מדוע חשוב לשים לב לניקוד בעבירות תעבורה?

ניקוד בעבירות תעבורה, הוא ניקוד שעשוי להשפיע משמעותית על חיינו שכן לאחר הצטברות קלה של מספר נקודות ואפילו לאחר שתי עבירות תנועה בלבד – יכול להביא לפגיעה ברישיון הנהיגה שלנו, ובמעבר של הליך בירוקרטי מסועף. שימת לב להצטברות הניקוד בזמן, יכולה לאפשר לנו לגשת לעורך דין תעבורה ולנסות למחוק אותו ככל הניתן כדי להימנע מהשלכות קשות בהמשך על חיי הנהיגה שלנו. לפניכם הכל על מדוע חשוב לשים לב לניקוד בעבירות תעבורה?.

מה החשיבות של שימת דגש על ניקוד בעבירות תעבורה?

ניקוד בעבירות תעבורה, הוא עניין בעייתי במיוחד שעשוי להביא להשלכות רבות על עתידינו. שכשלא שמים עליו דגש, הנקודות עלולות להצטבר וליצור מצב בו אנחנו עומדים בפני שלילת רישיון או מחויבים לבדיקות רפואיות או קורס נהיגה ומבחן. שימת דגש על מספר נקודות התעבורה ומעקב אחריהן יבטיח שאנחנו לא מגיעים לסף הנקודות שיגרור השלכות, וימנע מאתנו לנהוג ולנהל שגרת חיים נוחה ונטולת צרות בירוקרטיות. מעקב אחרי הנקודות יוכל לגלות הצטברות, אתה נוכל להתמודד בעזרת עורך דין תעבורה ובעזרת מחיקת נקודות ודו"חות מסוימים.

 

מתי מקבלים נקודות תעבורה?

דו"חות תנועה מסוימים יכללו רק קנס כספי, וחלק אפילו רק אזהרה. עם זאת, דו"חות מסוימים ועבירות חמורות יותר יכללו גם נקודות תעבורה, בכמות הקבועה בחוק. כך למשל, נהיגה שלא בכיוון החץ תגרור עונש הקבוע בחוק, על סך 6 נקודות תעבורה. ברור מכך שנקודות התעבורה מצטברות במהירות לכדי עשרות נקודות, כמות שכבר גוררת עונשים ועשויה להעמיד את הנהג בבעיות ואפילו בשלילת רישיון.

 

מה העונשים שנקודות תעבורה גוררות?

נקודות תעבורה גוררות עונשים במידה והן מצטברות, העונשים שונים ומדורגים בהתאם לכמות הנקודות שהצטברה. חשוב להכיר שהנקודות נמחקות בכל תקופה, שנתיים לרוב מיום מתן הדו"ח, וכך ההצטברות אינה כל החיים אינה לכל תקופה ותקופה. 

 

העונשים לפי הדירוג בחוק

העונש הקל ביותר הוא קורס נהיגה ומעבר המבחן בסופו, לאחריו הנהג שצבר נקודות רבות עשוי להידרש לפסילת רישיון לשלושה חודשים, ובמקרים חמורים יותר גם לתשעה חודשים ומעבר תיאוריה מחדש. לעיתים, יהיה צורך גם במעבר של מבדקים רפואיים מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים שפועל מטעם משרד הבריאות.

 

כיצד עורך דין יכול לסייע בהתמודדות עם נקודות תעבורה?

מאחר וחשיבותן של נקודות התעבורה היא הרת גורל על עתידנו וההשלכות שלה עלולות לעכב את הנהיגה והשגרה שלנו – חשוב להסתייע בעורך דין תעבורה הבקיא בתחום, במקרה בו הנקודות מצטברות ועשויות להגיע לכדי שלילה, הדרשות לקורס נהיגה, ועוד. עורך דין המתמחה בעולם התעבורה מכיר מקרוב את התחום ויכול עם הידע שצבר, לסייע במחיקת נקודות התעבורה. כך למשל ניתן לערער ולבטל דו"חות מסוימים שנחרצותם מוטלת בספק, כמו גם להחליף אותם באזהרה, ועוד מגוון פתרונות יצירתיים, ששמורים לעורכי הדין מהתחום.

 

התוצאות מדברות בעד עצמן!

במאמר זה דיברנו על:
המחבר
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.

 עו"ד יערית אוליאל בפייסבוק | מייל אישי: [email protected] | אודות עו"ד יערית אוליאל 

קצת על משרדנו
בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
שרון פוקס
שרון פוקס
קרא עוד
עוה"ד יערית היא בעלת ידע ומומחיות בתחום דיני התעבורה, מהכרות אישית אני ממליץ ללקוחות לפנות ליערית ולקבל טיפול מקצועי ומסור שמביא תוצאות מעולות
yaara Carmeli-Iluz
yaara Carmeli-Iluz
קרא עוד
עו"ד יערית אוליאל הינה עו"ד מבריקה בתחום התעבורה. היא חיה ונושמת את המטריה, מקצועית מאוד, הגונה ונותנת שירות אדיב ללקוחות. עו"ד אוליאל סייעה לי במס' תיקי תעבורה והשיגה בהם הישגים מרשימים.‎
Doron Zisso
Doron Zisso
קרא עוד
לעו"ד יערית אוליאל יש את הכלים לתת את מיטב הייצוג בתיקי תעבורה, שוות תנועה ותעונות דרכים: ידע, נסיון, רוח לחימה למען הלקוח והיכולות להשתמש בכלים אלה למען הלקוח.
עורכת דין מירי נחשונוב
עורכת דין מירי נחשונוב
קרא עוד
עו״ד יערית מומחית בתחום התעבורה, מקצועית מאוד. יש לה ניסיון בתחום. ממליצה עליה בחום.‎
roy israelit
roy israelit
קרא עוד
למזלי זכיתי להנות מהשירות, חיפשתי עורך דין לתעבורה בעקבות תאונה שבא הייתי מעורב, לאחר חיפוש באינטרנט הגעתי ליערית וזה אכן היה מזל גדול. מבחינתי זמינות ומקצועיות זה הדבר הכי חשוב ושמח שמצאתי את הכתובת שלי לכל בעיה בנושא זה. למי שמחפש לנצח ולא רק להתנצח, זו הכתובת.‎
Efrat Shavit
Efrat Shavit
קרא עוד
בזכות יערית הצלחתי לבטל דו"ח וחסכתי לעצמי כסף וזמן בבתי משפט. מאד מרוצה מהשירות והיא גם מקסימה. ממליצה בחום!‎
עוד בנושא
אל תתמודדו לבד!
עו"ד תעבורה יכול לעזור
חייג עכשיו
אהבתם את הכתבה? שתפו!
הרישיון חשוב לך?
לא צוברים נקודות! מטפלים ומוחקים!

משרדנו עוסק בתחום התעבורה בלבד ומונה צוות של אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים לרבות – עורכי דין לתעבורה ותאונות דרכים יוצאי פרקליטות, וכן בוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל עם 40 שנות ניסיון!

יש הגנה טובה מזאת? אנחנו כאן עבורך!

Add a heading
לייעוץ ראשוני מעורך דין ללא התחייבות
השאר הפרטים ואנחנו נטפל בשאר
משרד עורך דין תעבורה
יערית אוליאל