לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

מתי נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים מוזמן לחקירה

לא בכל תאונת דרכים נהג יזומן לחקירה ולמעשה רובן הגדול של תאונות הדרכים מסתיים ללא תביעה, ללא עירוב של משטרה וחוקרים וללא אישום. עם זאת, במקרים חמורים יותר או בכל מקרה בו חלה גם תאונת גוף והיו נפגעים, תאונת דרכים כן תחייב את הגעת הנהג המעורב לחקירה ובהתאם, עשויה לסכן אותו בהשלכות ועונשים שונים במידה ויימצא אשם. לפניכם הכל על מתי נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים מוזמן לחקירה.

המקרים בהם נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים מזומן לחקירה:

לא בכל תאונת דרכים שקורית משטרת ישראל מגיעה לזירה או מחליטה לפצוח בחקירה, ולמעשה, לא ניתן לנבא האם במקרה מסוים המשטרה תחליט לפתוח בחקירה או לא. ברגע שיש נפגעים, המשטרה תעדיף להתערב ולהבין מי האשם בתאונה – אך גם כאן אין דפוס רציף, ומדובר בהחלטות המושפעות ממספר גורמים שאין לצפות את תוצאתן.

אחד המקרים הנפוצים בהם המשטרה תחליט לזמן את הנהג המעורב בתאונת הדרכים לחקירה, הוא במקרה בו עולה חשד שהתאונה קרתה בעקבות עבירת תעבורה של אחד מהמעורבים.

מתי נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים מוזמן לחקירה
מתי נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים מוזמן לחקירה

איך כדאי להתנהל בחקירה לאחר תאונת דרכים:

לאחר מעורבות בתאונת דרכים בה המשטרה החליטה להתערב ולפתוח בחקירה – חשוב להתכונן ולהבין מה מצופה לכם, כדי לצאת על הצד הטוב ביותר ולהימנע מתוצאות והשלכות לא רצויות. לפניכם מספר טיפים על כיצד להתנהל לפני חקירה לאחר תאונת דרכים:

 

התייעצות עם עורך דין

התייעצות עם עורך דין הבקיא בתיקי תאונות דרכים היא חשובה במיוחד לפני חקירה, שכן מדובר במספר שעות בו תצטרכו לדבר, לספר ולהגן על עצמכם, בעוד והחוקרים ינסו להבין האם ביצעתם מעשה פלילי או לא. מאחר וחקירות הינן קריטיות ומשפיעות משמעותית תוצאות ההליך המשפטי, התייעצות עם עורך דין היא הכרחית ותעניק לכם את ההסברים, הליווי והטיפים החשובים שכדאי להכיר לפני הגעתם לחקירה.

 

הקשבה וחדות

חדר החקירות, הוא מקום בו החוקרים ינסו לגרום לכם להודות ולהפליל את עצמכם, מתוקף תפקידם למצוא את האשמים והאחראים לתאונה, וכדי לסיים את ההליך המשפטי בנושא כמה שיותר מהר. לכן חשוב להיות קשובים וחדים, לחשוב על כל דבר שנשאל כמה שאתם צריכים, לנסח את הדברים באופן הניטרלי לא להרע לעצמכם או להשאיר מקום לחשד.

 

התנהלות בסיום החקירה וחתימה

בסיום החקירה, החוקרים יגישו לכם את ההודעה שאתם נתתם כתגובה לשאלות ולמעורבות באירוע. מדובר במסמך קריטי שכל המשפט, במידה ויתקיים בהמשך, יישען עליו. קראו את הכתוב טוב ובדקו האם קיימות שגיאות. במידה והשוטרים לא רשמו את ההודעה שלכם באופן המדויק, בקשו לעבור על ההודעה ולוודא היטב שלא נפלו טעויות.

 

תוצאות החקירה

תוצאות חקירה משטרתית לאחר תאונת הדרכים, משתנות בהתאם לדברים שנאמרו בחקירה ולמידת האחריות שנמצאים אשמים בה. התוצאות עשויות להיות מעולות ולהביא לסגירת תיק החקירה – אך גם להמשך הליכים ולחקירות ודיונים נוספים.

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
משרדנו מתמחה רק בתעבורה