נהיגה בחורף

החורף מביא עימו לא מעט אתגרים לנהג. כביש חלק, ראות לקויה בגלל הגשם, האדים או הערפל ואף הצפה של כבישים – כל אלו ועוד מהווים גורמי סיכון לשלל תאונות דרכים. כדי לצמצם את הסיכון לתאונה, כדאי להיערך ולבדוק את תקינות הרכב לחורף ובעיקר לוודא תקינותם של הצמיגים, הבלמים והאורות. במאמר הזה תקבלו טיפים מעולים לכל הקשור לצורת נהיגה בחורף.

 

הסכנה הגדולה ביותר שצפויה עם בוא הגשמים הראשונים היא סכנת ההחלקה. הגומי של הצמיג נוטה להתייבש במהלך חודשי הקיץ והשילוב בין צמיג לא תקין וכביש רטוב מלא באבק ושמנים עלול לגרום לתאונת דרכים בשל החלקה. לכן, חשוב לבדוק שצמיגי הרכב תקינים, לא יבשים, סדוקים או חלקים ושלחץ האוויר בהם לא ירד.

הפשרת אדים בזמן נהיגה בחורף

הדבר החשוב ביותר – לא מתחילים בנסיעה עם ראות לקויה. הפעילו את הפשרת האדים ברכב על מנת לשמור על ראות טובה והדליקו אורות.

חימום הרכב

נסיעה עם חלונות סגורים וחימום עלולים לגרום לתחושת עייפות אצל הנהג.
מומלץ לפתוח מעט את חלון הרכב ולאפשר לאוויר לזרום פנימה על מנת לשמור על ערנות.

נסיעה עם ילדים

 מומלץ מאוד להוריד מעילים ולבוש מסורבל לפני תחילת נסיעה. הלבוש המסורבל על גופו של הילד עלול לגרום לחגורת הבטיחות לא לעבוד כראוי.

שמירת מרחק

שמירת מרחק חשובה תמיד, לא רק בחורף אך בשל הסכנות הרבות שצפויות מנהיגה בחורף מומלץ אף לשמור על מרחק רב יותר.

הימנעו מעקיפה

גם כך הראות הלקויה ותנאי הכביש הקשים, אין צורך לקחת סיכונים מיותרים נוספים. עקיפה בתנאים קשים כגון אלו מהווה סכנת חיים של ממש.

סעו לאט העת נהיגה בחורף

נסיעה איטית המתאימה לתנאי הדרך יכולה לסייע לכם לזהות קשיים ומכשולים מבעוד מועד וכך למנוע תאונת דרכים. תורידו את הרגל מהגז ותשארו מרוכזים.

נהיגה בחורף – הימנעו מפעולות פתאומיות

פעולות כמו סיבוב מפתיע של ההגה או בלימת פתע  או האצה מהירה כשהכביש חלק עלולות להביא לאיבוד השליטה ברכב. הימנעו מפניות חדות ומפתיעות.

שלוליות

שלוליות גדולות מסוכנות ביותר מאחר ולנהג אין דרך לדעת את עומקן והאם יש מתחתיהן בורות.
לכן, עדיף להימנע מכניסה לשלוליות. אם לא ניתן להימנע מכך, היכנסו לשלולית בהילוך נמוך, שימרו על הגה ישר והקפידו על נסיעה איטית ורצופה ללא האצה או בלימה. ביציאה מהשלולית תבלמו מספר פעמים כדי להיפטר משאריות המים על הבלמים.

ערפל

נסיעה בערפל מהווה סכנה של ממש ולכן העצה הכי טובה היא פשוט להימנע מכך. הערפל פוגע קשות ביכולת של הנהג לראות את הכביש והסכנה בכך ברורה. אם אין ברירה ואתם חייבים להמשיך בנסיעה הקפידו לשמור על נסיעה איטית עם אורות נמוכים או אורות ערפל. אל תדליקו אורות גבוהים! אור גבוה מוחזר בערפל ועלול לגרום לסינוור הנהג. כדאי להיעזר בפס הצהוב בשולי הדרך בכדי לשמור על נתיב הנסיעה.

נהיגה בחורף – סיכום

בתנאי מזג אוויר קיצוניים מומלץ להימנע מנהיגה. נסיעה בטוחה – גם בחורף!

נהיגה בחורף
במאמר זה דיברנו על:
משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל
משרד עורכי דין תעבורה יערית אוליאל

משרד עו"ד הכולל מומחים בתחום התעבורה בעלי ניסיון עשיר ומעשי בייצוג נהגים, חשודים, נאשמים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות. משרדנו שם דגש על שירות אישי, מקצועי ואדיב לכלל לקוחות המשרד.

עורכת דין אוליאל, מנהלת המשרד, משמשת אף כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין בהשתלמויות מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. למשרד ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל, חוקר תאונות דרכים מקצועי ופסיכולוגית המלווה את לקוחות המשרד בתיקי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
מוזמנים לקרוא בהרחבה על צוות המשרד ועבודתנו, נשמח לעזור גם לך!

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

עוד בנושא
לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
הקודם
הבא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו