לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

עבירת נסיעה על המדרכה – העונשים הקבועים בחוק

עבירות תנועה, חמורות או קלות, הינן דבר אשר עלול לפגוש את כולנו בדרך זו או אחרת. בניגוד לעבירות רבות בחוק, אשר רובנו לא נהיה אשמים בהם ברוב המקרים (כגון גניבה או אף חמורות יותר), כמעט כולנו עלולים להיעצר בכל יום על עבירה אשר קשורה בכלי הרכב שלנו – מכונית, אופנוע, קורקינט חשמלי ועוד. דוגמא לאחת כזו, הנה נסיעה על המדרכה עם כלי רכב ושינוע. לפניכם הכל על עבירת נסיעה על המדרכה – העונשים הקבועים בחוק.

עבירת נסיעה על המדרכה – העונשים הקבועים בחוק
עבירת נסיעה על המדרכה – העונשים הקבועים בחוק

מהי עבירת נסיעה על המדרכה?

על פי החוק, לא ניתן לנסוע על המדרכה בשום סוג של כלי רכב, כאשר קורקינט חשמלי ואופניים רגילים וחשמליים נכללים. הסיבה היחידה שבגינה ניתן לעשות זאת, היא כאשר חוצים את המדרכה, למשל על מנת להגיע לחצר או חניון. את החציה ניתן לעשות עם אופנוע, קורקינט או אופניים (רגילים או חשמליים). כמו גם עבירות תנועה נוספות, פעולה זו עלולה לגרום לקנס ואף נקודות.

עבירת נסיעה על המדרכה - העונשים הקבועים בחוק - uliel

מה העונשים על פי החוק לעבירת נסיעה על המדרכה?

העונש הקבוע בחוק על עבירת תנועה זו הוא קנס של כ- 250 ש"ח וארבע נקודות. עונש זה יכול אכן יכול להיחשב ככבד ועולה השאלה, האם ניתן לערער עליו או לפחות למזער אותו.

 

מה ניתן לעשות לאחר קבלת העונש?

כאשר אנו נתקלים באישום וקנס על נהיגה על המדרכה, ישנן מספר ברירות לנהג המואשם:

  1. בקשה להישפט.
  2. לנסות ולהמיר את העונש לאזהרה בלבד, ללא הצורך לשלם וללא התווספות של שתי נקודות החובה.
  3. לקבל אותו כמו שהוא.

עבירת נסיעה על המדרכה - העונשים הקבועים בחוק - uliel

בקשה להישפט

באופציה הראשונה, אנו לא מודים בעבירה ולא מקבלים את גזירת העונש, אלא רוצים משפט הוגן במקום. בעיה אשר עלולה להיווצר במצב זה היא שלשופט יש את הזכות להחמיר את העונש. היתרון כאן הוא שאנחנו יכולים לשכור עורך דין המתמצא בדיני תעבורה, וכך הוא יוכל למנוע מאתנו את הכאב של קנס ונקודות תעבורה לחובתנו. כמובן ומומלץ להתייעץ עם עורך דין עוד לפני הבקשה להישפט.

 

המרת העונש

באופציה זו, אנו שואפים להמיר את העונשים המפורטים עד לכדי אזהרה בלבד. דבר זה אינו פשוט כמו שנשמע, ויש צורך בעורך דין מקצועי שיסייע בתהליך ויגביר את הסיכויים לנצח ולהיטיב עם המצב.

 

קבלת העונש

אם אינכם מעוניינים להתעסק עם הליך המשפט והערעור ומוכנים לקבל את הגזירה כפי שהיא ולסיים עם העניין – כמובן שניתן פשוט לשלם את הקנס כנדרש. בעצם תשלום הקנס אתם מודים באשמה, נקודות החובה יתווספו לרישיונכם וכל עוד לא תקבלו עוד נקודות בעתיד, אלה ההשלכות בעת זו.

 

לסיכום

כאשר נוסעים על מדרכה ולא על מנת לחצות אותה, זו היא עבירת תנועה בכל מקרה וכלי רכב. העונש עליה הוא קנס ואף שתי נקודות לרישיון. על העונש ניתן לבקש משפט או לנסות להמיר אותו לאזהרה, ומומלץ להתייעץ עם עורך דין, כדי שיוכל לשקף עבורנו את המצב ואת אופציות הפעולה העדיפות.

המחבר
Picture of עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה