יש לי משפט על תאונת דרכים עם נפגעים קלים. האם אני חייב עורך דין?

התשובה לשאלה זו היא שלילית. אינך חייב להיות מיוצג ע"י עורך דין תעבורה. כל אדם רשאי לבחור לייצג את עצמו בהליכים המתנהלים נגדו. השאלה היא האם זה הדבר החכם לעשות ובכדי לענות על השאלה הזאת כדאי להבין בפני מה אתה עומד ומה עלול להיות העונש שיגזור עליך בית המשפט אם תורשע.

כתב אישום על תאונת דרכים

כתב אישום על תאונת דרכים עם נפגעים יכול לכלול עבירות חמורות הכוללות עונש של פסילת רישיון לתקופת מינימום הקבועה בחוק כמו עבירה של נהיגה בקלות ראש. כדאי לדעת שגם אם הוגש נגדך כתב אישום המייחס לך עבירה קלה יותר בחומרתה של נהיגה בחוסר זהירות, עדיין התביעה תבקש מבית המשפט להטיל עליך עונש של פסילת רישיון הנהיגה בפועל.

חומרת הענישה נקבעת בין היתר מנסיבות התאונה – האם עברת עבירות נוספות שגרמו לתאונה, מה הנזק שנגרם לנפגעים בתאונה, אם חלילה הנפגע סובל משברים בגופו, כתב האישום יכלול עבירה של חבלה של ממש המהווה עבירה חמורה הכוללת אף היא עונש של פסילת מינימום. כמו כן, בית המשפט מביא בחשבון את עברך התעבורתי, את ותק הנהיגה שלך ועוד.

רק עורך דין תעבורה הבקיא בתחום ומכיר היטב את כלל הסעיפים המיוחסים לך ידע להסביר לך בפני מה אתה ניצב ומהם הסיכונים הכרוכים בהרשעתך. 

בית המשפט גזר עליי עונש של פסילת רישיון, האם לאחר הפסילה בזה נגמר הסיפור?

עניין נוסף שכדאי להכיר הוא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. נהג שהורשע בעבירה של נהיגה בקלות ראש ובית המשפט גזר עליו עונש פסילה של 12 חודשים או יותר, בסיום הפסילה, יחוייב הנהג בביצוע בדיקות רפואיות במרב"ד כתנאי לחידוש רישיונו.

רבים טועים לחשוב שאם סיימו לרצות את העונש שגזר עליהם בית המשפט כזה הסתיים הסיפור. כמובן שמדובר בטעות שכן לכל הרשעה עלולות להיות השלכות על המשך עתידך כנהג ולכן כדאי להיעזר בעורך דין תעבורה מנוסה שידע לקחת בחשבון את כלל הסיכונים ויחתור לתוצאה הטובה ביותר עבורך. 

עבור נהגים חדשים המצב מורכב עוד יותר. אם בית המשפט יפסול את רישיונם לתקופה העולה על 3 חודשים, הם יחויבו בבחינה עיונית ומעשית כתנאי לחידוש רישיונם ואם יורשעו בעבירה שגרמה לתאונת דרכים שבה נהרג או נחבל אדם – יאלצו להגיע גם לבדיקות במכון הרפואי לבטחות בדרכים.

חשיבות הייצוג ע"י עורך דין תאונות דרכים

נכון, אין כל חובה להיות מיוצג ע"י עורך דין תאונות דרכים אך אם רישיון הנהיגה שלך חשוב לך, כדאי לכל הפחות, לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בייצוג נהגים שהוגש נגדם כתב אישום בגין גרימת תאונת דרכים. עורך דין תאונות דרכים ידע לייצג אותך על הצד הטוב ביותר – לבחון היטב את ראיות התביעה, את העבירות שיוחסו לך בכתב האישום ואת כלל נסיבות התאונה ע"מ להביא לתוצאה הטובה ביותר בנסיבות העניין.

נכון, מרבית התיקים לא מסתיימים בזיכוי מהדהד אך יש הבדל עצום בין התוצאה אליה יכול להגיע עורך דין תעבורה לבין התוצאה שתתקבל אם הנהג לא יהיה מיוצג ולא יהיה באולם בית המשפט אף אחד שבא להשמיע את קולו של הנהג. 

סיכומו של דבר, אם רישיון הנהיגה שלך חשוב לך, אל תתמודד לבד. כתב אישום על תאונת דרכים עם נפגעים אינו עניין של מה בכך. אתה זקוק להגנה משפטית, לתמיכה ולייעוץ במהלך כל ההליך. משרד עורכי דין יערית אוליאל מעניק הגנה לנהגים בתיקי תאונות דרכים בכל רחבי הארץ. אנו מזמינים אותך לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

במאמר זה דיברנו על:
משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל
משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל

משרד עו"ד הכולל מומחים בתחום התעבורה בעלי ניסיון עשיר ומעשי בייצוג נהגים, חשודים, נאשמים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות. משרדנו שם דגש על שירות אישי, מקצועי ואדיב לכלל לקוחות המשרד.

עורכת דין אוליאל, מנהלת המשרד, משמשת אף כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין בהשתלמויות מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. למשרד ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל, חוקר תאונות דרכים מקצועי ופסיכולוגית המלווה את לקוחות המשרד בתיקי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
מוזמנים לקרוא בהרחבה על צוות המשרד ועבודתנו, נשמח לעזור גם לך!

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

עוד בנושא
לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
הקודם
הבא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו