072-371-8608

תצהיר הפקדת רישיון נהיגה

במקרים בהם הוחלט על שלילת רישיון הנהיגה שלכם, הינכם נדרשים להפקיד את רישיון הנהיגה בגוף בו קיבלתם את השלילה. שלילת רישיון הנהיגה עשויה להתבצע בגופים הבאים: בתי משפט, משטרה ובמשרדי הרישוי. במקרים שבהם לא ניתן להפקיד את רישיון הנהיגה בגלל אובדן או אי תקפות, על הנהג למלא תצהיר הפקדת רישיון נהיגה ולהפקידו בגוף המתאים (כתחליף לכרטיס הפלסטיק של הרישיון).

 

להאזנה למאמר לחצו כאן:

 

מדוע יש צורך בתצהיר הפקדת רישיון נהיגה?

נהג שקיבל שלילה מחויב בהפקדת רישיון או בתצהיר הפקדת רישיון נהיגה במקרים של אובדן או אי תקפות, אחרת לא ייחשבו לו הימים כימי פסילה. את התצהיר יש לערוך אצל עורך דין תעבורה מנוסה.

מהם המקרים בהם חלה חובה על הנהגים להפקיד תצהיר רישיון נהיגה?

במקרים בהם רישיון הנהיגה אינו בר תוקף, או שמא רישיון הנהיגה אבד, ניתן למלא תצהיר הפקדת רישיון הנהיגה ולאחר הפקדתו, יחלו ימי השלילה להיספר.

שימו לב, במקרים בהם הרישיון נגנב או אבד, על הנהג לגשת למשרד הרישוי ולקבל טופס כחול לעניין דו"ח מצב רישיון, ובעת הפקדת תצהיר רישיון הנהיגה, יש לצרף את הטופס ממשרד הרישוי. בנוסף, על התצהיר להיות חתום בידי עורך דין/שופט/רשם בית המשפט.

היכן יש להפקיד את תצהיר רישיון נהיגה?

כפי שצוין, ישנם שלושה גורמים הממונים על פסילת רישיון הנהיגה:

  • אם פסילת רישיון הנהיגה שלכם בוצעה על ידי משרד הרישוי- עליכם להפקיד את התצהיר במשרד הרישוי.
  • אם פסילת רישיון הנהיגה שלכם נפסקה בבית המשפט- עליכם להפקיד את תצהיר רישיון הנהיגה במזכירות בית המשפט בו נפסלתם.
  • אם פסילת רישיון הנהיגה נעשה במשטרה (פסילה מנהלית)- עליכם להפקיד את רישיון הנהיגה ביחידת המשטרה.

הפקדת רישיון הנהיגה באמצעות תצהיר למשרד הרישוי

לפי שיטת הניקוד, נהג שצבר לחובתו 36 נקודות (ומעלה) בגין ריבוי עבירות תנועה, יקבל הודעה ממשרד הרישוי כי רישיון הנהיגה שלו נפסל.
על הנהג להפקיד במשרד הרישוי את רישיון הנהיגה שלו שמא לא יספרו לו ימי הפסילה. במקרים שבהם אין לנהג את רישיון הנהיגה פיזית, עליו למלא הצהרה בענין זה ולשלוח אותה במיידי למשרד הרישוי.

בתקופת הקורונה, משרד הרישוי מאפשר לנהגים לבצע את הפקדת רישיון באמצעות שליחת תצהיר למייל או לווטסאפ באמצעות הטופס הזה:

אבד לי רישיון הנהיגה, ולא מילאתי תצהיר להפקדת רישיון הנהיגה, מה העונש שאני עשוי לקבל?

במקרים בהם נהגים לא מילאו תצהיר להפקדת רישיון הנהיגה, לא יימנו ימי הפסילה גם אם אינם נהגו פיזית בתקופת הפסילה. בנוסף, יהיה ניתן להטיל עליהם פסילה לתקופה ממושכת יותר ואף דו"חות מסוג קנסות (בהתאם לפקודת התעבורה).

הפקדת רישיון הנהיגה באמצעות תצהיר לבית המשפט

נהג שביצע עבירת תנועה שבגינה פסק בית המשפט סנקציה של שלילת רישיונו, חלה עליו החובה להפקיד את רישיון הנהיגה שלו בהקדם האפשרי למזכירות בית המשפט.
אם לא יופקד רישיון הנהיגה, לא יהיה ניתן לספור לנהג את ימי הפסילה

במקרים שבהם אין אפשרות לנהג להפקיד את רישיון הנהיגה שלו לרבות: אובדן, גניבה וכ"ו, יש למלא תצהיר הפקדת רישיון הנהיגה ולשלוח זאת לבית המשפט במיידי

שימו לב – תצהיר זה חייב להיות חתום ע"י עורך דין – וכדאי שיהיה חתום ע"י עורך דין מומחה בדיני תעבורה – משרדנו מוסמך לחתום עבורך על תצהיר. צרו קשר ונסייע

 

*תצהיר הפקדת רישיון

 

חשיבות עורך דין תעבורה בעת מילוי תצהיר הפקדת רישיון נהיגה

במקרים של פסילת רישיון, אנו נוטים לשמוע כי נהגים רבים לא מודעים לעובדה כי עליהם להפקיד את רישיון הנהיגה שלהם או למלא תצהיר להפקדת רישיון הנהיגה וזאת כאשר בתום הפסילה מתגלה בפניהם עובדה מאכזבת כי לא נמנו עבורם ימי הפסילה.

עורך דין תעבורה מיומן ידע להדריך אותכם כראוי, החל מהשלב הראשוני ועד לתום ההליך.

במקרה שהוחלט על שלילת רישיון הנהיגה, נדרשים הנהגים על הפקדת רישיונם. אך אם אין ברשותם פיזית את הרישיון, יש להפקיד תצהיר בעניין הפקדת הרישיון(כתחליף לכרטיס). לקריאה בנושא, באתר.

עליך לגשת לעורך דין לענייני תעבורה ולמלא תצהיר הפקדת רישיון ולאחר מכן לגשת להפקיד את התצהיר בגוף המבוקש.

תלוי היכן רישיון הנהיגה שלך נפסל. קיימים שלושה גופים לרבות: משרד הרישוי, בית משפט ומשטרת ישראל. רוצה לדעת היכן אתה נדרש להפקיד? כנס לאתר.

במקרה שלא מילאת תצהיר להפקדת רישיון הנהיגה שלך, לא יימנו ימי הפסילה גם אם אינך נהגת פיזית בתקופה הנ"ל.

לא. על התצהיר להיות חתום על ידי עורך דין תעבורה, תצהיר שאינו חתום, לא יתקבל ובהתאם לכך לא יימנו לך ימי הפסילה.

במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print