מהירות מופרזת

תוכן עניינים
מהירות-מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת לעבירת תעבורה נפוצה ומסוכנת מאד. משטרת ישראל משקיעה מאמצים מוגברים לאכיפתה באמצעות שימוש במכשור מתקדם, כגון מצלמות תנועה, ממל"ז, דבורה, מולטונובה ועוד.

דו"חות על מהירות מופרזת – מה העונש? 

20  קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 25 קמ"ש מעל המותר נהיגה בדרך לא עירונית.
העונש: ברירת משפט/קנס בסך 250 ₪, ללא נקודות.

21-30 קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 40-26 קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך לא עירונית.
העונש: ברירת משפט/קנס בסך 750 ₪+ 8 נקודות.

31-40 קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 41-50 קמ"ש מעל המותר נהיגה בדרך לא עירונית.
העונש: ברירת משפט/קנס בסך 1,500 ₪+ 10 נקודות.

41 קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 51 קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך לא עירונית.
העונש: זימון למשפט+ 10 נקודות.

בכל מקרה של הזמנה לדין

רשאית משטרת ישראל לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג באורח מיידי ל- ‎30 יום, ע"מ למנוע מנהג מסוכן להמשיך לנהוג.

הרשעה במשפט עלולה לגרור ענישה מסוג קנס, פסילה בפועל למספר חודשים, פסילה על תנאי ואף מאסר בפועל. כדי להתגונן מפני דו"ח בגין עבירת מהירות, מומלץ להתייעץ עם עו"ד בקיא ומנוסה בדיני תעבורה.

הואשמת בנהיגה במהירות מופרזת?

לאור תקדימים משפטים והתפתחויות משפטיות שחלו בתחום זה, יש מקום לבחון בדקדקנות כל דוח מהירות המבוסס על מצלמה, ממל”ז או דבורה באופן פרטני. עו"ד מומחה לתעבורה מכיר היטב את הנהלים והפסיקה המתחדשת בתחום הנהיגה במהירות מופרזת ויוכל לסייע ולפעול לזיכוי או לכל הפחות להפחתת העונש. עו"ד אוליאל מומחית בדיני תעבורה, מתמחה בייצוג נהגים שהואשמו בעבירות תעבורה בכלל, ובתיקי נהיגה במהירות מופרזת בפרט.

אמצעי אכיפת מהירות מד מהירות לייזר (ממל"ז)

אקדח הלייזר הוכנס לפעילות בשנת 1993. מד הלייזר מודד את מהירות הרכב ע"י שליחת קרן לייזר לעבר הרכב הנמדד ומהירות הרכב נמדדת ע"י חישוב השינוי בין הזמן שלוקח לקרן הלייזר להגיע למטרה אל מול הזמן שלוקח לה לחזור. ע" שביהמ"ש ירשיע נהג בעבירת מהירות מופרזת חייבת התביעה להוכיח כי המדידה בוצעה בהתאם להוראות היצרן. יש לבחון את מרחק המדידה, תנאי מזג האוויר, בדיקות מקדימות שבוצעו למכשיר טרם הפעלתו וכן את מיומנות השוטר המפעיל. עו"ד הבקיא בתיקי מהירות ידע לבדוק את ראיות התביעה ולמצוא כשלים בהפעלת המכשיר (ככל שהתקיימו) אשר פגעו במהימנות הבדיקה. למשרד עו”ד תעבורה יערית אוליאל ניסיון עשיר ומגוון בייצוג נהגים שהואשמו בעבירות מהירות חמורות, לרבות ביטול כתבי אישום שהוגשו באשמת נהיגה במהירות מופרזת או שינוי סעיפי האישום לסעיפים מקלים ללא פסילת רישיון וללא נקודות.

מצלמות א 3

מערכת מצלמות דיגיטליות המותקנות בכבישים ובצמתים שנבחרו לצורך צילום עבירות מהירות או מעבר באור אדום. דו"חות אלו ניתנים לביטול לא פעם לאחר בחינה מקצועית של הנתונים המופיעים בדו"ח ובתצלום.

מצלמות

הצילום מעיד על מהירות הנסיעה של הרכב, מקום הימצאו של הרכב ועוד נתונים הנראים בתחתית התמונה המצורפת. יש לבחון את הליך הפקת התמונה, את תקינות המצלמה, את אופן שמירת סרט הצילום ועוד.

דבורה  Bee III IL

אמצעי אכיפה היכול למדוד מהירות כלי רכב גם כשהניידת במצב סטטי וגם כאשר הניידת במצב נסיעה. המכשיר יכול לקלוט תוך כדי נסיעה הן רכבים הנוסעים בכיוון נסיעת הניידת והן רכבים הנוסעים בכיוון הנגדי. יש לבדוק היטב את כמות הרכבים שהיו באזור המדידה, את טווח האכיפה, תנאי מזג האוויר, האם נשמר קשר עין בין השוטר לרכב הנמדד מרגע מדידתו ועד לעצירתו ועוד.  

ממא”ל (F6) – מולטנובה

מד מהירות המבוסס על עקרון דופלר. מכשיר זה מוצב בתוך הניידת או על חצובה מחוץ לניידת. ניתן להפעילו באופן ידני או אוטומטי. יש לבדוק את תקינות המכשיר, בדיקות תקופתיות, מיומנות השוטר המפעיל את מכשיר המולטנובה, הצילום של הרכב, אופן הגשת התצלומים לביהמ"ש, האם יש רכביםנוספים לפני הרכב שצולם והאם הם בקו אחד איתו.

יערית אוליאל, עו"ד תעבורה

עו
עו"ד יערית אוליאל

עורכת דין יערית אוליאל החלה את דרכה המקצועית כמתמחה בפרקליטות הפלילית. בהמשך דרכה עבדה כסנגורית בתחום התעבורה וצברה ניסיון מעשי בייצוג חשודים ועצורים בתיקי תעבורה, תאונות דרכים ונהיגה בשכרות.

כיום עורכת דין אוליאל מנהלת משרד עורכי דין תעבורה, משמשת כמרצה בתחום התעבורה לבני נוער ולעורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה. לאורך השנים צברה ניסיון מקצועי עשיר בייצוג נהגים בבתי המשפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה בוחן תנועה ותיק ומקצועי יוצא משטרת ישראל.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

חוות דעת
ללא ספק הכי טובה בתחום, ממליצה בחום!!!
Shelly Fadida
Shelly Fadida
12:57 16 Aug 20
יערית תותחית ! עזרה לנו מאוד
Roni Ruff
Roni Ruff
15:36 21 Jun 20
ממליצה בחום רותח! הכי מקצועית! נהדרת!
Rotem Saar Kless
Rotem Saar Kless
08:39 11 May 20
ממליצה בחום על עו"ד יערית אוליאל. מפגש בין אשת מקצוע מבריקה לבין אישיות ערכית ואנושית שיודעת להוביל וללוות מצבים... מורכבים בחכמה,רגישות ותחושה אמיתית שיש על מי לסמוך. בולטת מאוד בנוף הקולגיאלי של עורכי הדין . ישר כוח.קראו עוד
Meirav Glanz
Meirav Glanz
08:58 03 Feb 20
יערית שירותית מאוד , פתרה לי בעיה במסירות רבה והכי חשוב במקצועיות ובאדיבות!!
ממליצה לכולם
Rachel Keydar Fadida
Rachel Keydar Fadida
08:07 03 Feb 20
ממליצה בחום!!
עו"ד קשובה ללקוח ומקצועית.תותחית!!
Reut Shtochel-Dvir
Reut Shtochel-Dvir
19:36 23 Jan 20
תותחית בתחום התעבורה אלופה ממליץ בחום
אלי כהן
אלי כהן
18:02 10 Oct 19
בתור לקוח התרשמנו ממקצועניות יושר ואמינות יערית לא רק הייתה עורכת הדין שלי היא הייתתה לי לעזר גם בפן האישי בכל מה... שהייתי צריך במשך כל זמן המשפט ממליץ בחום תודה לך על הדרך הארוכה שעברת איתי ועם משפחתיקראו עוד
קייטרינג בצל האורן ברוכי
קייטרינג בצל האורן ברוכי
16:49 05 Jan 19
יערית מקצוענית, שרות מדהים, הצליחה להוציא אותי ממקרה שנראה אבוד, מומלץ להכניס את מס. הטלפון לזיכרון, שלא נצטרך, טוב... שיהיה! תודה והרבה הצלחה!קראו עוד
Amir Maor
Amir Maor
19:25 31 Dec 18
מדהימה!!!!!
המון תודה על השירות!!
מקצוענית אמיתית + ליווי לאורך כל הדרך.
Liran Hatuka
Liran Hatuka
15:20 31 Dec 18
מדהימה, קשובה, מקצועית.
שלא נצטרך אבל אם נצטרך- אז רק את יערית אוליאל!
Liat Benyamin
Liat Benyamin
11:49 31 Dec 18
דף הפייסבוק שלנו
עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו