עורך דין תאונות דרכים – כל מה שחשוב לדעת

תוכן עניינים

בחירת עורך דין המתאים להתמודדות עם סוגיות הקשורות לדיני התעבורה בכלל ותאונות דרכים בפרט עלולה להיות החלטה קשה. בחירת ייצוג משפטי הולם יכולה להיות ההבדל בין קבלת פיצוי מלא לבין הישארות בידיים ריקות. חשוב לזכור שהכותרת ״עורך דין״ איננה מבטיחה שתקבלו את מה שמגיע לכם, ובסוף, כמו כל השקעה נבונה, חשוב שתדעו כמה דברים על הנכס בו אתם משקיעים.

על מנת לסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, ריכזנו עבורכם כמה נקודות מרכזיות שחשוב לדעת על התחום.

למה חשוב שעורך הדין שלכם יעסוק רק בדיני תעבורה?

צריך לדעת לבחור יועץ. בדיוק כמו שלא הייתם פונים ליועץ משכנתאות כדי לבחור מסלול השקעה בשוק ההון בגלל שהוא אינו מתמחה בשוק ההון, כך גם צריך לנהוג כאשר בוחרים ייעוץ משפטי. לכל ענף משפטי יש הסתעפויות מרובות, וכל אחד מהם דורש התמחות ספציפית. חשוב לציין שכל תחום משפטי הינו מקצוע שונה כמעט לחלוטין, כך שההתייחסות לכל ענפי עריכת הדין השונים תחת הכותרת ״ייעוץ משפטי״ יכולה להיות מטעה. 

אי אפשר להיות הכי טוב בכל התחומים ולכן חשוב לבחור עורך דין אשר מומחה בתחום הרלוונטי עבורכם. בהקשר זה, העצה הטובה ביותר עבורכם היא שכדאי לכם לבחור עורך דין אשר עוסק אך ורק בדיני תעבורה.

לשם המחשת חשיבות התמחות עורך הדין, על מנת לקבל פיצויים במקרה של תאונת דרכים, המקרה ידרוש התייחסות לאופי התאונה בהקשר הספציפי לפקודה לנפגעי תאונות דרכים, התייחסות לדיני הנזיקין ולאופי התביעה שתנוהל נגד הפוגע או להגנתו, התייחסות לחברת הביטוח שייתכן וצריך לתבוע או להעביר אליה את האחריות ועוד. ובקיצור – ניתן לראות שתחום התעבורה לבדו הינו מסובך דיו באופן הדורש התמחות ספציפית. 

כתוצאה מכך, חשוב לזכור – גם אם קיבלתם המלצה על עורך דין תותח, אך תחום ההתמחות שלו הוא משפט מסחרי או דיני משפחה – לא יהיה ביכולתו לסייע לכם בצורה הטובה ביותר. אם תפנו לעורך דין אשר אינו עוסק אך ורק בדיני תעבורה – סביר להניח שהייצוג שתקבלו לא יהיה הולם דיו. דאגו לפנות רק לעורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

זמינות וסבלנות עורך הדין – כיצד זה משפיע ישירות על הייצוג שתקבלו?

זמן הוא משאב מוגבל ויקר. אם תתקלו בעורך דין שלא עונה לטלפונים שלכם ואינו משקיע זמן בכם ובתיק שלכם, המשמעות היא שהוא גם לא משקיע בניצחון שלכם. ייצוג משפטי הוא תהליך אשר לעיתים יכול להימשך חודשים ארוכים עד ליישוב הסכסוך, ולכן נדרשת נאמנות ללקוח לכל אורך הדרך. 

להשקעה של עורך הדין בפגישות אתכם יש השלכה ממשית על הדרך בה תבחרו לפעול. כל פתרון משפטי הוא תלוי הקשר ולא ניתן להלביש שבלונה על כל סוגיה ולצפות לאותה תוצאה. לכל לקוח יש שיקולים אישיים אשר משפיעים על ההחלטות שירצה לקבל במסגרת ייצוג על ידי עורך דין. 

כך למשל, אם קיבלתם הצעה לפיצוי מחברת הביטוח בעקבות תאונת דרכים – ההחלטה כיצד להתנהל תלויה מאוד במגבלות התקציביות שלכם. משא ומתן עלול להימשך זמן רב ועלול להיות כרוך בעלויות משניות, וההחלטה האם לנהל משא ומתן ארוך או קצר קשורה באופן הדוק למידת הדחיפות של קבלת דמי הפיצויים. אם אינכם במצב כלכלי קשה – ככלל, כדאי לנסות למצות את המשא ומתן עד לקבלת פיצוי הולם.

מה לעשות כאשר המצב הכלכלי קשה

לחילופין, ככל שבמצבכם הכלכלי קשה יותר –- מומלץ להסכים להצעת חברת הביטוח על מנת למנוע עיכוב בקבלת דמי הפיצוי. יש מקרים מסוימים בהם יוכל עורך הדין לפעול לקבלת פיצוי עיתי, עד לקבלת התשלום המלא. עורך דין שלא יכיר אתכם כמו שצריך, ולא ידע בדיוק כמה זמן וכסף יש לכם על מנת לנהל את ההליך – לא יוכל לתת לכם את העצה המשפטית שתמקסם את האינטרסים שלכם במסגרת החוק.

חשוב מאוד שעורך הדין שלכם ייקח את הזמן להכיר אתכם כמו שצריך על מנת שיוכל לתת לכם את העצה הטובה ביותר, ובנוסף לכך, שישקיע בכם את הזמן בתיווך המידע המשפטי המורכב כדי שתבינו את ההחלטה שאתם מקבלים. אם נתקלתם בעורך דין שאינו מוכן להשקיע בכם באופן סביר – מומלץ לפנות לקבלת ייצוג משפטי אחר.

שכר טרחה

סוגית התשלום לעורך הדין עלולה להיות טעונה. חשוב לדעת ששכר הטרחה אינו דבר קבוע ועלול להשתנות בהתאם למומחיות וותק עורך הדין העומד מולכם. בנוסף, שכר הטרחה משתנה בהתאם לשירות הניתן ויכול להגיע לסכומים גבוהים ככל שמדובר בהליכים מורכבים מאוד, כמו למשל תאונות דרכים בהם יש אובדן בנפש.

לעומת זאת, עורך דין המייצג אתכם בתביעה לקבלת פיצויים בעקבות תאונת דרכים, מוגבל בגובה שכר הטרחה שיכול לדרוש. החוק קובע כי בתיקים אלה רשאי עורך הדין לגבות מקסימום בין 8% ל- 13% מסך הפיצוי הכולל ובהתאם להתקדמות ההליכים. חשוב לדבר עם עורך הדין באופן גלוי על מנת להבין את ההבדלים השונים בעלויות, וכיצד למקסם את האינטרס שלכם במסגרת המגבלות שלכם כלקוחות. 

מילות סיכום

כדי לבחור עורך דין מתאים, אשר ביכולתו לסייע לכם להתמודד עם סוגיות בדיני תעבורה בכלל ותאונת דרכים בפרט, כפי שנכתב במאמר זה, חשוב לשים לב לכמה דברים: חשוב שתחום התמחותו ועיסוקו העיקרי של עורך הדין יהיו בתחום התעבורה. שימו לב שמדובר באדם הגון עם זמינות וסבלנות רבה עבורכם. זיכרו, ייצוג משפטי הוא מערכת יחסים לכל דבר ועניין ולכן חשוב שתרגישו שאתם יכולים לסמוך על מי שמייצג אתכם.

עורכת הדין יערית אוליאל הינה סנגורית בעלת מומחיות בתחום התעבורה. עורכת הדין אוליאל מייצגת לקוחות רבים ממנעד רחב של סוגיות, החל מקנסות וכלה בתאונות קטלניות, ומייצגת את האינטרסים של לקוחותיה בנאמנות ובמקצועיות. צרו קשר לייעוץ משפטי ראשוני!

