נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף

נהיגה ללא רישיון נהיגה

נהיגה ללא רישיון נהיגה הינה עבירת תנועה חמורה ביותר, בגין הסכנה הממשית לביטחונם של משתמשי הדרך השונים. חשוב להבין כי רישיון נהיגה תקף מהווה אסמכתה לכך שהנהג כשיר לעלות על ההגה ולבצע נהיגה בטוחה. נהיגה ללא רישיון עשויה להתרחש במספר מצבים שונים:

  1. נהיגה ללא רישיון – לא הוצא מעולם
  2. נהיגה בזמן פסילה 
  3. נהיגה ללא רישיון בתוקף

בהתאם לכך, נהג שיימצא נוהג ללא רישיון נהיגה בגין אחד מהמצבים הללו, מבצע עבירת תנועה חמורה ועל כן יוגש כנגדו כתב אישום חמור בגין כך. כיום, בתי המשפט לתעבורה נוקטים ביד נוקשה עם נהגים הנאשמים בביצוע עבירת נהיגה ללא רישיון, כאשר מתחם העונשים נע מקנס כספי ועד למאסר בפועל. 

נהיגה ללא רישיון, קטין 

נהיגה ללא רישיון בקרב קטינים הינה עבירה חמורה!!! חשוב להבין כי כל אדם אשר מעוניין להוציא רישיון נהיגה, נדרש לעבור הליך הכולל: מילוי טפסים רפואיים, מעבר בהצלחה של מבחן התיאוריה, שיעורי נהיגה, מבחן פנימי וכן ביצוע טסט. כאשר קטין בוחר לעלות על ההגה, הוא מהווה סכנה ממשית לבטיחותם של משתמשי הדרך השונים וכך גם לעצמו, מכיוון שאין ברשותו את כל הכלים הנדרשים לנהיגה בטוחה. 

נהיגה ללא רישיון בתוקף, תיק שהתנהל במשרדנו 

אמיר (שם בדוי) נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה תקף ביולי 2020. השוטר שתפס אותו, נתן לו הזמנה לדין וכתב אישום חמור על כך שנהג ברכב בזמן שרישיון הנהיגה שלו פקע לפני למעלה משנתיים. זו עבירה חמורה בשם נהיגה ללא רישיון בתוקף

הזימון לבית המשפט

אמיר הוזמן לדיון בנובמבר 2020 בבית המשפט לתעבורה בעכו אך בחר שלא להתייצב לדיון.

בדיון זה, שנערך ללא נוכחות הנאשם, ביקשה המדינה להרשיע את אמיר בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום ולגזור עליו עונש של פסילת רישיון הנהיגה, פסילה על תנאי וקנס.

למזלו של אמיר, בית המשפט קבע את התיק לדיון בבקשת המאשימה ונתן לאמיר הזדמנות נוספת להגן על עצמו.

פניה למשרד עורכי דין תעבורה לייצוג בעבירת נהיגה ללא רישיון

בשלב זה, פנה אמיר למשרדנו לעזרה. התייצבנו לדיון בבקשה וביקשנו מבית המשפט לדחות את בקשת המאשימה ולאפשר לנו לצלם את חומר הראיות ע"מ לנהל מו"מ עם המאשימה. השופטת לא אהבה את בקשתנו והביעה את חוסר שביעות רצונה מכך באומרה לתובע "היינו צריכים לסיים איתו בדיון הקודם".

המאשימה עמדה על בקשתה, להרשיע את הנאשם ולגזור עליו 3 חודשי פסילה, קנס ותנאי.
בית המשפט איפשר לנו דחייה אחרונה.

לאחר עבודה מאומצת, אמיר חידש את רישיון נהיגה שלו. כעת, נותר רק לדאוג שרישיונו לא יפסל בהליך זה.

בסופו של דבר, הצלחנו לשכנע את המאשימה לוותר על כל רכיבי הענישה ולהטיל על אמיר קנס כספי בלבד! התיק הסתיים בעונש של קנס בסך 1,500 ש"ח, ללא פסילה רישיון וללא פסילה על תנאי!

אמיר הבין היטב את החשיבות של ייצוג ע״י עורך דין תעבורה. בהליכים המתנהלים בבית המשפט – רישיון הנהיגה שלכם בסיכון! כדאי לפנות לעזרה בהקדם האפשרי.

להמשך קריאה על בעבירת נהיגה ללא רישיון

הודעה ובקשה לגזירת דין בהעדר
הודעה ובקשה לגזירת דין בהעדר
הזמנה לדין וכתב אישום
הזמנה לדין וכתב אישום
פסק דין נהיגה ללא רישיון
פסק דין נהיגה ללא רישיון

 

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
אפשר לעזור גם לך!​
אל תתמודד לבד​, אנחנו כאן

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה צוות של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עורכי דין לתעבורה ותאונות דרכים יוצאי פרקליטות, וכן בוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון!

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
חייגו או השאירו את פרטיכם