עבודת הסניגור – ייצוג משפטי בתיקי תאונות דרכים

ייצוג משפטי בתיקי תאונות דרכים
תוכן עניינים

מי שהיה מעורב אי פעם בתאונת דרכים כבר יודע. בזמן שאתה עדיין המום מהתאונה שנקלעת אליה, מהמראות הקשים, מהפציעה שלך או שאתה שרוי בהלם מפציעות של מעורבים אחרים, מתחילה המשטרה במלאכתה ואוספת ממצאים מזירת התאונה. המשטרה חוקרת עדים ומעורבים, עורכת מדידות ומתעדת את הזירה בתמונות וסרטונים. לרוב, בוחן משטרה שנשלח לזירת התאונה הוא בוחן מיומן היטב ובעל ניסיון רב בטיפול התאונות דרכים ועליו לקבוע ע"פ הממצאים שראה בשטח מי אשם בתאונה.

מה קורה במהלך תאונת הדרכים

הנהג החשוד בגרימת התאונה נדרש להתמודד עם מסקנות הבוחן, לעיתים אך חודשים ארוכים לאחר מועד קרות התאונה, דבר המקשה מאוד על הגנתו. חלוף הזמן ממועד התאונה ועד למועד הגשת כתב האישום שם את הנהג בעמדת נחיתות בשל העובדה שייתכן שנעשו לא מעט שינויים בזירת התאונה במהלך התקופה שחלפה.

הזירה משתנה וקשה מאוד לבדוק את מסקנות הבוחן מבלי לבדוק את הזירה בזמן אמת. לכן, עורך דין תעבורה המקבל לידיו ייצוג נאשם בתאונת דרכים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום מתחיל את מלאכתו בעמדה נחותה מעמדת התביעה. עליו לבחון בשבע עיניים את כלל התמונות והסרטונים מהזירה ולנסות לאתר ממצאים שהבוחן לא ראה / התעלם.

הבעיה החמורה יותר היא שבלא מעט מקרים ממהרים בוחני המשטרה להגיע למסקנה שאם אירעה תאונה, כנראה שהנהג לא היה מספיק זהיר כדי למנוע אותה. מדובר בעניין פסול מכל וכל! עם כל העצב שבדבר, לא כל תאונה ניתנת למניעה ע"י הנהג הפוגע. לא בכל מצב יכול היה הנהג לצפות את הסכנה המתקרבת מבעוד מועד. יש תאונות בלתי נמנעות.

למה צריך עורך דין תאונות דרכים?

תפקידו העיקרי של עורך דין תאונות דרכים הוא לזהות את אותם מקרים, לשחזר, לפענח, לשכנע ולהסביר מדוע התאונה הייתה בלתי נמנעת. מדוע הנהג אותו הוא מייצג לא יכול היה למנוע את התאונה. כי תשומת ליבו של הנהג לא הייתה מוסטת בשום שלב וכי ככל הנראה ישנו גורם אחר שבגינו נגרמה התאונה. עו"ד תאונות דרכים חייב למצוא בחומר הראיות כשלים בעבודת הבוחן, ממצאים מהם התעלם, עדים שאותם לא חקר, גרסאות מעורבים שאינן מתיישבות זו עם זו ועוד בכדי לשכנע את בית המשפט בחפותו של הנהג. בכך שיש אפשרות סבירה אחרת לגרימת התאונה ושזו לא נגרמה עקב חוסר זהירות או חלילה עקב נהיגה רשלנית מצד הנהג.

בתאונות חמורות מאוד, ניתן להשתמש בהדמייה ממוחשבת על מנת להציג לבית המשפט בדרך משכנעת הסבר סביר להתרחשות התאונה, בשונה מהמתואר בכתב האישום. תפקיד הסנגור הוא להטיל ספק סביר בגרסת התביעה ואם יצליח להראות דרך אחרת להתרחשות התאונה זהו בהחלט יכול להיות הספק הסביר שיביא לזיכוי הנאשם.

עברתם תאונת דרכים? מידע חשוב שכדאי להכיר

ברור לכל כי אף אחד לא קם בבוקר ומתכנן להיות מעורב בתאונת דרכים. אבל ברגע שזה קרה, כדאי להיות מוכנים ומודעים לשלבים הבאים:

השוטר שמגיע לזירת התאונה מתחיל מיד בסדרת פעולות במטרה לבסס אשמה בגרימת התאונה. השוטר אמור לגבות מכלל המעורבים והעדים הצהרות ראשונות ופרטים. רוב האנשים כלל לא מבינים איזה משמעות יש לדבריהם בשלב זה. בל נשכח! מטרת השוטרים היא אחת – העמדה לדין פלילי!

ניתוח הממצאים ושחזור התאונה שמבוצע ע"י בוחן המשטרה הוא דבר מורכב. עורך דין תאונות דרכים יכול לסייע ולבדוק את מסקנות הבוחן בהתאם לממצאים שנאספו ותועדו מהזירה (כגון: סימני בלימה, מיקומי הרכבים לאחר התאונה, שברי זכוכיות ועוד). בתאונות בהם יש נפגעים עם חבלות של ממש, יכול עורך הדין להסתייע בבוחן תאונות דרכים מטעם ההגנה שבמקרה הצורך, ייתן חוות דעתו ויעיד לטובת הנאשם בבית המשפט.

חשיבות הפנייה לעו"ד מומחה בתאונות דרכים

הייתם מעורבים בתאונת דרכים מכל סוג שהוא? מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה ולקבל ייעוץ משפטי מהרגע הראשון בשל ההשלכות הרות הגורל שיכולות להיות לכל פליטת פה שלכם. עורך דין תאונות דרכים ילווה אתכם מרגע קרות התאונה ועד לסיום המשפט ככל ואכן יתנהל כזה. עורך דין תאונות דרכים ייעץ וידריך אתכם טרם חקירתכם במשטרה, יוודא שהמשטרה מטפלת, מתחקרת ומתעדת את כלל הפרטים הרלוונטיים בזמן אמת (יש ראיות שלא נשמרות אם לא פועלים בזמן כמו סרטוני אבטחה), ואם המשטרה לא פעלה כראוי, ידע עורך דין תאונות דרכים לעשות שימוש במחדלי החקירה לטובתכם.

בכל תאונה פנו למשרד עו"ד תאונות דרכים יערית אוליאל

קיים סיכוי סביר כי כל תאונה עם נפגעים תגיע בסופו של יום לבית המשפט. ברגע הראשון אתם בכלל לא בטוחים באשמתכם ולכן לא רואים את הצורך להסתייע בעורך דין לתאונות דרכים. חשוב להבין, לכל מילה שלכם ולכל מעשה שלכם מרגע קרות התאונה יש השפעה על ההחלטה האם להגיש נגדכם כתב אישום ובגין אלו עבירות. גם אם בפועל אתם לא הייתם אשמים בתאונה. עו"ד תאונות דרכים ידע להסביר, להדריך, לכוון ולהרגיע אתכם ולדאוג שתנהגו כחוק.

ייצוג משפטי ראוי שילווה אתכם מהשלבים המוקדמים של ההליך יכול להשפיע על המשטרה ועל התביעה בעניין ההחלטה על הגשת כתב אישום נגדכם. יש חשיבות עליונה למסירת גרסה לאחר ייעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום התעבורה בכלל ובתאונות דרכים בפרט. עורך דין תאונות דרכים יסביר לכם את משמעות השאלות שתשאלו בחקירתכם במשטרה כך שתוכלו להבין את החשיבות בדיוק בפרטים שתמסרו. הרבה פעמים חשודים משיבים לשאלות מבלי להקדיש לכך מחשבה בשל חוסר המודעות למשמעות הדברים.

עורכת הדין יערית אוליאל תבטיח שתדעו להעביר את גרסתכם בצורה ברורה ומדויקת, תוך הבנה מלאה של החשיבות של כל פרט ופרט. זכרו, חוקרי המשטרה לא שואלים אף שאלה שאין לה משמעות. כל שאלה מכוונת למטרה אחת – העמדה לדין של הגורם האשם בתאונה. עו"ד מומחה בתאונות דרכים יוודא שחלילה לא תמסרו פרטים לא מדויקים, העלולים להיות לכם לרועץ.

ייצוג וליווי ע"י משרד עורכי דין לתאונת דרכים

חשוב לזכור, תאונת דרכים היא דבר מצער מאוד עבור כל המעורבים בתאונה ואף לבני משפחתם. נקלעתם לתאונה? פנו במהירות האפשרית לעורך דין תאונות דרכים ויפה שעה אחת קודם.

עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
הקודם
הבא
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו