לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

משרד עורכי דין לתאונות דרכים

רבים ממעיטים בחשיבות הייצוג המשפטי בבית המשפט לתעבורה, וזו טעות נפוצה – הדבר נובע מכך שאזרחים רבים אינם מבינים שמשפט תעבורה הוא משפט פלילי לכל דבר ועניין, שעשוי לגזור על הנאשם עונשים חמורים, לרבות עונש כספי כבד, פסילת רישיון ואפילו מאסר. מומלץ כי אדם שעבר תאונת דרכים ייעזר בשירותיו של משרד עורכי דין לתאונות דרכים בהקדם, על מנת למנוע השלכות שליליות אפשריות ולהגן על זכויותיו בכל מחיר. כל הפרטים במאמר.

תאונות דרכים בישראל

רוב הישראלים מכירים בכך שתאונות דרכים הן מכת מדינה בארצנו, ונראה שהסיבות לכך רבות – נהיגה בלתי אחראית, עומס בכבישים, כניסתו של הטלפון הנייד ומערכות הניווט לשגרת הנהיגה של כל נהג בישראל ועוד. 

מלבד הסכנה החמורה שתאונות דרכים מהוות לחיי אדם ולשלמות גופם, תאונות דרכים עשויות להביא להגשת כתבי אישום חמורים, ולהוביל לענישה מחמירה כמו קנסות כספיים גבוהים, פסילת רישיון, השבתת רכב ואפילו עונש מאסר. 

תאונת דרכים היא סכנה המרחפת מעל ראשי כל נהג ונהגת בישראל, מיומנים ומנוסים ככל שיהיו – רגע אחד של חוסר תשומת לב, בלבול רגעי או הסחת דעת, עשויה להוביל לתוצאה הרסנית. לכן, בשום פנים ואופן אין להקל ראש באפשרות של התרחשות תאונת דרכים ושל ההשפעה המכרעת שלתאונת דרכים עשויה להיות על עתידנו כנהגים וכאזרחים.

מן רגע קרות התאונה מומלץ להיעזר בעורך דין מיומן לדיני תעבורה על מנת לוודא שכלל הראיות בזירה ילקחו בחשבון, גם אלה המצביעות על חפותכם ולעיתים המשטרה נוטה להתעלם מהן.

 

נקלעתי לתאונת דרכים, מה עליי לעשות?

חשוב לדעת כי תאונת דרכים שמערבת נפגעים מחייבת את הזעקת המשטרה באופן מיידי, הענקת עזרה ראשונה לנפגעים והזעקת סיוע רפואי. אי עמידה בתנאים אלו עשוי להוביל לכתב אישום בגין הפקרה. במקרה של תאונות בהן נגרם נזק לרכוש בלבד אין צורך לדווח למשטרת ישראל, אלא אם אחד הנהגים סירב להזדהות ולהעניק פרטים לנהג השני.

לאחר מילוי חובות אלו, מומלץ בחום לתעד את זירת התאונה – לצלם את המקום בו התרחשה התאונה, את הרכבים וכל פרטים אחרים שעשויים להיות רלוונטיים, כמו למשל רמזור תקול או בור בכביש שהובילו להתרחשות התאונה. בקשו מהעדים לתאונה את פרטיהם כך שבמידת הצורך תוכלו להיעזר בהם בבית המשפט. כל הפרטים האלו עשויים לעשות הבדל משמעותי בין הרשעה לזיכוי. 

יצירת קשר מידי עם עורך דין תעבורה לאחר התרחשות תאונת דרכים קטלנית מהווה גם היא אמצעי זהירות חשוב – יש מספר פעולות שניתן לנקוט בזריזות על מנת להבטיח שכל המידע הרלוונטי שעשוי להגן עליכם יישמר ולא יאבד עד מועד המשפט, כמו למשל הזמנת בוחן תנועה מומחה שיאסוף נתונים חשובים מן השטח בו התרחשה התאונה.

 

הצלחות משרדנו בתיקי תאונות דרכים

משרד עו"ד יערית אוליאל לתעבורה בלבד! 

נגמר בקנס בלבד!
תאונת דרכים עצמית
שבעה ימי פסילה בלבד
לאחר תאונת דרכים
תאונת דרכים בפעם
השנייה ללא פסילה

במשרדנו נוהלו מאות תיקי תאונות דרכים, אפשר לעזור גם לך! 

 

כתב אישום תאונת דרכים 

כאמור, תאונת דרכים עשויה להביא להגשת כתב אישום אם אחד מהצדדים ימצא חשוד בגרימתה. על המשטרה לחקור כל תאונת דרכים שכללה נפגעים, ותבחן האם אחד הצדדים נהג ברשלנות או עבר עבירה תנועה שהובילה לתאונת הדרכים. כתב אישום עשוי להיות מוגש גם אם הנפגע היחיד בתאונה היה הנהג שגרם לה – כל עוד אדם נפגע בתאונת דרכים, יוגש כתב אישום.

ייתכן שעד מועד המשפט יוזמן הנהג לשימוע מנהלי אצל קצין משטרה, שבתומו רישיון הנהיגה עלול להיפסל פסילה מנהלית לתקופת זמן מוגבלת בהתאם לנסיבותיו האישיות – לרוב בין 30 ל- 60 ימים או 90 ימים במקרה של תאונת דרכים קטלנית. 

משפט תעבורה מתנהל כמשפט פלילי לכל דבר ועניין – הוא מתחיל בדיון הקראה ראשונה, בו מקריאים לנאשם את סעיפי האישום בהם הוא מואשם ואת עובדות המקרה, והנאשם יכול להודות באשמה או לכפור בה. בשלב זה הוא רשאי להציג 'טענות מקדמיות' שעשויות לפסול את הצורך בדין מלכתחילה, כמו לדוגמה, פגם משמעותי בכתב האישום. לכן, כבר בשלב זה היעזרות בעורך דין תאונות דרכים מנוסה הינה בעלת משקל רב.

אם הנאשם כפר באשמה, יתקיים דיון הוכחות שיכלול חקירת עדים והצגת ראיות. לאחר מכן יינתן פסק הדין. אם יוחלט כי הנהג אשם, יציגו שני הצדדים טיעונים לעונש. גם כאן, נוכחות של עורך דין תעבורה היא חשובה – עורך דין המומחה לתאונות דרכים יידע להצביע על נסיבות רלוונטיות שבגינן תינתן הקלה בעונש.

ערעור על פסק דין של בית המשפט לתעבורה

אדם רשאי לערער על פסק הדין שניתן לו בבית המשפט לתעבורה, באמצעות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך ארבעים וחמישה ימים מיום קבלת פסק הדין. באמצעות הסתייעות בסיוע המשפטי הנכון, ייתכן והערעור יכול להצליח ולשנות את מצבו של הנהג.

חשוב לדעת כי להרשעה בתחום התעבורה תהיה השפעה על עתידכם כנהגים. ברוב ההליכים המשפטיים העוסקים בדיני תעבורה, ההיסטוריה שלכם כנהגים תילקח בחשבון, ואף עשויה להוביל להחמרת העונש באופן משמעותי. לכן, גם אם העונש שקיבלתם בבית המשפט לתעבורה אינו חמור כל כך, ייתכן שעדיין כדאי להתייעץ עם עורך דין באשר לסיכויי ההצלחה שלכם לערער על ההרשעה.

משרד עורכי דין לתאונות דרכים - uliel

 סיוע משרד עורכי דין לתאונות דרכים 

רוב האזרחים שאינם בעלי הכשרה משפטית אינם מודעים לזכויות שלהם בכל הקשור לבית המשפט לתעבורה. לצורך העניין, אם השוטר או בוחן התנועה שהגיעו לזירת התאונה, כשלו בדיווח על התאונה, ייתכן והדבר יצמיח עילת ביטול לכתב אישום כולו. 

כמו כן, ראיות ועדויות מזירת התאונה, שוליות ככל שיהיו, עשויות להיות בעלות משקל מכריע במשפט התעבורה. לכן, הסתייעות בעורך דין לתאונות דרכים מרגע קרות התאונה עשויה לשפר את מצבכם משמעותית כיוון שעורך דין מיומן יידע ללקט ראיות קריטיות מזירת התאונה ואף למצוא פגמים בהערכתו של בוחן התנועה. לדברים אלה יש השפעה מהותית בבית המשפט.   

בנוסף, גם אם הנהג נמצא אשם, אין הדבר אומר שדינו נחרץ – ביכולתו וביכולת עורך דינו להעלות טיעונים מקלים לעונש שעשויים להפחיתו באופן משמעותי ואף לבטלו כליל.

 

מה החשיבות של משרד עורכי דין לתאונות דרכים

חשוב להבין כי הסתייעות בייצוג משפטי לא מקצועי או לא מיומן עשוי לעלות לכם סכומים רבים יותר ממה שציפיתם כיוון שהוא עשוי לגרור עונש כספי גבוה או להצריך מכם לערער ולבזבז משאבים יקרים נוספים, לרבות זמן ומשאבים נפשיים. על כן, מומלץ כי כבר מן הרגע הראשון תיעזרו בעורך דין מנוסה ומומחה לתאונות דרכים. 

משרד עורכי דין לתאונות דרכים - uliel

עורכת הדין יערית אוליאל מזמינה אתכם ליצור קשר עם משרדה עוד היום על מנת לשמוע על האפשרויות העומדות בפניכם ולגלות מהן הזכויות המגיעות לכם על פי חוק. עורכת הדין אוליאל מתמחה באופן בלעדי בדיני תעבורה, לרבות תאונות דרכים, עבירות תעבורה, נקודות במשרד הרישוי ועוד.

עורכת הדין אוליאל היא בעלת ניסיון רב והצלחות רבות בתחומים אלו, ומשרדה חורט על דגלו ייצוג אישי, יסודי ומקצועי. צרו קשר בהקדם לייעוץ ראשוני ללא התחייבות על מנת שנוכל לפעול יחד כדי לשמור על החופש שלכם ועל רישיון הנהיגה שלכם. 

 
 
במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה