דו"חות תנועה

במידה וקיבלת דו"ח תנועה עומדות בפניך שלוש אפשרויות:

  • ניתן לשלם את הדו"ח תוך 90 ימים.
  • ניתן להגיש בקשה לביטול הדו"ח תוך 30 ימים.
  • ניתן להגיש בקשה להישפט תוך 90 ימים.

תשלום הדו"ח כמוהו כהודאה בביצוע העבירה. במידה וברצונך להישפט או להגיש בקשה לביטול הדו"ח, אין לשלם את הדו"ח!

אם בכל זאת החלטת לשלם את הקנס, כדאי לבדוק מה מצב הנקודות ומה ההשלכות של כך על רישיון הנהיגה שלך. להרחבה על שיטת הניקוד לחץ כאן

תגובת הנהג

שוטר שעורך דו"ח חייב לשאול את הנהג החשוד בביצוע העבירה לתגובתו, ולציין את התגובה שניתנה בדו"ח. בהתקיים נסיבות מסוימות, ניתן להביא לביטול דו"ח בו לא צוינה תגובת הנהג. בית המשפט מייחס חשיבות רבה לתגובה המיידית של הנאשם. אם הודה הנאשם בעבירה יהיה קשה יותר לשכנע את בית במשפט בחפותו. נהג שחושב שכלל לא ביצע את העבירה חייב לציין זאת בתגובתו במפורש. בנוסף, כדאי לציין פרטים שיסייעו לנהג מאוחר יותר, כגון פרטי עדים, תנאי הראות וכיוצא באלה.

ניתן לקרוא בהרחבה על דו"חות בנושאים הבאים:

לפניכם מספר המלצות שיכולות לסייע לכם בשמירה על רישיון הנהיגה ובהקטנת הנזקים למינימום האפשרי

א) במקרה של קבלת דו"חות קנס מומלץ להתייעץ עם עורכי דין מומחים לתעבורה כדי לבדוק האם ניתן לבקש להמיר לדו"ח אזהרה ואם לא, האם כדאי להגיש בקשה להישפט בכדי לנסות לבטל את הדו"ח או להסב את העבירה לעבירה ללא נקודות.

ב) במקרה של קבלת דו"ח מסוג הזמנה למשפט, ישנם נהגים רבים שכדי לחסוך כסף על ייעוץ וייצוג של עו"ד תעבורה מחליטים לגשת לבד לתובע משטרתי. לעיתים קרובות למדי אין לתביעה די ראיות להוכחת אשמתו של הנהג ולכן היא מציעה לנהג עסקת טיעון שנראית טובה בעיני מי שאינו בקיא בתחום התעבורה. אל תשוחחו עם התובע המשטרתי ללא עו"ד מטעמכם! זיכרו, התובע המשטרתי לא בצד שלכם. מטרתו להביא להרשעה ולא לסייע ולהקל בעונשכם. 

יערית אוליאל, עו"ד תעבורה.

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

עוד בנושא
מידע משלים
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו