עבודת הסניגור – ייצוג משפטי בתיקי תאונות דרכים

תוכן עניינים
ייצוג משפטי בתיקי תאונות דרכים

מי שהיה מעורב אי פעם בתאונת דרכים כבר יודע. בזמן שאתה עדיין המום מהתאונה שנקלעת אליה, מהמראות הקשים, מהפציעה שלך או שאתה שרוי בהלם מפציעות של מעורבים אחרים, מתחילה המשטרה במלאכתה ואוספת ממצאים מזירת התאונה. המשטרה חוקרת עדים ומעורבים, עורכת מדידות ומתעדת את הזירה בתמונות וסרטונים. לרוב, בוחן משטרה שנשלח לזירת התאונה הוא בוחן מיומן היטב ובעל ניסיון רב בטיפול התאונות דרכים ועליו לקבוע ע"פ הממצאים שראה בשטח מי אשם בתאונה.

מה קורה במהלך תאונת הדרכים

הנהג החשוד בגרימת התאונה נדרש להתמודד עם מסקנות הבוחן, לעיתים אך חודשים ארוכים לאחר מועד קרות התאונה, דבר המקשה מאוד על הגנתו. חלוף הזמן ממועד התאונה ועד למועד הגשת כתב האישום שם את הנהג בעמדת נחיתות בשל העובדה שייתכן שנעשו לא מעט שינויים בזירת התאונה במהלך התקופה שחלפה.

הזירה משתנה וקשה מאוד לבדוק את מסקנות הבוחן מבלי לבדוק את הזירה בזמן אמת. לכן, עורך דין תעבורה המקבל לידיו ייצוג נאשם בתאונת דרכים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום מתחיל את מלאכתו בעמדה נחותה מעמדת התביעה. עליו לבחון בשבע עיניים את כלל התמונות והסרטונים מהזירה ולנסות לאתר ממצאים שהבוחן לא ראה / התעלם.

הבעיה החמורה יותר היא שבלא מעט מקרים ממהרים בוחני המשטרה להגיע למסקנה שאם אירעה תאונה, כנראה שהנהג לא היה מספיק זהיר כדי למנוע אותה. מדובר בעניין פסול מכל וכל! עם כל העצב שבדבר, לא כל תאונה ניתנת למניעה ע"י הנהג הפוגע. לא בכל מצב יכול היה הנהג לצפות את הסכנה המתקרבת מבעוד מועד. יש תאונות בלתי נמנעות.

למה צריך עורך דין תאונות דרכים?

תפקידו העיקרי של עורך דין תאונות דרכים הוא לזהות את אותם מקרים, לשחזר, לפענח, לשכנע ולהסביר מדוע התאונה הייתה בלתי נמנעת. מדוע הנהג אותו הוא מייצג לא יכול היה למנוע את התאונה. כי תשומת ליבו של הנהג לא הייתה מוסטת בשום שלב וכי ככל הנראה ישנו גורם אחר שבגינו נגרמה התאונה. עו"ד תאונות דרכים חייב למצוא בחומר הראיות כשלים בעבודת הבוחן, ממצאים מהם התעלם, עדים שאותם לא חקר, גרסאות מעורבים שאינן מתיישבות זו עם זו ועוד בכדי לשכנע את בית המשפט בחפותו של הנהג. בכך שיש אפשרות סבירה אחרת לגרימת התאונה ושזו לא נגרמה עקב חוסר זהירות או חלילה עקב נהיגה רשלנית מצד הנהג.

בתאונות חמורות מאוד, ניתן להשתמש בהדמייה ממוחשבת על מנת להציג לבית המשפט בדרך משכנעת הסבר סביר להתרחשות התאונה, בשונה מהמתואר בכתב האישום. תפקיד הסנגור הוא להטיל ספק סביר בגרסת התביעה ואם יצליח להראות דרך אחרת להתרחשות התאונה זהו בהחלט יכול להיות הספק הסביר שיביא לזיכוי הנאשם.

עברתם תאונת דרכים? מידע חשוב שכדאי להכיר

ברור לכל כי אף אחד לא קם בבוקר ומתכנן להיות מעורב בתאונת דרכים. אבל ברגע שזה קרה, כדאי להיות מוכנים ומודעים לשלבים הבאים:

השוטר שמגיע לזירת התאונה מתחיל מיד בסדרת פעולות במטרה לבסס אשמה בגרימת התאונה. השוטר אמור לגבות מכלל המעורבים והעדים הצהרות ראשונות ופרטים. רוב האנשים כלל לא מבינים איזה משמעות יש לדבריהם בשלב זה. בל נשכח! מטרת השוטרים היא אחת – העמדה לדין פלילי!

ניתוח הממצאים ושחזור התאונה שמבוצע ע"י בוחן המשטרה הוא דבר מורכב. עורך דין תאונות דרכים יכול לסייע ולבדוק את מסקנות הבוחן בהתאם לממצאים שנאספו ותועדו מהזירה (כגון: סימני בלימה, מיקומי הרכבים לאחר התאונה, שברי זכוכיות ועוד). בתאונות בהם יש נפגעים עם חבלות של ממש, יכול עורך הדין להסתייע בבוחן תאונות דרכים מטעם ההגנה שבמקרה הצורך, ייתן חוות דעתו ויעיד לטובת הנאשם בבית המשפט.

חשיבות הפנייה לעו"ד מומחה בתאונות דרכים

הייתם מעורבים בתאונת דרכים מכל סוג שהוא? מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה ולקבל ייעוץ משפטי מהרגע הראשון בשל ההשלכות הרות הגורל שיכולות להיות לכל פליטת פה שלכם. עורך דין תאונות דרכים ילווה אתכם מרגע קרות התאונה ועד לסיום המשפט ככל ואכן יתנהל כזה. עורך דין תאונות דרכים ייעץ וידריך אתכם טרם חקירתכם במשטרה, יוודא שהמשטרה מטפלת, מתחקרת ומתעדת את כלל הפרטים הרלוונטיים בזמן אמת (יש ראיות שלא נשמרות אם לא פועלים בזמן כמו סרטוני אבטחה), ואם המשטרה לא פעלה כראוי, ידע עורך דין תאונות דרכים לעשות שימוש במחדלי החקירה לטובתכם.

בכל תאונה פנו למשרד עו"ד תאונות דרכים יערית אוליאל

קיים סיכוי סביר כי כל תאונה עם נפגעים תגיע בסופו של יום לבית המשפט. ברגע הראשון אתם בכלל לא בטוחים באשמתכם ולכן לא רואים את הצורך להסתייע בעורך דין לתאונות דרכים. חשוב להבין, לכל מילה שלכם ולכל מעשה שלכם מרגע קרות התאונה יש השפעה על ההחלטה האם להגיש נגדכם כתב אישום ובגין אלו עבירות. גם אם בפועל אתם לא הייתם אשמים בתאונה. עו"ד תאונות דרכים ידע להסביר, להדריך, לכוון ולהרגיע אתכם ולדאוג שתנהגו כחוק.

ייצוג משפטי ראוי שילווה אתכם מהשלבים המוקדמים של ההליך יכול להשפיע על המשטרה ועל התביעה בעניין ההחלטה על הגשת כתב אישום נגדכם. יש חשיבות עליונה למסירת גרסה לאחר ייעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום התעבורה בכלל ובתאונות דרכים בפרט. עורך דין תאונות דרכים יסביר לכם את משמעות השאלות שתשאלו בחקירתכם במשטרה כך שתוכלו להבין את החשיבות בדיוק בפרטים שתמסרו. הרבה פעמים חשודים משיבים לשאלות מבלי להקדיש לכך מחשבה בשל חוסר המודעות למשמעות הדברים.

עורכת הדין יערית אוליאל תבטיח שתדעו להעביר את גרסתכם בצורה ברורה ומדויקת, תוך הבנה מלאה של החשיבות של כל פרט ופרט. זכרו, חוקרי המשטרה לא שואלים אף שאלה שאין לה משמעות. כל שאלה מכוונת למטרה אחת – העמדה לדין של הגורם האשם בתאונה. עו"ד מומחה בתאונות דרכים יוודא שחלילה לא תמסרו פרטים לא מדויקים, העלולים להיות לכם לרועץ.

ייצוג וליווי ע"י משרד עורכי דין לתאונת דרכים

חשוב לזכור, תאונת דרכים היא דבר מצער מאוד עבור כל המעורבים בתאונה ואף לבני משפחתם. נקלעתם לתאונה? פנו במהירות האפשרית לעורך דין תאונות דרכים ויפה שעה אחת קודם.

עו
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

חוות דעת
ללא ספק הכי טובה בתחום, ממליצה בחום!!!
Shelly Fadida
Shelly Fadida
12:57 16 Aug 20
יערית תותחית ! עזרה לנו מאוד
Roni Ruff
Roni Ruff
15:36 21 Jun 20
ממליצה בחום רותח! הכי מקצועית! נהדרת!
Rotem Saar Kless
Rotem Saar Kless
08:39 11 May 20
ממליצה בחום על עו"ד יערית אוליאל. מפגש בין אשת מקצוע מבריקה לבין אישיות ערכית ואנושית שיודעת להוביל וללוות מצבים... מורכבים בחכמה,רגישות ותחושה אמיתית שיש על מי לסמוך. בולטת מאוד בנוף הקולגיאלי של עורכי הדין . ישר כוח.קראו עוד
Meirav Glanz
Meirav Glanz
08:58 03 Feb 20
יערית שירותית מאוד , פתרה לי בעיה במסירות רבה והכי חשוב במקצועיות ובאדיבות!!
ממליצה לכולם
Rachel Keydar Fadida
Rachel Keydar Fadida
08:07 03 Feb 20
ממליצה בחום!!
עו"ד קשובה ללקוח ומקצועית.תותחית!!
Reut Shtochel-Dvir
Reut Shtochel-Dvir
19:36 23 Jan 20
תותחית בתחום התעבורה אלופה ממליץ בחום
אלי כהן
אלי כהן
18:02 10 Oct 19
בתור לקוח התרשמנו ממקצועניות יושר ואמינות יערית לא רק הייתה עורכת הדין שלי היא הייתתה לי לעזר גם בפן האישי בכל מה... שהייתי צריך במשך כל זמן המשפט ממליץ בחום תודה לך על הדרך הארוכה שעברת איתי ועם משפחתיקראו עוד
קייטרינג בצל האורן ברוכי
קייטרינג בצל האורן ברוכי
16:49 05 Jan 19
יערית מקצוענית, שרות מדהים, הצליחה להוציא אותי ממקרה שנראה אבוד, מומלץ להכניס את מס. הטלפון לזיכרון, שלא נצטרך, טוב... שיהיה! תודה והרבה הצלחה!קראו עוד
Amir Maor
Amir Maor
19:25 31 Dec 18
מדהימה!!!!!
המון תודה על השירות!!
מקצוענית אמיתית + ליווי לאורך כל הדרך.
Liran Hatuka
Liran Hatuka
15:20 31 Dec 18
מדהימה, קשובה, מקצועית.
שלא נצטרך אבל אם נצטרך- אז רק את יערית אוליאל!
Liat Benyamin
Liat Benyamin
11:49 31 Dec 18
דף הפייסבוק שלנו
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו