072-371-8608

מחיקת נקודות תעבורה

 

שיטת הניקוד בישראל מטרתה העיקרית הינה, התמודדות עם עברייני תנועה רצידיביסטים (מועדים) אשר מבצעים עבירות תנועה רבות. אמצעי זה בא להרתיע נהגים מלבצע עבירות תנועה ובנוסף מאפשר למשטרה לבצע מעקב אחרי הנהגים הבעייתיים ולטפל בהם בהתאם וזאת בכדי למנוע סכנה הן לנהגים עצמם והן לסביבה.

שיטת הניקוד מאפשרת בנוסף גם את מחיקתם של נקודות החובה לנהגים בהתאם לתנאים הנדרשים ובכפוף לפרק זמן.
מתי תתבצע מחיקת נקודות תעבורה ומהם התנאים הנדרשים לכך? כל המידע, במאמר.

נקודות תעבורה – מה התוקף? ומה העונש?

 

מספר הנקודות אמצעי התיקון המוטל על הנהג תוקף הנקודות
עד 10 נקודות(כולל) אין איפוס הנקודות יתבצע כשנתיים לאחר ביצוע העבירה האחרונה.
בין 12 ל- 22 נקודות(כולל) קורס בסיסי לנהיגה נכונה + מבחן לאחר שהנהג ביצע את המוטל עליו בהצלחה, יתאפסו הנקודות לאחר שנתיים מיום ביצוע העבירה האחרונה.
בין 24 נקודות ל34 נקודות(כולל) קורס נהיגה מתקדם + מבחן אם הנהג ביצע בהצלחה את הנדרש, יתאפסו הנקודות לאחר 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.
36 נקודות ומעלה פסילת הרישיון לשלושה חודשים על הנהג להפקיד את רישיון הנהיגה שלו במשרד הרישוי לפרק הזמן הנדרש ולבצע את המבחן הנדרש (תיאוריה). לאחר 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה, יתאפסו הנקודות.
72 נקודות (או 36 נקודות בפעם השנייה בטווח של שש שנים) פסילת הרישיון לתשעה חודשים מבחן תיאוריה + מבחן מעשי + מבדקים במרב"ד (המכון הרפואי לבטיחות בדרכים). אם הנהג הפקיד את רישיון הנהיגה שלו במשרד הרישוי לפרק הזמן המבוקש, ואף צלח את המבחנים המוטלים עליו, יתאפסו הנקודות לאחר 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.
נגן וידאו

עד 10 נקודות (כולל)

הכלל היבש עבור מחיקת נקודות תעבורה מציין כי, תוקפן של הנקודות תלוי בכמות נקודות החובה שצבר הנהג בגין עבירות תנועה. במקרה זה, תוקף הנקודות יעמוד לחובתו של הנהג לתקופה של שנתיים, מיום ביצוע העבירה האחרונה שהתרחשה על ידו.  למשל: אם נהג צבר לחובתו 10 נקודות חובה בתצורה של 4 נקודות בגין שתי עבירות שונות ועוד 2 נקודות בגין עבירה נוספת, הנקודות יימחקו בגין כל עבירה לאחר שנתיים מיום ביצועה.

עד 22 נקודות (כולל)

תוקף הנקודות יהיה לטווח של שנתיים מיום ביצוע העבירה האחרונה אם יעמוד הנהג בתנאים הנדרשים. על הנהג לבצע קורס נהיגה עיוני ואף לצלוח את מבחן הסיום, רק לאחר מכן יתאפסו לו הנקודות. מדובר באמצעי תיקון שמטרתו להרתיע את הנהגים מלבצע עבירות תנועה.

עד 34 נקודות (כולל)

על הנהג לבצע קורס נהיגה מונעת ולצלוח בסיומו את הבחינה. אם ביצע הנהג את המוטל עליו, נקודות החובה יתאפסו לאחר 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.

36 נקודות תעבורה

במקרה זה, רישיון הנהיגה של הנהג יישלל לו לשלושה חודשים אשר בסיומם יצטרך לעבור מבחן עיוני (תיאוריה) מחדש על מנת להשיב את רישיונו בחזרה. לאחר שהנהג עמד בנדרש, תוקף הנקודות יהיה לטווח של 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.

 72 נקודות תעבורה

שימו לב, אם צברתם 72 נקודות או מאידך בטווח של שש שנים צברתם 36 נקודות בפעם השנייה, רישיון הנהיגה שלכם יישלל לפרק זמן של תשעה חודשים שבמהלכן תצטרכו לעבור טסט + תיאוריה ובנוסף, עליכם לעבור את כלל הבדיקות הרפואיות במכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד). אם עמדתם בכל הנדרש יושב אליכם רישיון הנהיגה, והנקודות שרשומות לחובתכם יתאפסו לאחר 4 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה.

נקודות תעבורה, מה חשוב לדעת

זכרו כי שיטת הניקוד היא שיטה שניתנת לנהגים העוברים על חוקי התנועה וכי במקביל לנקודות התעבורה, קיימים עונשים רבים המוטלים מטעם המדינה לרבות: מאסר על תנאי, קנסות כספיים וכ"ו. כחלק משיטת הניקוד ניתנים גם סנקציות של אמצעי תיקון לנהגים מועדים הכוללים, קורס רענון נהיגה, בדיקות במרב"ד, עמידה במבחן עיוני ומבחן מעשי.

כיצד נמחקות נקודות התעבורה?

נקודות התעבורה העומדות לחובתו של הנהג, מתיישנות ומתאפסות באופן אוטומטי ללא כל התערבות או בקשה מיוחדת בעניין.

יש לציין כי יחד עם זאת, נהג רשאי לבקש להמיר את הדו"ח שבגינו צבר נקודות למתן אזהרה ואף להישפט בגינו בבית המשפט.

חשיבות עורך דין תעבורה במחיקת נקודות תעבורה

שיטת הניקוד נמצאה כשיטה מסורבלת ומכיוון שחישוב הנקודות שמתבצע לא נעשה באמצעות משפטים אלא מבוצע על ידי מחשב של משרד הרישוי קיימים הרבה חריגים ש"נופלים בין הכיסאות".

מרבית הנהגים נוטים להאמין להודעת הפסילה שמתקבלת מטעם משרד הרישוי וזה מבלי להבין האם קיימת סיבה מוצדקת לפסילתם בגין נקודות התעבורה או שמא אין כך הדבר.

היוועצות עם עורך דין תעבורה המיומן בנושא מחיקת נקודות תעבורה, הינו חשוב ומהותי לרישיון הנהיגה שלכם.

מחיקת-נקודות-תעבורה
במאמר זה דיברנו על:
קצת על משרדנו

בעלי ניסיון מקצועי רב שנים בייצוג נהגים בבתי משפט, במשרדי הרישוי ובמכון הרפואי לבטיחות בדרכים. צוות המשרד מונה עו"ד לתעבורה ותאונות דרכים ובוחני תנועה מקצועיים יוצאי משטרת ישראל וכן אנשי מקצוע נוספים המסייעים לתיקי המשרד במתן חוות דעת מקצועיות. צוות המשרד נבחר בקפידה רבה בכדי להבטיח לכלל הלקוחות קבלת שירות מקצועי ואיכותי. קראו עוד על משרדנו או על תיקים מעניניים שניהלנו לאחרונה – הצלחות המשרד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב print