שיטת הניקוד – משרד הרישוי

תוכן עניינים
שיטת-הניקוד - משרד-הרישוי

נהגים רבים המקבלים דו"חות תעבורה בוחרים לשלם את הקנס ללא חשיבה על כמות הנקודות שצברו.

חשוב לדעת – תשלום הקנס הוא כהודאה באשמה והרשעה בעבירה

נהג אשר קיבל לידו דו"ח עבירת תנועה, יכול להיעזר בטבלה על מנת לאתר בכמה נקודות הוא יחוייב בגין העבירה בה הוא הואשם. נקודות אלה נצברות לחובתו של הנהג מעבר לעונש שהוטל עליו (קנס, פסילה וכו'). על-פי הנקודות התקפות הרשומות לחובת נהג, מוטלים עליו אמצעי תיקון.

נהג שלחובתו רשומות 12 נקודות תקפות או יותר יקבל הודעה מרשות הרישוי עם פירוט העבירות שבגינן חויב בביצוע אמצעי התיקון. לאחר תשלום הקנס קשה להחזיר את הגלגל לאחור.

אל תמהרו לשלם את הקנס! רצוי לבדוק במשרד התחבורה כמה נקודות נצברו לחובתכם. ייתכן כי אתם עומדים בסיכון להתליית רשיון.

חשוב מאוד!

להיוועץ עם עורך דין לענייני תעבורה, המתמחה, בקיא ומכיר את החוק ודיני התעבורה. עו"ד תעבורה יכול לסייע בשינוי סעיף העבירה באופן שלא יצטברו נקודות לרעת הנהג.

כיצד ניתן לבדוק כמה נקודות נרשמו לחובתי?

ניתן לקבל תדפיס ניקוד בדרכים הבאות:

טופס פניה מקוון

ניתן לפנות לאגף הרישוי בבקשה לקבלת תדפיס על מצב נקודות החובה. התדפיס יישלח בדואר ישראל, בתוך 10 ימי עבודה, בהתאם לכתובת שהתקבלה ממשרד הפנים. השירות ניתן ללא תשלום.

באמצעות פנייה למוקד רישוי קול

ניתן לפנות גם באמצעות פנייה למוקד רישוי קול בטלפון מספר 5678*- יש להזדהות בטלפון באמצעות מספר תעודת זהות ומספר רישיון נהיגה. לאחר ההזדהות, ישלח בדואר ישראל תדפיס על מצב נקודות החובה, בהתאם לכתובת שהתקבלה ממשרד הפנים. השירות ניתן ללא תשלום.

רשיומט

באפשרותכם להוציא תדפיס נקודות חובה בעמדות השירות העצמי הפרוסות ברחבי הארץ במשרדי הרישוי, בקניונים ובסניפי סופר-פארם. זיהוי המשתמש בעמדת הרשיומט יעשה באמצעות כרטיס אשראי של בעל הרישיון. הנפקת התדפיס על מצב נקודות החובה של הנהג מתבצעת במקום. השירות כרוך בתשלום אגרה של 10 ₪ בלבד- לאיתור רשיומט.

משרד הרישוי

ניתן לגשת לסניף משרד הרישוי הקרוב לאזור מגוריכם. יש להצטייד בתעודת זהות. השירות ניתן ללא תשלום.

יערית אוליאל, עו"ד תעבורה

בכל דו"ח תעבורה מצוין סעיף ניקוד ובו יופיעו מספר הנקודות שיצברו בגין הדו"ח שהתקבל. למידע נוסף על שיטת הניקוד כנסו לאתר.

משרד הרישוי מבצע מעקב אחרי צבירת נקודות של נהגים בכדי לחנך אותם לנהיגה נכונה. נהגים שצוברים נקודות יאלצו לעבור אמצעי תיקון כמו קורסים, פסילות רישיון ובדקות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים. פרטים נוספים באתר.

כדאי מאוד לפנות לעורך דין תעבורה בכדי לבדוק אם ניתן לשנות את רוע הגזירה. לא מעט פעמים מתגלות טעויות במרשם בשל טעות בחישוב התקופות או רישום שגוי של נקודות. הסבר מפורט במאמר – כנסו לאתר.

ישנם מספר דרכים לקבלת מרשם הנקודות – פנייה מקוונת, פנייה טלפונית, עמדות רישיומט או בסניפי משרד הרישוי. פרטים מלאים באתר.

עו
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

חוות דעת
ללא ספק הכי טובה בתחום, ממליצה בחום!!!
Shelly Fadida
Shelly Fadida
12:57 16 Aug 20
יערית תותחית ! עזרה לנו מאוד
Roni Ruff
Roni Ruff
15:36 21 Jun 20
ממליצה בחום רותח! הכי מקצועית! נהדרת!
Rotem Saar Kless
Rotem Saar Kless
08:39 11 May 20
ממליצה בחום על עו"ד יערית אוליאל. מפגש בין אשת מקצוע מבריקה לבין אישיות ערכית ואנושית שיודעת להוביל וללוות מצבים... מורכבים בחכמה,רגישות ותחושה אמיתית שיש על מי לסמוך. בולטת מאוד בנוף הקולגיאלי של עורכי הדין . ישר כוח.קראו עוד
Meirav Glanz
Meirav Glanz
08:58 03 Feb 20
יערית שירותית מאוד , פתרה לי בעיה במסירות רבה והכי חשוב במקצועיות ובאדיבות!!
ממליצה לכולם
Rachel Keydar Fadida
Rachel Keydar Fadida
08:07 03 Feb 20
ממליצה בחום!!
עו"ד קשובה ללקוח ומקצועית.תותחית!!
Reut Shtochel-Dvir
Reut Shtochel-Dvir
19:36 23 Jan 20
תותחית בתחום התעבורה אלופה ממליץ בחום
אלי כהן
אלי כהן
18:02 10 Oct 19
בתור לקוח התרשמנו ממקצועניות יושר ואמינות יערית לא רק הייתה עורכת הדין שלי היא הייתתה לי לעזר גם בפן האישי בכל מה... שהייתי צריך במשך כל זמן המשפט ממליץ בחום תודה לך על הדרך הארוכה שעברת איתי ועם משפחתיקראו עוד
קייטרינג בצל האורן ברוכי
קייטרינג בצל האורן ברוכי
16:49 05 Jan 19
יערית מקצוענית, שרות מדהים, הצליחה להוציא אותי ממקרה שנראה אבוד, מומלץ להכניס את מס. הטלפון לזיכרון, שלא נצטרך, טוב... שיהיה! תודה והרבה הצלחה!קראו עוד
Amir Maor
Amir Maor
19:25 31 Dec 18
מדהימה!!!!!
המון תודה על השירות!!
מקצוענית אמיתית + ליווי לאורך כל הדרך.
Liran Hatuka
Liran Hatuka
15:20 31 Dec 18
מדהימה, קשובה, מקצועית.
שלא נצטרך אבל אם נצטרך- אז רק את יערית אוליאל!
Liat Benyamin
Liat Benyamin
11:49 31 Dec 18
דף הפייסבוק שלנו
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו