fbpx

נהיגה ללא רישיון

תוכן עניינים

"ריבוי עבירות נהיגה בידי בלתי מורשים, (ו)ריבוי עבירות נהיגה בעת פסילה על-ידי בלתי מורשים, מחייב את העלאת רף הענישה למאסר בפועל – ולא בעבודות שירות – כבר מביצוע עבירת נהיגה ראשונה", כותבת שופטת בית המשפט המחוזי-מרכז, נגה אהד.

החוק מבחין בין מספר מצבים

אי חידוש רישיון בזמן

עבירה מסוג זה מוגדרת כעבירה טכנית. רמת המסוכנות של נהג אשר קיבל רישיון אך לא זכר או נמנע מסיבות כלכלית לחדשו פחות מסוכן מאשר נהג אשר לעולם לא למד ועבר מבחני רישוי לקבלת רישיון נהיגה.

נהיגה בלי רישיון תקף לתקופה של עד 6 חודשים תוביל לקנס כספי.

נהיגה ללא רישיון תקף מעל 6 חודשים תגרור זימון לבית המשפט.

אם נהג נמצא נוהג ללא רישיון בתוקף בתקופה של למעלה משנה, יצטרך הנהג לחזור ולבצע את תהליך קבלת רישיון, הן מבחן התאוריה והן המבחן המעשי (טסט).

נהיגה בכלי רכב השונה מזה המותר על פי הרישיון

יש לך רישיון רכב ונתפס נוהג על אופנוע?

רמת המסוכנות במצב זה חמורה יותר ולכן גם העונש חמור בהתאם.

במקרים אלה תבקש המאשימה לגזור על הנהג עונש של פסילת רישיון לתקופה ארוכה, פסילה על תנאי וקנס כספי. עבירות אלו נחשבות כעבירות תנועה חמורות.

על עבירה חוזרת, עשוי העונש להחמיר עוד יותר, ואף לכלול מאסר בפועל, לצד עונשים נוספים.

נהיגה ללא קבלת רישיון

המצב החמור ביותר הוא נהג אשר נמצא נוהג ברכב, כאשר מעולם לא קיבל רישיון נהיגה. רמת המסוכנות במצב זה גבוהה ביותר, ובתי המשפט לתעבורה מתייחסים בחומרה יתרה לעבירה זו.

העונש במקרה של נהיגה ללא רישיון כלל עשוי להיות מאסר של עד שנתיים בפועל, לצד פסילת רישיון נהיגה עתידי, לתקופה מינימאלית של שלושה חודשים.

אדם אשר הרשה לנהג ללא רישיון לנהוג ברכבו

עבירה זו מוגדרת התרת נהיגה, והיא נחשבת עבירה חמורה ביותר. נהג שאיפשר לאדם ללא רישיון ביודעו שאין בידיו רישיון נהיגה עובר עבירה שעונשה מאסר של 3 שנים בפועל ועונשים נלווים.

הרשת לקטין ללא רישיון נהיגה לנהוג ברכבך? העונש אף חמור יותר ועשוי להגיע לחמש שנות מאסר, קנס ופסילת רישיון לתקופה מינימאלית של 3 שנים.

שימוש ברכב ללא ידיעת בעל הרכב

במצב בו נתפס נהג נוהג ברכב ללא ידיעת הבעלים צפוי הנהג לעונשים כבדים בדמות פסילה ארוכה בפועל ואף מאסר בפועל במקרים החמורים יותר. על מנת שנוכל לסייע לך להפחתת העונש בכל מקרה בו נהגת ללא אישור בעלי הרכב פנה באופן מידי למשרדינו לקבלת ייעוץ משפטי.

ליווי משפטי של עורך דין לדיני תעבורה- משרדנו מעניק ליווי וסיוע משפטי לנהגים אשר הואשמו בביצוע עבירה נהיגה ללא רישיון. התייעצות עם עורך דין חשובה ויכולה לסייע רבות בהפחתת העונש.

נהיגה בזמן פסילה

נתפסתם נוהגים בזמן פסילה או שלילה? נהיגה בזמן פסילה היא עבירה חמורה מאוד. בתי המשפט יכולים להטיל עונשים החל מקנסות גבוהים, פסילת רישיון נהיגה למשך חודשים ושנים ועד שלוש שנות מאסר בפועל!

הסיבה להחמרה במקרים אלו ברורה- אדם שכבר נפסל בעבר ע"י גורם מוסמך אשר אסר עליו לנהוג, והנהג בחר לנהוג למרות האיסור, לבית המשפט לא נותרת ברירה אלא להרחיק אותו מהכביש בדרך אחרת- בדרך של מאסר.

נהגים רבים אשר רישיונם נפסל חשים כי איכות חייהם נפגעה.

התנהלות ללא רישיון נהיגה מקשה ומכבידה עד מאד ולכן יש שיעדיפו לקחת את הסיכון ולנהוג ברכב על אף הפסילה. "רק בתוך העיר, מה כבר יקרה?" הם שואלים, "נסיעה של 7 דקות, מה הסיכוי שהמשטרה תתפוס אותי"? ובכן, הסיכוי בהחלט קיים. המשטרה מנסה להילחם בכל כוחה בעבירה של נהיגה בזמן פסילה. המשטרה מציבה מארבים וכך מנסה לתפוס נהגים אשר נוסעים בזמן פסילה.

לעבירה של נהיגה בזמן פסילה ישנם שלושה רכיבים עיקריים

  1. פסילה מלקבל ומלהחזיק רישיון נהיגה
  2. הודעה על דבר הפסילה
  3. נהיגה ברכב בזמן הפסילה

ישנם מקרים בהם הנהג לא נכח במשפטו ולא הודיעו לו על הפסילה, או מקרים בהם יש צורך בחישובי פסילה, הפקדת רישיון נהיגה, עיכובי ביצוע של עונש הפסילה וכדומה. עורך דין תעבורה יבחן בקפידות את הראיות ויבדוק האם בכלל מתקיימת עבירה של נהיגה בזמן פסילה, אחרת ניתן להביא לזיכוי מהאישום.

 בכל מקרה, על מנת למזער נזקים בגין אישום של נהיגה בזמן פסילה, חובה להיוועץ בעורך דין תעבורה. ללא עורך דין תעבורה מיומן, הנהג עלול למצוא את עצמו עצור מאחורי סורג ובריח עוד בטרם יתברר דינו שכן ברוב המקרים מי שנתפס נוהג בזמן פסילה מובא כעצור בפני בית המשפט.

משרדנו מתמחה בייצוג בעבירת נהיגה בזמן פסילה. במשרדנו תזכו למענה איכותי, מקצועי ומהיר 24/7. 
לייעוץ ראשוני עם עו"ד תעבורה המתמחה בעבירות נהיגה בזמן פסילה, התקשר עכשיו לעו"ד יערית אוליאל

יערית אוליאל, עו"ד תעבורה

ייעוץ ראשוני

לקבלת ייעוץ ללא שום התחייבות מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.

עוד בנושא
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות
חייגו עכשיו