כנסו למשרד והתרשמו מסוג העבודה! שימו לב לתעודות התלויות על הקיר במשרדו. בקשו ייעוץ בתחום שונה ותלמדו מתשובת עורך הדין.

התשובה תלוית הקשר. ככלל, אם מדובר בתאונה בה נגרם נזק קל לרכוש בלבד, ללא מעורבות המשטרה, אפשר להתמודד לבד ללא מעורבות עורך דין. אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה עם נפגעים, מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה, שידע לתת ייעוץ והכוונה בשני המישורים – הן במישור הפלילי של גרימת התאונה והן במישור הנזיקי לצורך קבלת פיצוי הולם.

ההחלטה תלויה בנסיבות אישיות ותקציביות. כדי להימנע מהליך מייגע, חשוב ללמוד על ההליך ובעיקר להסתייע בליווי משפטי מקצועי. היכנסו לאתר ובחנו הכל.

התשובה לשאלה זו היא מורכבת. סיכוי סביר שאם הגיעה משטרה למקום האירוע והיו נפגעים בתאונה, יוגש כתב אישום נגד הנהג. מאחר ובשלבים הראשונים לא ניתן לדעת בוודאות, חשוב להיות מיוצג ומלווה ע"י עורך דין תאונות דרכים מהרגע הראשון – היכנסו לאתר ותקבעו פגישה.

עו
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

חוות דעת
ללא ספק הכי טובה בתחום, ממליצה בחום!!!
Shelly Fadida
Shelly Fadida
12:57 16 Aug 20
יערית תותחית ! עזרה לנו מאוד
Roni Ruff
Roni Ruff
15:36 21 Jun 20
ממליצה בחום רותח! הכי מקצועית! נהדרת!
Rotem Saar Kless
Rotem Saar Kless
08:39 11 May 20
ממליצה בחום על עו"ד יערית אוליאל. מפגש בין אשת מקצוע מבריקה לבין אישיות ערכית ואנושית שיודעת להוביל וללוות מצבים... מורכבים בחכמה,רגישות ותחושה אמיתית שיש על מי לסמוך. בולטת מאוד בנוף הקולגיאלי של עורכי הדין . ישר כוח.קראו עוד
Meirav Glanz
Meirav Glanz
08:58 03 Feb 20
יערית שירותית מאוד , פתרה לי בעיה במסירות רבה והכי חשוב במקצועיות ובאדיבות!!
ממליצה לכולם
Rachel Keydar Fadida
Rachel Keydar Fadida
08:07 03 Feb 20
ממליצה בחום!!
עו"ד קשובה ללקוח ומקצועית.תותחית!!
Reut Shtochel-Dvir
Reut Shtochel-Dvir
19:36 23 Jan 20
תותחית בתחום התעבורה אלופה ממליץ בחום
אלי כהן
אלי כהן
18:02 10 Oct 19
בתור לקוח התרשמנו ממקצועניות יושר ואמינות יערית לא רק הייתה עורכת הדין שלי היא הייתתה לי לעזר גם בפן האישי בכל מה... שהייתי צריך במשך כל זמן המשפט ממליץ בחום תודה לך על הדרך הארוכה שעברת איתי ועם משפחתיקראו עוד
קייטרינג בצל האורן ברוכי
קייטרינג בצל האורן ברוכי
16:49 05 Jan 19
יערית מקצוענית, שרות מדהים, הצליחה להוציא אותי ממקרה שנראה אבוד, מומלץ להכניס את מס. הטלפון לזיכרון, שלא נצטרך, טוב... שיהיה! תודה והרבה הצלחה!קראו עוד
Amir Maor
Amir Maor
19:25 31 Dec 18
מדהימה!!!!!
המון תודה על השירות!!
מקצוענית אמיתית + ליווי לאורך כל הדרך.
Liran Hatuka
Liran Hatuka
15:20 31 Dec 18
מדהימה, קשובה, מקצועית.
שלא נצטרך אבל אם נצטרך- אז רק את יערית אוליאל!
Liat Benyamin
Liat Benyamin
11:49 31 Dec 18
דף הפייסבוק שלנו
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו