירת הפרעה לתנועה ומה לא, הבאנו לפניכם כמה דוגמאות שכן נחשבות להפרעה לתנועה, ושאין עליהן עוררין. כך תוכלו להבין האם המקרה שלכם הוא אכן הפרעה לתנועה, ומאילו מקרים כדאי להיזהר:

  • נסיעה איטית מדי שלא מותאמת לתנאי הדרך.
  • חניה במקום אסור שמפריע למכוניות לעבור ברחוב הצר.
  • מעבר מסוכן ותדיר מדי בין נתיבים בכביש.
  • עמדת הרכב בצד הדרך, במקום שמפריע לשאר הנהגים לעבור עם רכבם.
  • חניה באופן שמסתיר את התמרור ומפריע להולכי הרגל לחזות בו.

 

מה העונש של עבירות הפרעה לתנועה?

העונש הממוצע והנפוץ ביותר שנהוג לתת לנהגים המואשמים בעבירת הפרעה לתנועה, הוא עונש של 500 ₪, ו4 נקודות תעבורה. כמובן שבעזרת הגעה לבית משפט, הגשת ערעור או ניסיון למחוק את העבירה, העונש יכול לפחות ואף להתבטל בהתאם לסיטואציה שלכם. אחרי הכל מדובר בעבירה די מעורפלת שכל מקרה יכול להיחשב ככזה לפי שיקול דעתו של השוטר – ולכן ניתן לא פעם, לערער עליה ולעקוף אותה.

 

האם אפשר לערער ולמחוק עבירת הפרעה לתנועה?

עבירות הפרעה לתנועה הן לא תמיד ברורות ומוצדקות לעיני רבים מכמה סיבות. ראשית, מדובר בעבירות שלא מגדירות מקרים ברורים החקוקים בחוק, וכך מסתמכות על מקרים סובייקטיביים ולא עקביים. מעבר לכך, לרוב מדובר בשיקול דעת רגעי של הפקח או השוטר באופן פרטני ואין מדובר באיסור הגורף ומקובל בחוק. לכן הפנייה והעתירה לביטול דו"ח הפרעה לתנועה והערעור עליו, הן נפוצות במיוחד. בזכות עורך דין תעבורה המתמחה בעולם זה ואשר רכש ניסיון והבנה בתקדימים ובדיני התחום, תוכלו להגיש עתירה מנומקת, עם כל הטיעונים המקובלים והנדרשים, שיוכלו לסייע לכם לבטל או להפחית את עונשי העבירה של הפרעה לתנועה.

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה