בגין אלו עבירות תעבורה ניתן לעצור אדם עד תום ההליכים

מעצר עד תום הליכים, הוא עניין די רציני וקיצוני שניתן לרוב בעבירות פליליות בהן יש חשש שהנאשם יבצע עבירות נוספות ויסכן את סביבתו. למעשה, גם בעולם התעבורה יש אפשרות לעצור אדם עד תום הליכים במידה והוא מהווה סכנה לסביבה והתביעה רואה בכך צורך. אך מתי משתמשים בהליך כה קיצוני ובאילו עבירות תנועה הוא יכול להינתן? לפניכם הכל על בגין אלו עבירות תעבורה ניתן לעצור אדם עד תום ההליכים.

באילו עבירות תנועה הנהג עשוי להיות נתון למעצר עד תום הליכים?

מעצר עד תום הליכים הוא הוא הליך שהתביעה נוהגת להשתמש בו רק במקרים חמורים, בסיטואציות שלראייתה, הנהג עומד לסכן את הסביבה וחשוב שיהיה במעצר עד תום ההליכים. בעוד ובעבירות קלות בעולם התנועה לא ישתמשו בו – ישנן עבירות תנועה חמורות בגינן מעצר עד תום הליכים עשוי להתבקש, לפניכם חלק מהן:

 

מתי מותר לבית המשפט להורות על מעצר עד תום הליכים?

בית המשפט לא יכול להורות לכל אדם להיכנס למעצר עד תום הליכים ומאחר ומדובר בהליך בעייתי שפוגע משמעותית בזכויות הנהג, ובעצם גורם לו לשבת במאסר למרות שעוד לא הסתיים המשפט, ישנם קריטריונים שרק בקיומם, רשאי בית המשפט להורות על מעצר עד תום ההליכים:

  • קיומו של כתב אישום – הקריטריון הראשון שחייב להיות כדי שיהיה ניתן להורות על מעצר עד תום הליכים הוא קיום כתב אישום כנגד הנאשם. 
  • עילה למעצר מלא – כדי לעצור נהג באופן הרמטי בבית הכלא עד תום ההליכים, חייבת להיות לבית המשפט סיבה לעשות זאת. למשל, אם מדובר בנהג שמסוכן לסביבה ועשוי לפגוע בה. או במקרים בהם יש חשד סביר שהנהג עומד להימלט מהארץ, ועוד עילות רבות שאפשריות להצדקת מעצר עד תום הליכים.
  • ראיות כדי להורות על מעצר עד תום הליכים, חייב בית המשפט להסתמך על ראיות כלשהן ורק כאשר יש ראיות הוא רשאי לעשות כאן. כמובן שכאן הכל לכאורה, שכן הנאשם עוד לא באמת אשם והמשפט עוד לא נגמר.
  • לא קיימת חלופת מעצר מיטבית – חלופת מעצר יכול להיות מעצר ביתי, ועוד רבים. במקרים בהם אין אפשרויות מתאימות לחלופות מעצר, רשאי בית המשפט להורות על מעצר עד תום הליכים.

 

האם מעצר עד תום הליכים נפוץ בעבירות תנועה?

עבירות תנועה הן בהחלט עבירות מסוכנות ועיתים חמורות במיוחד, אך רבות בית המשפט מעדיף שלא להשתמש במעצר עד תום הליכים, ומדובר במקרים קיצוניים במיוחד בהם האופציה הזו כן תעלה על השולחן. לרוב, יעדיף בית המשפט לשלוח את הנהג הנאשם לחלופות מעצר כמו מעצר ביתי מלא או חלקי, וכדומה.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד​, אנחנו כאן

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים וכן, בוחני תנועה יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון! 

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם