יש לי משפט על תאונת דרכים עם נפגעים קלים. האם אני חייב עורך דין?

תוכן עניינים

התשובה לשאלה זו היא שלילית. אינך חייב להיות מיוצג ע”י עורך דין תעבורה. כל אדם רשאי לבחור לייצג את עצמו בהליכים המתנהלים נגדו. השאלה היא האם זה הדבר החכם לעשות ובכדי לענות על השאלה הזאת כדאי להבין בפני מה אתה עומד ומה עלול להיות העונש שיגזור עליך בית המשפט אם תורשע.

כתב אישום על תאונת דרכים

כתב אישום על תאונת דרכים עם נפגעים יכול לכלול עבירות חמורות הכוללות עונש של פסילת רישיון לתקופת מינימום הקבועה בחוק כמו עבירה של נהיגה בקלות ראש. כדאי לדעת שגם אם הוגש נגדך כתב אישום המייחס לך עבירה קלה יותר בחומרתה של נהיגה בחוסר זהירות, עדיין התביעה תבקש מבית המשפט להטיל עליך עונש של פסילת רישיון הנהיגה בפועל.

חומרת הענישה נקבעת בין היתר מנסיבות התאונה – האם עברת עבירות נוספות שגרמו לתאונה, מה הנזק שנגרם לנפגעים בתאונה, אם חלילה הנפגע סובל משברים בגופו, כתב האישום יכלול עבירה של חבלה של ממש המהווה עבירה חמורה הכוללת אף היא עונש של פסילת מינימום. כמו כן, בית המשפט מביא בחשבון את עברך התעבורתי, את ותק הנהיגה שלך ועוד.

רק עורך דין תעבורה הבקיא בתחום ומכיר היטב את כלל הסעיפים המיוחסים לך ידע להסביר לך בפני מה אתה ניצב ומהם הסיכונים הכרוכים בהרשעתך. 

בית המשפט גזר עליי עונש של פסילת רישיון, האם לאחר הפסילה בזה נגמר הסיפור?

עניין נוסף שכדאי להכיר הוא המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. נהג שהורשע בעבירה של נהיגה בקלות ראש ובית המשפט גזר עליו עונש פסילה של 12 חודשים או יותר, בסיום הפסילה, יחוייב הנהג בביצוע בדיקות רפואיות במרב”ד כתנאי לחידוש רישיונו.

רבים טועים לחשוב שאם סיימו לרצות את העונש שגזר עליהם בית המשפט כזה הסתיים הסיפור. כמובן שמדובר בטעות שכן לכל הרשעה עלולות להיות השלכות על המשך עתידך כנהג ולכן כדאי להיעזר בעורך דין תעבורה מנוסה שידע לקחת בחשבון את כלל הסיכונים ויחתור לתוצאה הטובה ביותר עבורך. 

עבור נהגים חדשים המצב מורכב עוד יותר. אם בית המשפט יפסול את רישיונם לתקופה העולה על 3 חודשים, הם יחויבו בבחינה עיונית ומעשית כתנאי לחידוש רישיונם ואם יורשעו בעבירה שגרמה לתאונת דרכים שבה נהרג או נחבל אדם – יאלצו להגיע גם לבדיקות במכון הרפואי לבטחות בדרכים.

חשיבות הייצוג ע”י עורך דין תאונות דרכים

נכון, אין כל חובה להיות מיוצג ע”י עורך דין תאונות דרכים אך אם רישיון הנהיגה שלך חשוב לך, כדאי לכל הפחות, לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בייצוג נהגים שהוגש נגדם כתב אישום בגין גרימת תאונת דרכים. עורך דין תאונות דרכים ידע לייצג אותך על הצד הטוב ביותר – לבחון היטב את ראיות התביעה, את העבירות שיוחסו לך בכתב האישום ואת כלל נסיבות התאונה ע”מ להביא לתוצאה הטובה ביותר בנסיבות העניין.

נכון, מרבית התיקים לא מסתיימים בזיכוי מהדהד אך יש הבדל עצום בין התוצאה אליה יכול להגיע עורך דין תעבורה לבין התוצאה שתתקבל אם הנהג לא יהיה מיוצג ולא יהיה באולם בית המשפט אף אחד שבא להשמיע את קולו של הנהג. 

סיכומו של דבר, אם רישיון הנהיגה שלך חשוב לך, אל תתמודד לבד. כתב אישום על תאונת דרכים עם נפגעים אינו עניין של מה בכך. אתה זקוק להגנה משפטית, לתמיכה ולייעוץ במהלך כל ההליך. משרד עורכי דין יערית אוליאל מעניק הגנה לנהגים בתיקי תאונות דרכים בכל רחבי הארץ. אנו מזמינים אותך לקבוע פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות.

עו
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

חוות דעת
ידעתי שהגעתי לעורכת דין מקצועית כי היא מתמחה רק בתחום התעבורה כבר הרבה מאוד שנים אבל מה שלא ידעתי הוא שהגעתי גם לאדם... כ"כ סבלני ואכפתי. ממש תודה על כל הדרך ועל ההכלה האינסופית וכמובן גם על התוצאה הסופית! הרישיון נשאר אצלי - בזכותה!קראו עוד
Ido Ben Shimon
Ido Ben Shimon
10:25 26 Feb 21
ללא ספק הכי טובה בתחום, ממליצה בחום!!!
Shelly Fadida
Shelly Fadida
12:57 16 Aug 20
יערית תותחית ! עזרה לנו מאוד
Roni Ruff
Roni Ruff
15:36 21 Jun 20
ממליצה בחום רותח! הכי מקצועית! נהדרת!
Rotem Saar Kless
Rotem Saar Kless
08:39 11 May 20
ממליצה בחום על עו"ד יערית אוליאל. מפגש בין אשת מקצוע מבריקה לבין אישיות ערכית ואנושית שיודעת להוביל וללוות מצבים... מורכבים בחכמה,רגישות ותחושה אמיתית שיש על מי לסמוך. בולטת מאוד בנוף הקולגיאלי של עורכי הדין . ישר כוח.קראו עוד
Meirav Glanz
Meirav Glanz
08:58 03 Feb 20
יערית שירותית מאוד , פתרה לי בעיה במסירות רבה והכי חשוב במקצועיות ובאדיבות!!
ממליצה לכולם
Rachel Keydar Fadida
Rachel Keydar Fadida
08:07 03 Feb 20
ממליצה בחום!!
עו"ד קשובה ללקוח ומקצועית.תותחית!!
Reut Shtochel-Dvir
Reut Shtochel-Dvir
19:36 23 Jan 20
תותחית בתחום התעבורה אלופה ממליץ בחום
אלי כהן
אלי כהן
18:02 10 Oct 19
בתור לקוח התרשמנו ממקצועניות יושר ואמינות יערית לא רק הייתה עורכת הדין שלי היא הייתתה לי לעזר גם בפן האישי בכל מה... שהייתי צריך במשך כל זמן המשפט ממליץ בחום תודה לך על הדרך הארוכה שעברת איתי ועם משפחתיקראו עוד
קייטרינג בצל האורן ברוכי
קייטרינג בצל האורן ברוכי
16:49 05 Jan 19
יערית מקצוענית, שרות מדהים, הצליחה להוציא אותי ממקרה שנראה אבוד, מומלץ להכניס את מס. הטלפון לזיכרון, שלא נצטרך, טוב... שיהיה! תודה והרבה הצלחה!קראו עוד
Amir Maor
Amir Maor
19:25 31 Dec 18
מדהימה!!!!!
המון תודה על השירות!!
מקצוענית אמיתית + ליווי לאורך כל הדרך.
Liran Hatuka
Liran Hatuka
15:20 31 Dec 18
מדהימה, קשובה, מקצועית.
שלא נצטרך אבל אם נצטרך- אז רק את יערית אוליאל!
Liat Benyamin
Liat Benyamin
11:49 31 Dec 18
דף הפייסבוק שלנו
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו