072-371-8608

החלפת פרטים אחרי תאונה

לצערנו הרב, תאונות דרכים מתרחשות מדי יום ביומו ועל כן קיימת חשיבות מרבית להבין מה נדרש מן הנהגים בסיטואציה זו. חשוב להבין כי היא תאונה בפני עצמה היא טראומתית הן לנהג הפוגע והן לנפגע, ובהתאם לכך עשויים כלל המעורבים בתאונה שלא לדעת כיצד עליהם לפעול. בעת מעורבות בתאונת דרכים קלה, יש לבצע החלפת פרטים אחרי תאונה עם נהג של הרכב השני, מכיוון שפרטים אלה יידרשו בשלב הגשת התביעה. אילו פרטים נדרשים הנהגים להחליף? מה קורה במצב בו לא הוחלפו פרטים מלאים? כל אלו ועוד במאמר המלא.

 

האם קיימת חובה בעניין החלפת פרטים אחרי תאונה?

במקרה שנהג מעורב בתאונה, חלה עליו החובה למסור את פרטיו למעורבים, ובהתאם לכך גם זכותו לקבל מהם את פרטיהם. במקרה שקיימת דרישה לעניין מסירת הפרטים, נדרש הנהג למסור את פרטיו ולהיענות לבקשה, אך גם במקרה בו לא התבקש הנהג למסור את פרטיו, הוא עדיין מצופה לתת את הפרטים הרלוונטיים למעורבים. במקרה של סירוב, צפוי הנהג לקבלת כתב אישום עם סעיף בעניין סירובו, וכאשר יובא הנושא הנ"ל לבית המשפט לתעבורה, צפוי בעל הרכב לענישה מחמירה!.

 

החלפת פרטים אחרי תאונה – אילו פרטים נדרשים הנהגים להחליף במועד התאונה?

במקרה של תאונה, נדרשים המעורבים להחליף את פרטיהם לרבות: סוג הרכב, שם היצרן, צבע הרכב, מספר הרישוי, שנת ייצור, פוליסת ביטוח, שם מלא, מספר טלפון, כתובת וכן הלאה. בנוסף, מומלץ גם לתעד את זירת התאונה ע"י תמונות או סרטונים, בדגש על תצלום מקיף של הרכב והתוצאה שהתרחשה. חשוב לדעת כי מסירת פרטים היא אינה מהווה הודאה באשמה, ולכן אין מה לחשוש כלל ממסירת פרטים אלו. מעורבים בתאונה? נדרשים למסור פרטים? קבלו מאיתנו דוגמא לטופס לצורך החלפת פרטים:

פרטי הנהג הפוגע

פרטי הרכב

פרטי פוליסת הביטוח, מקיף / חובה / צד שלישי

שם חברת הביטוח:

שם מלא של הנהג(לוודא האם הוא בעל הרכב, אם לא יש לדרוש את פרטיו של בעל הרכב בנוסף: צבע הרכב: מספר תעודת זהות: מספר פוליסה:
מספר טלפון נייד: מספר רישוי: תיאור הנזק: מומלץ לפרט ככל הניתן.
כתובת מגורים: שנת יצור: מומלץ לתעד את זירת התאונה לרבות: תצלומים וסרטונים של הרכב/ים הנפגע/ים, עדי ראייה, תצלום הכביש וכן הלאה.

 

 

החלפת פרטים אחרי תאונה – טיפים בנושא

במקרה שהייתם מעורבים בתאונת דרכים, קבלו מאיתנו מספר טיפים אשר עשויים לעזור בסיטואציה הנוכחית:

  • נסו להימנע מביצוע פעולות מתוך לחץ.
  • הקפידו לתעד את זירת התאונה לרבות: תצלומים של הרכב, סרטונים של זירת התאונה וכיוצא בזה.
  • במקרה שהיו עדי ראייה במקום יש לבקש את פרטיהם – שם מלא ומספר טלפון, בכדי שיסייעו לכם בעת הצורך.
  • אם המצב מאפשר זאת, בד"כ בתאונות קלות, החליפו פרטים עם כלל המעורבים בתאונה, לרבות: שם מלא, טלפון, פוליסת ביטוח, מספר רישוי, וכן הלאה.
  • אל תסרבו להחלפת פרטים. רבים נוטים לחשוב שעצם העברת הפרטים מהווה הודאה באשמה אך אין כך הדבר! החלפת הפרטים הוא תנאי הכרחי שיש לבצע לאחר התרחשות תאונה.
  • במקרה שמדובר בנזק רכושי בלבד אינכם נדרשים לערב משטרה.

 

מעורבים בתאונה? תוהים לעצמכם מה עליכם לעשות? להלן ההליך הנדרש

במקרה בו אתם מעורבים בתאונת דרכים כאשר הנזק שנגרם בה הוא רכושי בלבד ולא גופני, הקפידו לבצע את ההליך הנ"ל:

 

הדלקת אורות חירום.

עצירה במקום בטוח רצוי בצד הכביש או אם קיים שול רחב המאפשר עצירה בדרך בין עירונית.

בדרך בין עירונית, נדרשים הנהגים ללבוש אפוד זוהר.

טרם יציאתכם מהרכב וודאו כי אכן הכביש פנוי. הציבו משולש אזהרה מאחורי הרכב במרחק של מינימום 100 מטרים ובמקום שניתן לראות. במקרה הצורך התקשרו למוקדי חירום והצלה:
משטרת ישראל 100
נתיבי ישראל 2120*
כביש 6 6113*

או

039081111

מנהרות הכרמל 5424*

או

046895424

החליפו פרטים עם המעורבים בתאונה במקרה בו הרכב ניזוק בצורה חמורה, הזמינו גורר. אל תיסעו על הרכב גם אם מתאפשר לכם.

 

במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print