לוגו עורך דין תעבורה יערית אוליאל

עקיפה מסוכנת

עקיפה מסוכנת היא עבירה חמורה מאד בשל העובדה שהיא עלולה לגרום לתאונות דרכים קשות ואף קטלניות. בעבירות העקיפה החמורות נקבע עונש מינימום של פסילת רישיון הנהיגה ל-3 חודשים (בפועל, בתי המשפט נוטים להחמיר אף מעבר לעונש המינימום עם נהגים המורשעים בביצוע עבירה של עקיפה מסוכנת).

שוטרי אגף התנועה מבצעים פעילות אכיפה משולבת עם מסוק משטרתי וניידות גלויות וסמויות, במטרה לאתר נהגים המבצעים עבירות תנועה חמורות המהוות סיכון ממשי למשתמשי הדרך. ליווי וייעוץ משפטי מעו"ד תעבורה במקרה של קבלת הזמנה לדין בגין עקיפה מסוכנת יכול לשנות את רוע הגזירה ולהקל במידה רבה על העונש.

 

 

עקיפה מסוכנת
עקיפה מסוכנת

 

סוגי עבירות עקיפה מסוכנות

עבירת עקיפה מסוכנת מפוצלת למספר עבירות שונות, כאשר כל אחת מן העבירות נושאת עימה הזמנה לדין בצירוף של 10 נקודות חובה למרשם התעבורתי של הנהג. ההבדל המהותי בין סוגי עבירות העקיפה השונות הוא, מינימום חודשי פסילה. בכדי להבין בצורה טובה יותר את סיווגי העבירות השונות, נעשה עבורכם מעט סדר בעניין:

עקיפה מסוכנת - uliel.co.il

עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף

נהגת ברכב הנ"ל ועקפת רכב אחר תוך חציית קו הפרדה רצוף שלא נמצא לצידו הימני קו קטעים ובאופן מסוכן בכך ש… בניגוד לתקנה 47(ה)(5) לתקנות התעבורה.

מבצע העבירה צפוי לקבל: הזמנה לדין, 10 נקודות חובה למרשם התעבורתי שלו וזאת בהיותו חשוף לסנקציית של פסילת רישיון הנהיגה שלו למינימום שלושה חודשים. במקרה דנן, חשוף הנהג בקבלת כתב האישום למספר חודשי פסילה, משמעות הדבר היא כי, אם לא יעלו כשלים כאלו ואחרים בעניין העבירה שהתבצעה, צפוי הנהג להיות בשלילה למינימום פרק הזמן המוגדר בחוק.

עקיפה כשהדרך לא פנויה

נהגת ברכב הנ"ל ועקפת רכב אחר כשהדרך לא הייתה פנויה במרחק מספיק כדי לאפשר ביצוע עקיפה בבטחה, ובכך גרמת לסיכון נסיעתו של רכב אחר בניגוד לתקנה 47(ד) לתקנות התעבורה.

מבצע העבירה צפוי לקבל: הזמנה לדין, 10 נקודות ו-3 חודשי פסילת רישיון מינימום. גם במקרה זה, בזהה לעבירת עקיפה מסוכנת תוך חציית קו הפרדה רצוף, חשוף הנהג לעונש פסילה של מינימום שלושה חודשים.

עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף

נהגת ברכב הנ"ל ועקפת או ניסית לעקוף או הסטת רכבך כדי לעקוף רכב אחר תוך חציית קו הפרדה רצוף שלא נמצא לצידו הימני קו קטעים בניגוד לתקנה 47(ה)(5) לתקנות התעבורה.

הנהג יהיה צפוי לקבל הזמנה לדין ו- 10 נקודות תעבורה. אין עונש מינימום הקבוע בחוק, המחוקק רשאי תחת סמכותו להטיל על הנהג הנאשם עונשים כאלה ואחרים.

עקיפה בראות לקויה או כששדה הראייה חסום או מוגבל

נהגת  ברכב הנ"ל ועקפת או ניסית לעקוף או סטית שמאלה או ימינה כדי לעקוף רכב או בעל-חיים, כאשר הראות לקויה או שדה הראייה חסום או מוגבל בניגוד לתקנה 47(ה)(1) לתקנות התעבורה.

גם במקרה דנן, הנהג יהיה צפוי לקבל הזמנה לדין ו- 8 נקודות למרשם התעבורתי שלו.

חשיבות ייצוג משפטי בידי עורך דין תעבורה

אנו נוטים לראות כי נהגים רבים, בעיקר אלו הנורמטיביים, נוטים להאמין כי אין להם כל צורך בייצוג משפטי בידי עורך דין תעבורה מתוך אמונה כי הם אינם זקוקים לכך. חשוב לציין כי מדובר בהנחה מוטעית לאור העובדה כי הליך משפט תעבורתי מתנהל כהליך פלילי לכל דבר ועניין ובהתאם לכך מתעורר הצורך בייצוג משפטי מקצועי. עו"ד מיומן יפעל במטרה לאתר כשלים מהותיים בראיות התביעה ובכך להביא להקלה בענישה אצל הנהג הנאשם, החל מקבלת הסדר טיעון מקל ועד לזיכוי מלא מן האשמה בהתאם לנסיבות.

עקיפה מסוכנת - uliel.co.il

ייצוג עצמי הוא אפשרי, אך אינו מומלץ, חשוב להבין כי לבית המשפט טווח ענישה רחב החל מקנסות כספיים, שלילת רישיון הנהיגה ומאסר בפועל! לאור האמור, אם קיבלתם כתב אישום, פנו בהקדם האפשרי לעורך דין תעבורה הבקיא ברזי הדינים השונים בכדי להבין מהי דרך הפעולה הטובה ביותר עבורכם.

יערית אוליאל, עו"ד תעבורה.

שאלות נפוצות
עבירות של עקיפה מסוכנת הינן עבירות שנתפסות ויזואלית, בין אם מדובר על שוטרי אגף התנועה שזיהו את העקיפה או שמא מדובר במתנדבים של שומרי הדרך. בדרך כלל מתן הקנס והענישה תהיה במקום או בהצגה של צילום ויזואלי של העבירה.
עקיפה מסוכנת הינה שם כללי למספר עבירות שהמשותף לכולן שבוצעה עקיפה שלא כחוק ואשר סיכנה את ציבור משתמשי הדרך. בתוך סוגי עבירות עקיפה מסוכנת ניתן לכלול: עקיפה תוך חציית קו הפרדה רצוף, עקיפה כשהדרך לא פנויה ועקיפה בראות לקויה או כששדה הראייה חסום או מוגבל.
בהחלט לא, עבור כל עבירה של עקיפה מסוכנת ישנה חומרת ענישה שונה בהתאם לסכנה שנגרמה או הייתה עשויה להיגרם ובהתאם לנסיבות המקרה. אם זאת, בכל המקרים הנהג צפוי לקבל הזמנה לדין. נוסף לכך הנהג צפוי לקבל 10 נקודות ואף שלילה של הרישיון.
המעשה הראשון שנדרש לבצע לאחר קבלת הדו"ח ל עקיפה מסוכנת הינה פנייה לעורך דין המתמחה בתעבורה ובעבירות עקיפה מסוכנת בפרט. חשוב לוודא כי אתם פונים לעורך הדין בהקדם וזאת כדי לאפשר לעורך הדין לבחון את האירוע ולתת מענה שיאפשר לכם להקטין את העונש ככל שניתן. לשיחת ייעוץ לחצו כאן.
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד יערית אוליאל
עו"ד אוליאל סיימה את לימודי התואר‎ ‎במשפטים בהצטיינות יתרה ואף התמחתה בתחום ‏הפלילי בפרקליטות מחוז צפון וכך זכתה להכיר את מערכת אכיפת החוק משני צידי המתרס, דבר אשר מהווה יתרון משמעותי עבור קהל לקוחותיה‎.‎‏ עו"ד יערית אוליאל‎ ‎מתמחה בתחום דיני התעבורה ותאונות הדרכים בישראל, כאשר במסגרת עבודתה מייצגת נהגים במגוון תיקים בתחום בדרגות קושי שונות החל מעבירות קנס וכלה בתאונות דרכים קטלניות‎.‎ בנוסף, עו"ד אוליאל מקדישה זמן ומאמצים רבים בלימוד תחום התעבורה, מרצה בפני עורכי דין חדשים מטעם לשכת עורכי הדין וחברה בועדת התעבורה של לשכת עורכי הדין. כמו כן, עו"ד אוליאל מתנדבת בבתי ספר ומרצה לתלמידים בתחום הבטיחות בתעבורה כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות ערכים וידע בתחום.
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

אהבתם את הכתבה? שתפו!
עלול לעניין אתכם גם...
בדיקת מצב רישיון נהיגה

נתחיל ונאמר כי, רישיון הנהיגה שלנו מהווה אסמכתה רשמית לכך שאנו זכאים לנהוג ברחבי כבישי הארץ באופן חוקי. יחד עם

עורך דין דו"חות תנועה

הוצאתם רישיון נהיגה? מזל טוב! עלייה מאחורי ההגה ונסיעה ברחבי הכבישים השונים דורשת ממכם אחריות רבה וציות לכללי התעבורה השונים.

משרדנו מתמחה רק בתעבורה